Bozulan Dışkılar

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ırmak34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ırmak34

Forum Sakini
Günaydın Herkese
Kuşum Lila da son zamanlarda bozulmalar meydana geldi. Bundan 2 gün önce kalktığımda karşılaştığım dışkı. Kendisi kavun yemişti çok onun öncesinde. Ve ilk defa bu kadar Leke bırakan bir dışkıya şahit oldum. Önceden de tek tük lekeli dışkıları olurdu. Bu gün ise karşılaştığım dışkı bu şekilde. Yemesinde içmesinde hiçbir sıkıntı yok. Enerjisi iyi ama kanatlarını açıyor sanki çok sıcakmışcasına. Solunumda Herhangi bir problemi yok . Her yemek yediğinde kafasını illaki sağ sola sallıyor ama hiç kustuğunu görmedim. Probiyotik kullanıyorum
biraz endişe ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• A0D32B90-96F8-4DE3-87B0-84974ADA7DD3.jpeg
    A0D32B90-96F8-4DE3-87B0-84974ADA7DD3.jpeg
    1,003.2 KB · Görüntüleme: 16
  • A6F8AF74-59B1-4A3F-8C33-9DE51ADC2866.jpeg
    A6F8AF74-59B1-4A3F-8C33-9DE51ADC2866.jpeg
    879.6 KB · Görüntüleme: 16
elektroliti peş peşe en fazla 2 gün uygulayınız. Haftada 2 kez vermek yeterli gelecektir. Dışkılar için iç parazit geçilebilir.
Tamam bu gün tam 1 gün olacak yarın da son uygulamayı yapacağım. 2 kuşa da uyguluyorum ikisi de ayrı kafeslerde. Bu süreçte kuşları dışarı çıkartayım mı? Bu gün dışarı çıkmadıkları için aşırı canları sıkıldı. Tekrardan çok sağ olun okuyup ilgilendiğiniz için ✨??

Oyla 0
Merhaba tekrardan.
Elektrolitte 2. Günüm. Kuşumun bir gözünde kızarıklık var anlayamadım. Yeşil lekeli dışkı gözünde kırmızılık olan kuşuma diğer dışkılar da Mavi kuşuma ait.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
  • 8699C24F-DB67-403D-936A-37EE15E85126.jpeg
    8699C24F-DB67-403D-936A-37EE15E85126.jpeg
    725.1 KB · Görüntüleme: 10
  • image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 14
Oyla 0
Gözünü kaşımış sanırım ya da bir yerlere sürtmüş. Kızarması bundan görünüyor. Dışkılar ise yoğun olmasa da problemli gibi. Elektrolit hiç toplamamış anlaşılan

Oyla 0
Gözünü kaşımış sanırım ya da bir yerlere sürtmüş. Kızarması bundan görünüyor. Dışkılar ise yoğun olmasa da problemli gibi. Elektrolit hiç toplamamış anlaşılan
Ben de öyle düşünüyorum toplar gibiydi bi iki kez gördüm ama sonra tekrardan yeşil renk vermeye devam etti. Biraz kafam karışık kusura bakmayın iç parazitten mi başlasam yoksa kursak tedavisine mi başlasam bilemedim. Sitraks sordum eczanelere fakat üretimden kaldırıldığını belirttiler. Sizce ne yapmalıyım?

Oyla 0
iç parazit zaten tek gün. Onu uygulayın önce, ertesi gün kursak için başlanabilir. Sitraks bulamadıysanız eğer şimdilik es geçilebilir. Nilverm araştırınız

Oyla 0
Herkese Merhaba,
Kuşlarımı bildiğiniz üzere aynı kafese koydum. Arada kavgalar olsa da normaldir diye düşünüyorum? iki günlük elektrolit serüveninden sonra probiyotik takviyesi yaptım. Kuşlarımın dışkılarında değişikler oldu. İlaç kullanmayı düşünüyorum ama her haliyle. Dışkıkarının son fotoğraflarını ekliyorum yorumlarsanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
  • image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
Oyla 0
dışkılar kötü değil. Kuvvetli etkileri olmayan quiko med gibi takviyeler yeterli gelebilir. Aynı zamanda kekik, nane, semiz otu ve brokoli dörtlüsünün kullanım sıklığı arttırılırsa işlevsel bir düzelme gözlemlenebilir. + sağlık tohumları

Oyla 0
Çok teşekkür ederim. bu süreçte sebze meyve vermedim yulaf+daldarı+aspur veriyorum genelde. Quiko med ilk defa sizden duyuyorum ve hiç tecrübem yok bu konuda. Az çok araştırdım hastalık önleyici Doğal antibakteriyel ( yanlış yazmış olabilirm) diye yazıyordu.

Oyla 0
Quiko med kullandınız mı hiç?
Tecrübeniz ne yönde?
Quiko med mama ve katkilarda kullanilabilir bir ürün. Daha önce kullandım ancak programimda düzene oturtmadigimdan görünür bir farklilik yakapayamadim. Ancak görememe sebebim kuşların sağlığında herhangi bir aksaklık olmamasindan kaynaklı olabilir. İyi bir doğal antibiyotik ancak kokusu kekik+ kimyasal ağır baskın. Kuşlar kötü etkilenmese de 20 M2 bir odayi kokusu kapliyor bir kaç saatte ?

Oyla 0
O zaman alayım ben de direkt alayım eğer bir gelişme olursa hemen gelişmeleri yazayım çok teşekkür ederim??✨
evet bu tarz ürünler iyi olabilir. Tedavi amaçlı kullanılacağı zamanlar 5 gün peş peşe öneriliyor ancak düzenli kullanımda ise haftada 1 kez yumuşak gıdalarla servis edilmesi yeterli görülmüş. Tam anlamıyla ilaç diyemeyiz ancak önlem amaçlı iyi bir ürün olabilir.

Oyla 0
Quiko med mama ve katkilarda kullanilabilir bir ürün. Daha önce kullandım ancak programimda düzene oturtmadigimdan görünür bir farklilik yakapayamadim. Ancak görememe sebebim kuşların sağlığında herhangi bir aksaklık olmamasindan kaynaklı olabilir. İyi bir doğal antibiyotik ancak kokusu kekik+ kimyasal ağır baskın. Kuşlar kötü etkilenmese de 20 M2 bir odayi kokusu kapliyor bir kaç saatte ?
Teşekkürler.
Kaç zamandır dikkatimi çekiyor, konusu açılmışken bir sorayım istedim.

Oyla 0