Çarpık bacak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Elvis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Elvis

iyikus.com Üyesi
Sultan yavruları çarpık bacaklı sanırım.çok üzüldüm.bu sayfada bır seyler okudum ama sungerlerın srasını kac cm tutmam lazım delerken acaba

Önelikle sünger biraz zorlu oluyor. Bu süre zarfında internetten çarpık bacak bilezikleri alırsanız işleriniz kolaylaşacaktır. Plastik olanlar yerine metal olanlar daha kullanışlıdır. Sünger arasında net bir ölçü yok lakin ayakları düz bastığında kalan mesafe yani 1,5-2 cm kadar tahmini.

Oyla 0
Bir kuşumda bilezik taktıktan sonra (11 günlük iken) belli oranda bacaklarında ayırıklık fark ettim ve 4 nolu kelepçeyi taktım. 3 gün sonunda tedaviyi sonlandırdım ve şu an çok iyi durumda. Tedavi süresince kendim elle besledim ve D3 takviyesi de yaptım ancak kelepçeyi çıkardığımda bilezikden ötürü kelepçe fazla baskı yapmıştı. Ayağına Terramiycin ile ayrı bir tedavi gerekli oldu. Bileziğin üstünden takınca (üzerine değil) sanıyorum daha büyük ölçüde kelepçe takmak lazım; belki No 6 gibi ... Yaşı daha ufak iken fark ettiğim ve bilezik takmadan öncesinde tedavi uyguladığım bir iki kuşda bu hiç sorun olmamaıştı.

Oyla 0