Bu kuş kaç aylık?

MerveYilmaz

iyikus.com Üyesi
Mavişimin eşi yumurtlamadığı için bugün petshopa gidip dişi kuşumu değiştirdim. Petshop bu kuşu verdi 8 aylık dedi. Eve geldikten sonra yavru gibi geldi bana. Lütfen bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi? Önceki dişi kuşumu 110 liraya almıştım. Bu kuşta 100 liraymış. Üste para vermene gerek yok dedi.
Screenshot_2020-12-17-18-30-51-749_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2020-12-17-18-30-39-793_com.miui.gallery.jpg

Bu kuş önceki dişi kuşum.
IMG_20201206_133954_743.jpg

Ele alışık konuşan evcil olan kuşları eşlemek biraz zor elbette olur olmaz demiyorum ama çok emek harcar uğraşırsın yavru damızlık yapman için en az 8 9 ay kuşları dişi erkek sende olması gerek daha sonra bunları eş yapman gerek bu süreç 1 ay sürer 2 ay da çiftleşmeleri sürer yaklaşık bebek aldığım muhabbet kışları 10 12 ay içinde eş tutup çoğalabilirler ama bu süreçte asla kafeslerinden çıkarıp uçurmamak kafesleri bel baş hizası yükseklikte tutman evcil alıştırmamak gerek yok eğer yavru almak istiyorsan ama yavrulukfan alıp damızlık yapmak istediğin kuşlar bu şekilde

Oyla 0
Hazır takım eş alırsan nereye koyarsan koy istersen yuvalığı sök gider kafes dibine yemliğe yumurtlar sana yavru yapar sorun yaşamazsın kuş alırken kesinlikle önce alacağın insan yalancı sahtekar olmayacak alışverişte kesinlikle güven önemli

Oyla 0
Kuş Değişiminde daha çok üretim yapan yerleri tercih etmeni tavsiye ederim ve sahibine kuşu sormanı gerekirse altından çıkan yavruların resmini videosunu göstermesini rica et bu şekilde ki değişimlerde %40 oranında eş tutma yumurta yapma şansı var gerekirse erkeği salma kafeslerine at erkeğin orada kalsın 1 hafta da kendine uygun eş tutup yuva yapabileceği dişiyi bulur ve senin için daha zor olmaz renk arama seçimlerde gerekirse çirkinnolsu altından güzel yavru çıkacaktır petshoplar sadece satmak için uğraşır hazır takım eş tavsiye ederim
Burası küçük biyer. Üretici bulsam iyi olur

Oyla 0
Mavişimin eşi yumurtlamadığı için bugün petshopa gidip dişi kuşumu değiştirdim. Petshop bu kuşu verdi 8 aylık dedi. Eve geldikten sonra yavru gibi geldi bana. Lütfen bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi? Önceki dişi kuşumu 110 liraya almıştım. Bu kuşta 100 liraymış. Üste para vermene gerek yok dedi.
Ekli dosyayı görüntüle 10288Ekli dosyayı görüntüle 10289

Ekli dosyayı görüntüle 10290
Ekli dosyayı görüntüle 10288Ekli dosyayı görüntüle 10289

Ekli dosyayı görüntüle 10290
Önceki kuşun daha yetişkin tabii eş tutup yumurta yapmamış bu da onların doğal ortam ve kuş sürüsü güdüsünde olmak zorunda kuşlar birbirini kıskanır tavsiyem yavru almak istiyorsan 2 takım eş kuşlarla başla altından çıkan yavrularla çarpraz eş vur sürüyü çoğalt kesinlikle kardeş kardeşe vurma eş yavrularda sorun olabilir

Oyla 0
Bence küçük kuşları büyük kuş ticaretlerinin yapıldığı hallerden alınız. Genelde üreticiler sağlıklı kuşlarını satmaya pek yönelmezler. Beklentilerini karşılamayan ya da çok fazla yavrusunu aldığı kuşları satma eğilimindedirler. Kuşlar sağlıklı görünebilir ancak kuluçka geçirmiş ise bilmediğiniz bir durumu olabilir. Bu ihtimal büyük kuş pazarlarında da olabilir ama daha seyrektir. Genelde fark etmişsinizdir birbirine çok benzeyen aynı yaş grubunda kuşlar görürsünüz. Aynı kümesin mensuplarıdır muhtemelen çünkü toplu alımlar yaparlar. Yine de alacağınız yerde iyi bir gözlem yaparsanız, uygun kuşlar bulabilirsiniz. Pet shoplara çok nadir evcil kuş gelir. Onlarda ayrı kafeste pahalı satılırlar.

Oyla 0