Bizdeki grip,soğuk algınlığı kuşlara bulaşır mı?

Bu belirsizlikten ziyade özellikle şunlara dikkat etmeliyiz :

Kuşlarsan insana- İnsanlardan kuşlara bulaşabilen hastalıklar ;

- Tüberküloz

- Avian klamidyozis

-----------

Tüm bunlardan ziyade, kuşlardan insana bulaşabilen hastalıkları engellemek için lütfen kuşlarınızla sıkı temastan sonra ellerinizi yıkayınız. Dışkı gibi temaslar da kesinlikle yıkamalısınız. Şahsen kuşlarımın odasın da maskesiz bulunmam ve temaslarımdan sonra ellerimi yıkarım. Böylelikle hem onları hem kendimi koruma da tedbir almış olurum. Bu tedbir sadece beni değil, çevrem de ki insanlarında koruması açısından mühimdir.

Oyla 0
Bu belirsizlikten ziyade özellikle şunlara dikkat etmeliyiz :

Kuşlarsan insana- İnsanlardan kuşlara bulaşabilen hastalıklar ;

- Tüberküloz

- Avian klamidyozis

-----------

Tüm bunlardan ziyade, kuşlardan insana bulaşabilen hastalıkları engellemek için lütfen kuşlarınızla sıkı temastan sonra ellerinizi yıkayınız. Dışkı gibi temaslar da kesinlikle yıkamalısınız. Şahsen kuşlarımın odasın da maskesiz bulunmam ve temaslarımdan sonra ellerimi yıkarım. Böylelikle hem onları hem kendimi koruma da tedbir almış olurum. Bu tedbir sadece beni değil, çevrem de ki insanlarında koruması açısından mühimdir.
Muratsani, bakın bu psittakoz güzel konudur. Ben pek anlamamıştım. Boş vaktinizde Araştırma yapabilirsiniz. Bende faydalanırım. Eskiden horoz dövüşlerinde bu yüzden enfekte olan insanları felan duymuştum. Geniş araştırmadım

Oyla 0