Bulut Bebek Hasta 😔

Yeliz B.

iyikus.com Üyesi
Herkese merhabalar. Bulut oğluşumuzu 2 hafta önce kardeşim petshopdan alıp getirdi daha gelirken arabada ishal gibi oldu dedi eve geldiğinde daha çok küçük olduğu için alışma sürecini filanda düşünerek çok üstüne düşmedik. Yem yemesi ve hareketleri iyiydi. Ama ara ara ishal gibiydi ve dışkısı tüylerine yapışıyordu. 2 gündür iyice kötüleşti sürekli halsiz ve uyuyor. Ara ara nefes alırken tuhaf bir ses çıkarıyor. Kardeşim bugün bir veterinere götürüp durumu anlatmış doğru düzgün bakmadan solunum yolu enfeksiyonu için antibiyotik verip göndermiş. Ve bugün kafesini temizlerken dışkısının çok kötü koktuğunu farkettik fakat veterinere bunu söylememiş sonradan anladığımız için. Gittikçe durumu kötüleşiyor gibi. Rica etsem sizde dışkı resimlerine bakar mısınız

Ekli dosyalar

• IMG_20230531_230207_820.jpg
    IMG_20230531_230207_820.jpg
    63.7 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230531_230030_363.jpg
    IMG_20230531_230030_363.jpg
    82.5 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230531_230101_032.jpg
    IMG_20230531_230101_032.jpg
    92.2 KB · Görüntüleme: 13

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Herkese merhabalar. Bulut oğluşumuzu 2 hafta önce kardeşim petshopdan alıp getirdi daha gelirken arabada ishal gibi oldu dedi eve geldiğinde daha çok küçük olduğu için alışma sürecini filanda düşünerek çok üstüne düşmedik. Yem yemesi ve hareketleri iyiydi. Ama ara ara ishal gibiydi ve dışkısı tüylerine yapışıyordu. 2 gündür iyice kötüleşti sürekli halsiz ve uyuyor. Ara ara nefes alırken tuhaf bir ses çıkarıyor. Kardeşim bugün bir veterinere götürüp durumu anlatmış doğru düzgün bakmadan solunum yolu enfeksiyonu için antibiyotik verip göndermiş. Ve bugün kafesini temizlerken dışkısının çok kötü koktuğunu farkettik fakat veterinere bunu söylememiş sonradan anladığımız için. Gittikçe durumu kötüleşiyor gibi. Rica etsem sizde dışkı resimlerine bakar mısınız
Kötü bir koku durumunda ben hiç düşünmeden baytril, sulphamazethine veya bactrim başlıyorum. Bakteriyel sorunların belirgin işaretlerinden bir tanesi kokulu dışkı. Bu nedenle bu üç ilaçtan herhangi birini temin edip 3 gün kullanınız ve süreci mutlaka yazınız. Duruma göre +2-3 gün ekleme yapmak gerekebilir. Hangi ilaç verildi acaba?

Yeliz B.

iyikus.com Üyesi
Kötü bir koku durumunda ben hiç düşünmeden baytril, sulphamazethine veya bactrim başlıyorum. Bakteriyel sorunların belirgin işaretlerinden bir tanesi kokulu dışkı. Bu nedenle bu üç ilaçtan herhangi birini temin edip 3 gün kullanınız ve süreci mutlaka yazınız. Duruma göre +2-3 gün ekleme yapmak gerekebilir. Hangi ilaç verildi acaba?
Teşekkür ederim bugün veterinerden temin etmeye çalısırım. Verdiği ilacın adını bilmiyorum kardeşimde bilmiyo sadece solunum yolu enfeksiyonu için antibiyotik veriyorum demiş görselini paylaşırım ama şırınga içinde olduğu için isimde yazmıyor. Günde 3 damla verin demiş ama sizce kullanalım mı dün bi kez verdik. İlk hasta olduğu için burunda akıntı ve hapşırması da vardı sonra tuhaf sesler çıkarmaya başladı ara ara ishal ve kuyruk atması da vardı sürekli başını arkasına koyup uyuyordu bu belirtiler bakteri de oluyor mu acaba hocam?

Ekli dosyalar

• IMG-20230531-WA0005.jpg
    IMG-20230531-WA0005.jpg
    213.1 KB · Görüntüleme: 1

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kafasını arkaya atıp uyuması çoğu hastalığın ortak belirtilerinden biri maalesef. Bazen de normal zamanlarda da yapabiliyor. Verdiği ilacı söylediği süre zarfında kullanin hocam. Ardından bahsedilen ürüne yönelmek daha sağlıklı olur. Veteriner hekim belli ki farklı bir şey gördü

Yeliz B.

iyikus.com Üyesi
Kafasını arkaya atıp uyuması çoğu hastalığın ortak belirtilerinden biri maalesef. Bazen de normal zamanlarda da yapabiliyor. Verdiği ilacı söylediği süre zarfında kullanin hocam. Ardından bahsedilen ürüne yönelmek daha sağlıklı olur. Veteriner hekim belli ki farklı bir şey gördü
Bugün kardeşimle veterinere uğrayıp ilacın adını öğrenmek istedik fakat ogün ki bizle ilgilenen veteriner yoktu diğerleri de hangi ilaç olduğunu tam bilmiyorlarmış. Sadece durumu kötüleşirse tekrar getirin dediler. Bugün daha iyi gibiydi dışkıdaki kokuda azalmış gibi ama umarım iyileşiyordur

Yeliz B.

iyikus.com Üyesi
acil baytril ya da bactrim kullanmak gerekir

mevcut ilaç iyi geldiyse (ki baytril olabilir) devam ediniz
İlacın ne olduğunu malesef öğrenemedik bakan veteriner ordan olmadığı için ama bugün yem yemeye filan başladı sanırım iyi geldi ilaç. Bikaç gün daha durumuna bakıp ona göre hakaret ederiz artık. Çok teşekkür ederim 🙏