Bu ürünler sizce böyle kullanilir mi tartışalım ?

Kullanıcı Değerlendirmesi
4.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Facebook platformunda gezerken hayretler içerisinde kalıyorum. Önüme düşen bilgiler, paylaşımlar zaman zaman endişe ettiriyor. Yorum yazdiginizda kötü oluyorsunuz. ? Bu sabah rastladıgim bir öneriyi sizlerle paylaşacağım. Düşüncenizi merak ediyorum
Madem karma yapabiliyoruz neden tek bir ürün olarak çıkartılmıyor :D

Ekli dosyalar

• IMG_20211019_111440.jpg
    IMG_20211019_111440.jpg
    294.5 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20211019_111507.jpg
    IMG_20211019_111507.jpg
    295.2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Merhaba,
Benim düşüncem birkaç ilacı karıştırıp kullanmak bana göre doğru değil. İçlerindeki maddeler birbirlerine belki tepki gösterip tedavi edilen kuşa yan etki de yapabilir. En güzeli var olan çoklu hastalıkları adım adım tedavi etmek en doğrusu gibi geliyor. Yani ne kadar doğruluğu kanıtlansa da nedense ben doğru bulmuyorum ?

Artık malumunuz 4 aydır ishali geçmeyen bir kuşum var. Bakmadığım, okumadığım şey kalmadı nerdeyse. Başka kuşlar için önerilmiş yazıları okurken hayretler içinde kaldım çoğu zaman. ?
İçeceği suya “çamaşır suyu” koyup aylardır geçmeyen ishali geçirdiğini söyleyenleri gördü bu gözler geçen gün.
Onu okuduktan sonra bu üsttekileri bir arada kullanma önerisi çok daha makul geldi ?

İlaçlar konusunda yeterli bilgiye sahip değilim ama kendi kuşumdan yola çıkarsam çok mantıklı gelmiyor bu şekilde bir arada kullanmak. Geçen haftalarda ishalinden dolayı takviyeleri (elektrolit, vitamin, aminoasit vb) biraz sık vermiş olmalıyım ki nerdeyse 7-8 gün durduğu tünekte parmakları kendi kendine atıp durdu kızımın mesela. Fazla geldi muhtemelen ki bunları günlere bölerek vermiştim aslında.

Artık malumunuz 4 aydır ishali geçmeyen bir kuşum var. Bakmadığım, okumadığım şey kalmadı nerdeyse. Başka kuşlar için önerilmiş yazıları okurken hayretler içinde kaldım çoğu zaman. ?
İçeceği suya “çamaşır suyu” koyup aylardır geçmeyen ishali geçirdiğini söyleyenleri gördü bu gözler geçen gün.
Onu okuduktan sonra bu üsttekileri bir arada kullanma önerisi çok daha makul geldi ?
İnanmıyorum şu an uykum vardı dediklerinizi okuduğum an uykum kaçtı ya? çamaşır suyu kullanmak hangi mantığa sığar bunu öneren ve kullanan insanın başka önerilerini sorgularım hala şoklar içerisindeyim. Kesinlikle benim de ilaçlar hakkında pek bir bilgim yok ama bana da mantıklı gelmiyor.

Elektrolit, probiyotiğin ve aminoasitlerin birlikte kullanıldığı ürünler var.Rönfried ın ürünleri içersinde var mesela.
Ama burada sorun dozajlama ile ilgili.
Eğer farklı ürünleri bir arada mix yapıp kullanma konusunda bir tecrübe sahibi değilse kuş sahibi,denemesin,mix olarak satışa sunulmuş ürünlerden kullanması çok daha güvenli.

İnanmıyorum şu an uykum vardı dediklerinizi okuduğum an uykum kaçtı ya? çamaşır suyu kullanmak hangi mantığa sığar bunu öneren ve kullanan insanın başka önerilerini sorgularım hala şoklar içerisindeyim. Kesinlikle benim de ilaçlar hakkında pek bir bilgim yok ama bana da mantıklı gelmiyor.
O kuşlara da çok yazık ?

Selamlar,
Ben kızlar eve ilk geldiğinde düzenli olarak probiyotik, vitamin vb takviyeler kullanıyordum. Bunlardan kaynaklı mı bilmiyorum ama ikisinin de hastalığı eksik olmadı o zamanlar, çok çektirdiler. Şimdi 10 günde bir sularına vitamin, yumurta maması yaptıkça da probiyotik kullanıyorum daha sağlıklı bir haldeler. Ama dediğim gibi bu takviyeleri kullanmakla ilgili mi bilemiyorum.
Kaldı ki ilaçları karıştırıp kullanmak zaten küçücük canı olan yavrulara bana göre eziyet.
Probiyotik ve vitamin dışında bişey kullanmıyorum. Yiyebileceği sebze ve meyveler + foniopaddy tohumu + mavi haşhaş veriyorum ???‍♀️

Geri