Boş yere yatırıyor

Beyzanurr

Forum Sakini
Sizinle de paylaşmak istedim. Canım kuşum kafesin altına yumurtluyor. Boş olduğu için alıyorum. Altında bir şey olmadığı halde yine kuluçkaya yatıyor ? canım benim ya. Hasta diye ciftlestirmiyorum. Çocukları olursa nasıl bakacak. Yorulmasın diyorum kuluçkaya yatmasin diyorum. 3 4 kere yumurtladiktan sonra bırakıyor. Bir iki ay önce de böyle yapmisti. Yumurtayı nereye yaptıysa alsam bile oraya gidip yatıyor ? bu sefer minder falan da sermedim yuva gibi olmasın diye. Izgaranın üstünde yatıyor dünden beri kafese girdiği zaman ? dışarı çıkarıp oyaliyorum ben de işte vaktim oldukça ?

Acaba kızgınlık yumurtası veya dolu yumurtayı aldığımızda psikolojik olarak etkilenme ihtimalleri var mı? Bunu hep merak etmiştim ?

Oyla 0
Kuşların takip yeterleri çok düşük. Eğer görmeden ya da tıpatıp aynı şeyi sunarsanız fark etmiyor gibiler. :D
Bu nedenle çok umursadıklarını zannetmiyorum. Kızgınlık yumurtası atması kötü olmuş :(

Oyla 0
Kuşların takip yeterleri çok düşük. Eğer görmeden ya da tıpatıp aynı şeyi sunarsanız fark etmiyor gibiler. :D
Bu nedenle çok umursadıklarını zannetmiyorum. Kızgınlık yumurtası atması kötü olmuş :(
Sürekli atıyor ya. ? Çocuğu da oldu halbuki iki tane :) yani bir iki ayda bir 4 tane yumurtluyor. Normal sanmıştım. Hepsi böyle değil miydi? :( Tek dişi kuş sahibi olunca bilemedim

Oyla 0
Eşi ayrı kafeste. Beraber ucurmuyorum ama görüyor. Zaten çocukları olmasın istiyordum daha fazla bakamam diye ama bugün üzüldüm ciftlestirdim boş yere yatıyor çünkü
Boş yere yatma sebebini buldum ? oynasın diye altına koyduğum topları yumurta sanmış herhalde ? aldım tüm topları şimdi gerçekten yumurtasına yatmaya basladi. Artık tekrar boş yere yatmaz inşallah. Izgaraya inip duruyordu. Az önce topu da almış altina

Ekli dosyalar

• IMG_20211221_154644.jpg
    IMG_20211221_154644.jpg
    887.5 KB · Görüntüleme: 12
Oyla 0
Boş yere yatma sebebini buldum ? oynasın diye altına koyduğum topları yumurta sanmış herhalde ? aldım tüm topları şimdi gerçekten yumurtasına yatmaya basladi. Artık tekrar boş yere yatmaz inşallah. Izgaraya inip duruyordu. Az önce topu da almış altina
Ya nasıl sevimli :D Bakıcılığına hastayım. Gurk tavuk mübarek :D

Oyla 0