Boncugun kısa hikayesi

Hiranur ÜNLÜ

iyikus.com Üyesi
Merhaba benim kuşumun adı boncuk tam olarak 5 yaşında çok tatlı ben çok kuş iztemiştim annem ile babam da kuşcydan almışlar ama yaşını sormamışlar fakat daha çok küçüktü yavruyu 5 yaşında kocaman oldu 2 gün önce ben canlı dersteydim kardeşim aşahıdaydı kardeşim de 5 yaşında kuşum uçarken duvara çarpmış kardeşim geldi anneme söyledi ben de o sırada duydum dedi ki:"anne kuş duvara çarptı" ben tabi o anda çok korktum bizim evimiz dublex salon aşagı katta ben hemen aşagı salona indim baktım boncuk yerde yatıyor hareket etmeye çalışıyor ama hareket edemiyor uçamıyorda kanatlarını açamıyor sonra boncugu elime aldım normalde ele almaktan hoşlanmaz ama nasıl korktuysa ayaklarıyla Ekim nasıl sımsıkı tutuyor beni bırakma der gibi sonra kafesine koydum. Çok sessizdi ben canlı dersime gittim. Canlı ders bittikten sonra aşagı indim baktım hala sessiz sessiz duruyor biraz kendine bırakalım dedi annem sonra internetten araştırmış şekerli su önermişler sonra annem şekerli su ve küçük havlu getirdi avluyuüstüne örtük şekerli suyds verdik abi bu sırada benim odamdaydı u mesaıasarkende benim odamda ve uçamıyordu şimdi şimdi biraz uçuyor ama kısa mesafede bile çok yoruluyor ve gagasının altı sanırım yaralanmış fotoğrafını da aşağıda
Atacağım Sizce ne yapabilirim?
(bunlar ilk günkü fotoğrafları)
IMG_20210402_160655.jpgIMG_20210402_160647.jpg
IMG_20210402_160642.jpg
Bunlarda bugünkü fotoğrafları (mesajı attığım günki)
IMG_20210404_122047.jpgIMG_20210404_122020.jpgIMG_20210404_122028.jpg
Buda gagasının fotoğrafı (Gine mesajı attığım gün çektim)
IMG_20210404_120613.jpg
Buda hastakanmadan 1 hafta önceki fotografı
IMG_20210325_124441.jpgIMG_20210325_124444.jpgIMG_20210325_124400.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Benzersiz

Forum Sakini
Ve aynadan ayrılmaz çünkü evin her köşesinde ayna
Kafesteki ayna ile dışarıdaki aynı çok farklı aynayı çıkarın gaga taşı kalamar kemiği Bunlar bulunsun mutlaka muhabbet kuşu sindirim sistemi şekeri kaldıramaz Şekerli su falan vermeyin

Bunu inceleyin

Hiranur ÜNLÜ

iyikus.com Üyesi
Kafesteki ayna ile dışarıdaki aynı çok farklı aynayı çıkarın gaga taşı kalamar kemiği Bunlar bulunsun mutlaka muhabbet kuşu sindirim sistemi şekeri kaldıramaz Şekerli su falan vermeyin

Bunu inceleyin
Teşekkür ederim

Benzersiz

Forum Sakini
Gagası konusunda üstatlar mesaj yazar

Kafesi sıklıkla temizliyorsunuz dışkı dolu bir sürü Hastalığa sebep verir çarpmadan bile daha tehlikeli olabilir pis ortam.

son son zamanlarda yenmemesi gereken bir şey yedi Mi haftalık rütininizden bahseder misiniz

Hiranur ÜNLÜ

iyikus.com Üyesi
Şimdi 2 gündür çok birşey yemiyor ama Ama önceden çubuk kraker falan veriyordum Tabii tuzlu çubuk kraker tuzu zararlı olduğunu sonradan öğrendim birazcık bazenleri çok Arada sırada bir çubuk kraker veriyorum yani çoğunlukla dışarı çıkmak istiyordu iki gün önce filan kapısını çarptığından beri çıkmıyor tabii E tabi bir de çiftleşmek istiyor ama şimdi benim kuşum 5 yaşında olduğu için erkek iyiyim ve şey gittik petshopa gitmiş annem petshoptaki adam da 5 yaşında olduğu için çiftleşmeyi beceremez demiş o yüzden biz de çift almadık günlük rutini çoğunlukla hep dışarıda oluyor içeri girmek için bayağı bir şey yapıyorum zorlanıyorum şimdi bu iki gündür ama kendisi içeri girmeye çalışıyor

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Gaga altı renk değişimi çarpmadan kaynaklı gibi görünüyor. Erkek kuşlar için yaş sorun olmaz bu nedenle eşleşebilirler.
Umarım tez zamanda iyileşir. Şekerli su çok tercih edilmemeli. Enerji vermesi açısından başka etkisi olmayacaktır.