Bulut &Şeker’in Kuluçka Günlüğü

Merve B.

Veteran
1.yumurta: 15.01.2019
2.yumurta: 17.01.2019
3.yumurta: 19.11.2019
4.yumurta: 20.11.2019
Tarihlerinde geldi ve heyecanlı bekleyiş başladı
İlk yumurtam ve ikinci yumurtam: 03.02.2019 tarihinde sağlıcakla çıktı.Biri geç biri de erken davrandı çıkmak için.

İlk yumurtam 19 günlük ikinci yumurtam 17 günlük çıkmış oldu.
Üçüncü yumurtam ayın 6’sında saolsun 18 günlük çıktı.Diğerlerine göre hesaplayınca ha çıktı ha çıkacak acaba gecikti öi müdahale mi etsem diye diye zor tuttum kendimi.
Dördüncü yumurtam da ayın 7’sinde sağlıcakla ama 17 günlük Olarak çıktı.

Şimdi bebeişleri büyütüyoruz. Renkleri belli olmaya başladı.
1numara albino,iki numara parçalı,3 numara duman veya mavi,4 numara ise lutino.
Resim de yükleyeceğim inşallah yakın zamanda.Güncel resimler yakında

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu süreç çok keyifli eğer severek yapıyorsanız. Gözünüz aydın az kalmış atlamalarına :)

Merve B.

Veteran
Evet keyifli ve heyecanlı bir süreç.Şimdi içlerinden birini seçme karar verme zamanı.Ve tabiki isim verme aslında alacak kişilere bırakayım diyorum ama bulabildiklerime bulucam güzel isimler olsun diye
Mesela 4numaraya Mısır diyoruz.Diğerleri için de tavsiyelere açığız ne yakışır?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Fotoğraf görmeden ben isin veremiyorum :D Fotoğraf gelir ve isimsiz olurlarsa isim önerisi yapacağım :D

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Maşallah. Çok farklı bebekler gelmiş :) Sarı suratlı opal yavruyu çok sevdim. Sanki hepsi erkek gibi ama lutino olan dişi olacak gibi. Sarı yüzlü opal olanın adı yosun olsun :p

Merve B.

Veteran
Maşallah. Çok farklı bebekler gelmiş :) Sarı suratlı opal yavruyu çok sevdim. Sanki hepsi erkek gibi ama lutino olan dişi olacak gibi. Sarı yüzlü opal olanın adı yosun olsun :p
Aynen hepsi birbirininden farklı.Ben başta hepsi dişi diyodum.:)Bana da şuan duman gibi olan dişi gibi geliyor.Bakalım değişmez inşallah bu saatten sonra hepsi erkekte olabilir sorun yok:):)Hmm olabilir yosunBunu bir tartışalım aramızda:D

Son düzenleme:

Merve B.

Veteran
İlk bebişim 22 günlük şuan ve yuvalıktan kafese atlamışdışarda buldum kendisini.Sonra geri gird yuvalığa.Dışarı almam gerekmez dimi daha erken

Merve B.

Veteran
2.bebişim tarçınım da düştü yeme bu sabahUyandığımda kafes dibinde buldum:) akşam eve geldiğimde üçüncü bebişim duman da kafes dibindeydi o sanırım yanlışlıkla düştü:rolleyes:İksini sahiplendirdim inşallah:)Salep kesin ama son numaram da bana kalacak gibi :DSağlıkla büyürler umarım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Artık yuvalıkta durmalarına gerek yok. Anne babaları aynı kafeste yavruları eğitecektir. Gözünüz aydın.
Güncel fotoğrafları atmayı unutma olur mu?

Bu arada yem kırma becerisini yaklaşık 1 haftada ediniyorlar. Gözlem yapın yinede.

Merve B.

Veteran
Artık yuvalıkta durmalarına gerek yok. Anne babaları aynı kafeste yavruları eğitecektir. Gözünüz aydın.
Güncel fotoğrafları atmayı unutma olur mu?

Bu arada yem kırma becerisini yaklaşık 1 haftada ediniyorlar. Gözlem yapın yinede.
Mısır da atlasaydı yuvalığı alacaktım ama daha o çok minik o yüzden alamıyorum.Diğer sıpalar da faydalanıyo hemen kaçıyolar yuvalığa.:)Aynen takip ediyorum ama Bulut gösteriyor mu bilmiyorum.Hiç denk gelmedim.Ben eğitime başladım yavaştan o arada bazen veriyorum ağızlarına geveleyip atıyorlar.Ama yanlış görmediysem yuşafı kırıyolar gibi geldi.TakipteyimAma Tarçın abisinden hevesli daha çabuk kapcak gibi.Abi biraz nazlım.

Merve B.

Veteran
Ahh bebişlerim vah bebişlerim ne çektiniz benden :rolleyes::rolleyes:

Ekli dosyalar

• 5A447C46-C54F-40E2-BA79-35206E391A42.jpeg
    5A447C46-C54F-40E2-BA79-35206E391A42.jpeg
    82.6 KB · Görüntüleme: 23

Merve B.

Veteran
Hangisi tarçın?
Maşallah çok güzel bir aile tablosu :)
Tarçın okun işaret ettiği :)Sahiplendirdiğim kişi onu istediğini belirtmek için yapmıştı:)Mavi de Duman.Diğerleri belli zaten:rolleyes:

Ha birde.Mamalarına tarçın ekledim yemediler.Bende yuvalığı temizledikten sonra azar azar yuvalığa attım.Kötü kokmasını engelliyor.Bebişler tarçın tarçın kokuyor:D

Son düzenleme:

Liebe55

Veteran
maşşallah merve hanım çok güzeller ne güzellik rabbim neler veriyor bizlere oyyy yerim ben onları

Merve B.

Veteran
maşşallah merve hanım çok güzeller ne güzellik rabbim neler veriyor bizlere oyyy yerim ben onları
Teşekkür ederim.Rabbim ne yaparsa güzel yapıyor işte.İnşallah size de nasip eder.Çok güzel bir duygu :)Hiç böyle olacpını düşünmezdim.Babalarına aşıktım yavrularına daha çok aşığım:DKısa sürede bu duyguyu tadarsınız umarım