ÇARPMA KAYNAKLI UCMAMA

Didem ergenc

iyikus.com Üyesi
Merhaba, yaklasık 45 günlük muhabbet Kusumun nereye tam carptıgını gorememekle bırlıkte 5 gundur ucamıyor.Veterınere goturdum kırık yok dedı teramcyn toz ve vıtamın verıp yolladı ancak kafeste kanatlarını hızlı hızlı cırpıp duruyor dısarı cıkınca hop yere cakılıyor.Duzelır mı acaba bu durum basına gelen varsa bılgı verebılır mı?

Kuş çok bebek. Uçamaması bir miktar normal kabul edilebilir kısa bir süre. Gaga siyahlığı bile geçmemiş henüz.

Oyla 0
Tek gözüme çarpan kanat titrekliği var. Eğer doğuştan değil ise kanat tutulması hemen gerçekleşmiyor. Yani nasıl anlatacağımı da bilemiyorum enteresan bir vaka. Hafif hafif parmağınızda dururken kuş yukarı aşağı hareketlerle kanat açıp kapama egzersizleri yapmasına olanak sağlayın. Zamanla açılacağını umuyorum ama diğer türlü pek sıkıntı.

Oyla 0
Merhaba, bugun bisey farkettim bir kanadi yaprak gibi aciliyor resmini cekmeye calistim sizde bir bakabilirmisiniz?

Ekli dosyalar

• CB7B5AEE-31AB-4231-81BE-5419EFB78120.jpeg
    CB7B5AEE-31AB-4231-81BE-5419EFB78120.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 5
  • AD45D03F-3A06-402C-99DF-0E7A8C8BB6D9.jpeg
    AD45D03F-3A06-402C-99DF-0E7A8C8BB6D9.jpeg
    987.8 KB · Görüntüleme: 5
  • DE78D17D-3C23-4C56-B3FA-2756D1F9E2EB.jpeg
    DE78D17D-3C23-4C56-B3FA-2756D1F9E2EB.jpeg
    1,015.4 KB · Görüntüleme: 4
Oyla 0
Tek gözüme çarpan kanat titrekliği var. Eğer doğuştan değil ise kanat tutulması hemen gerçekleşmiyor. Yani nasıl anlatacağımı da bilemiyorum enteresan bir vaka. Hafif hafif parmağınızda dururken kuş yukarı aşağı hareketlerle kanat açıp kapama egzersizleri yapmasına olanak sağlayın. Zamanla açılacağını umuyorum ama diğer türlü pek sıkıntı.
Elimde kafesinin uzerine atliyor birkac defa tekrarladik ama elimden dustu hop yerde moralim bozuk kesin sakat kaldi bu kus..suadiyede anotolia veteriner poliklinik var yakin diye gotureyim diyorum ama guvenemiyorumda artik..floryada kuslara bakan bir yer tavsiyesi aldim ancak yolda cok yorulur diye goturemiyorum simdi

Oyla 0
Büyük olasılıkla zedelemiş o kanadını ya da bir yere takmış. Bir süre çok uçurmayınız ya da kontrole götürünüz. İncinme durumlarında bu şekilde düşebiliyor.
Müsait olduğunuzda götürmenizi öneririm. Sizin yapabileceğiniz bir durum yok maalesef şu aşamada :(

Oyla 0
İstanbul'da en iyi veteriner florya istanbulvet. Dışkı tahlili röntgen ne gerekiyorsa yapıyorlar kuşlarda uzmanlar. Biliyorum size uzak ama inanın değer. Marmaraya yakın bence gidebiliyorsanız buraya gidin.

Eceler Sokak No:16
Florya, Bakırköy, İstanbul
(Flyinn AVM'den Galatasaray
Spor Tesisleri'ne giderken soldan
4. sokak üzerindeyiz.)

0 (212) 663 91 42
0 (212) 663 91 43

Gitmeden önce randevu almanız gerekiyor. Kuşun videolarını yüklerseniz bizde ne olduğunu anlamaya çalışırız. Ve dışkısının resimlerini.

Video yükle
Resim yükle
Ümit bey selam ben de araştırdım sizin dediğiniz yer en iyi seçenek..ancak fıyat bilgisi göremesim hiçbiryerde sizin bilginiz varmı yaklaşık muayene ve rontgen ucretlerı hakkında..malum virüsten dolayı maaşları tam alamadık kaç aydır

Oyla 0
Ümit bey selam ben de araştırdım sizin dediğiniz yer en iyi seçenek..ancak fıyat bilgisi göremesim hiçbiryerde sizin bilginiz varmı yaklaşık muayene ve rontgen ucretlerı hakkında..malum virüsten dolayı maaşları tam alamadık kaç aydır

Muayene 150, röntgen 190, dışkı tahlili 70 (en az iki tahlil yapılıyor) + ilaçlar ne kadar tutarsa. Bir kaç ay önce fiyatlar böyleydi ama çok değişiceğini sanmıyorum. Yalnız işlerinde iyiler, mesela herkes röntgen çeker ama herkes röntgeni doğru yorumlayamaz. Yada dışkıya mikroskopta her veteriner bakabilir ama doğru teşhisi koyamayabilir. Bu veteriner bir çok kuş baktı yeterince tecrübeli. İstanbul'da bunlardan daha iyi veteriner yok..

Oyla 0
Elimde kafesinin uzerine atliyor birkac defa tekrarladik ama elimden dustu hop yerde moralim bozuk kesin sakat kaldi bu kus..suadiyede anotolia veteriner poliklinik var yakin diye gotureyim diyorum ama guvenemiyorumda artik..floryada kuslara bakan bir yer tavsiyesi aldim ancak yolda cok yorulur diye goturemiyorum simdi

Yol kaç dakka sürer acaba hesapladınızmı? Havalarda çok sıcak inşaallah etkilenmez hayvancağız..

Oyla 0
Muayene 150, röntgen 190, dışkı tahlili 70 (en az iki tahlil yapılıyor) + ilaçlar ne kadar tutarsa. Bir kaç ay önce fiyatlar böyleydi ama çok değişiceğini sanmıyorum. Yalnız işlerinde iyiler, mesela herkes röntgen çeker ama herkes röntgeni doğru yorumlayamaz. Yada dışkıya mikroskopta her veteriner bakabilir ama doğru teşhisi koyamayabilir. Bu veteriner bir çok kuş baktı yeterince tecrübeli. İstanbul'da bunlardan daha iyi veteriner yok..
Cok tesekkurederim sagolun

Oyla 0
Benzer bir durum bizde de var. Bahsedilen yere gittik. Sağ kanatta eklem yerinde şişlik varmis. Kapıya takmış ve ters dönmüş olabileceği söylendi. Ancak bizde bir de kuruma durumu var ve o daha acil. Sizinki yavru olduğu için daha çabuk toparlanabilir ama gitmeye niyetiniz varsa ertelememeye bakın. Geçmiş olsun.

Oyla 0
Benzer bir durum bizde de var. Bahsedilen yere gittik. Sağ kanatta eklem yerinde şişlik varmis. Kapıya takmış ve ters dönmüş olabileceği söylendi. Ancak bizde bir de kuruma durumu var ve o daha acil. Sizinki yavru olduğu için daha çabuk toparlanabilir ama gitmeye niyetiniz varsa ertelememeye bakın. Geçmiş olsun.
Merhaba,size de gecmis olsun..Tesekkurler..goturucem ben de..insallah care olurlar..sagolun tekrardan..

Oyla 0
Merhaba,size de gecmis olsun..Tesekkurler..goturucem ben de..insallah care olurlar..sagolun tekrardan..
Sağ olun sizde.
Mutlaka taşıma kafesinde taşımalisiniz. Yolculuk konusunda usumeyeceginden emin olun. Havanın sıcak olması sizi yanıltmasın ama bunalmasin da. Ayrica üzerini karanlikta kalacak kadar kapatın. Arada üzerini açın sizi görsün. Ben 3 saatlik yolculuklarda su ve hem koymuyorum çünkü içmiyorlar ve dökülüyor.. Belki sevdiği krakerlerden ya da dal dari ve molalarda elle verilen su. Normalde krakeri zararlı olduğunu düşündüğümüz için kullanmıyoruz. Yolculuk çok stresli onun için. Bunu dikkate alın ve zamanınızi ona göre ayarlayın.

Son düzenleme:
Oyla 0
Sağ olun sizde.
Mutlaka taşıma kafesinde taşımalisiniz. Yolculuk konusunda usumeyeceginden emin olun. Havanın sıcak olması sizi yanıltmasın ama bunalmasin da. Ayrica üzerini karanlikta kalacak kadar kapatın. Arada üzerini açın sizi görsün. Ben 3 saatlik yolculuklarda su ve hem koymuyorum çünkü içmiyorlar ve dökülüyor.. Belki sevdiği krakerlerden ya da dal dari ve molalarda elle verilen su. Normalde krakeri zararlı olduğunu düşündüğümüz için kullanmıyoruz. Yolculuk çok stresli onun için. Bunu dikkate alın ve zamanınızi ona göre ayarlayın.

Bu havada üşüyeceğini sanmıyorum bence üstünü örtmeye gerek yok, tabi araçta klima falan varsa ozaman etkilenebilir ama klima yoksa örtmeye gerek yok.

Oyla 0
Bu havada üşüyeceğini sanmıyorum bence üstünü örtmeye gerek yok, tabi araçta klima falan varsa ozaman etkilenebilir ama klima yoksa örtmeye gerek yok.

Bazen havalar soğuk özellikle. İstanbul'da geçen günlerde kış havası vardı. Bugünkü gibiyse gerek yok. İdeal olan hava alan evcil taşıma çantası yoksa ince bir spor çantası.

Oyla 0
Bazen havalar soğuk özellikle. İstanbul'da geçen günlerde kış havası vardı. Bugünkü gibiyse gerek yok. İdeal olan hava alan evcil taşıma çantası yoksa ince bir spor çantası.
evcil tasima cantasi buldum ondan alicam kesinlikle..kafesle tasimaktan cok daha mantikli gorunuyor..15 gun sure veriyim dedim maltepedeki veteriner oyle demisti.Duzelmez ise haftaya goturmeyi planladim.Aracla ve tasima kutusu ile goturecem boylelikle yolda yipranmamis olur..buarada biraz ucuyor gibi ama yere dogru ucuyor..elimden kafesine atliyor,kafesin icinde guclu kanat cirpiyor ama disarida hemen yere inis yapiyor..biraz daha gozlemliyim diyorum istahida oldukca yerinde benim kadar yiyor nerdeyse:)

Oyla 0
Sizinkinin durumu nasıl oldu merak ettim umarım iyiye dogru gidiyordur..olumlu bir gelişme olursa paylaşırmısınız lutfen:)

Oyla 0