Cédé Yumurta Mamasını Detaylı İnceleyelim

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Cédé Yumurta Mamasını Detaylı İnceleyelim​

cedee.png
CéDé® eggfood muhabbet kuşu, paraketler, ispinozlar ve kanarya gibi bir çok kuş türüne özel üretilen iyi bir mama markasıdır. Bu konuda muhabbet kuşları için olan ürününün değerleri ve kullanım şekline değineceğim. Yumurta proteini, kuşlar için kolayca emilebilen ve en iyi kullanılabilir hayvansal protein kaynağıdır. CéDé® eggfood, başarılı üreme için hem hayvansal hem de bitkisel olmak üzere yüksek kaliteli proteinler, gerekli tüm vitaminler, amino asitler, mineraller ve eser elementler içerir. Esansiyel amino asitlerin eklenmesi tüy dökmeyi teşvik eder!

*Cede'nin kuru maması benim severek kullandığım markaların başında gelmektedir. Bu konuyu açma sebebim erişilemeyen içeriği bulmamdan dolayı :D
Sitemizde de bir dokümanı olsun istedim.

Buda tanıtım videoları:

Cede Mama Nasıl kullanılır?​

Birkaç damla su, filizlenmiş tohumlar ile doldurabilirsiniz. Ya da size özel tarifi uygulayarak yapabilirsiniz. Örneğin (havuç, yeşillikler ve tahıllar)

DİNLENME SÜRESİ​

Haftada 2-3 kez, CéDé® yumurta yeminin günlük rasyonunun ¼ kısmı şeklinde önerilmiş ama ben haftada 1 kez kullanmayı uygun gördüm ve o şekilde kullandım.

ÜREME DÖNEMİ​

Üreme dönemlerinde her gün, gerektiği kadar, CéDé® yumurta maması verin.

TÜY DÖKME DÖNEMİ

Bu dönemde günlük verilmelidir demiş ama haftada 2 yeterli olacağını düşünüyorum.

Cede İçeriği​

Unlu mamuller, yumurta ve yumurta ürünleri, şekerler, tohumlar, bitkisel protein özleri, sıvı ve katı yağlar, mineraller

ANALİTİK BİLEŞENLER​

% 16Kaba yumurta beyazı
% 7,9Doymuş yağ
% 3Ham selüloz
% 4,5Ham kül
% 0.9Kalsiyum
% 0.4Fosfor
% 0,5Sodyum
% 0.01Magnezyum

BESİN KATKI MADDELERİ / KG​

19.500 IEA vitamini
2.000 IED3 vitamini
50 mgE vitamini
2 mgK vitamini
12 mgB1 vitamini
38 mgB2 vitamini
55 mgB5 Vitamini (Pantotenik Asit)
210 mgKolin Klorür
100 mgPP Vitamini (Niasin)
1.75 mgB6 Vitamini
0.1 mgB12 vitamini
0.38 mgH Vitamini (Biyotin)
7 mgFolik asit
4 mgC vitamini
80 mgManganez (II) sülfat (monohidrat) manganez
58 mgÇinko sülfat (monohidrat), çinko
5 mgBakır (II) sülfat (pentahidrat), bakır
1.2 mgKalsiyum iyodat (anhidrat) iyot
250 mgDl-Metiyonin
1300 mgL-Lizin

Abi videoda çok güzel duruyor... Anlamadığımız birşey var besin katkı maddeleri yazıyorya bunlar mamanın içindeki ürünlerin besin değerimi yoksa mamanın içine ekstradan besin katkı maddelerimi konuluyor...

Soru bana kalırsa aynı yere çıkıyor. Hazırlanan ürünün içerisinde yer alan katkıların totali. Kesinikle video çok güzel <3

Soru bana kalırsa aynı yere çıkıyor. Hazırlanan ürünün içerisinde yer alan katkıların totali. Kesinikle video çok güzel <3
Twsekkurler inceleme icin.
Valla ben bu hazir mamalari pastorize yumurtadan ibaret karisimlar saniyordum ?
Acildiktan sonra kullanim suresi ne kadar Doganay Bey?
Ureme zamani disinda ortalama haftada bir veya 15 de 1 versek 1 kg yem biter mi bozulmadan??

1,5-2 yıl genelde etiketliler lakin 1 yılı aşmamak en iyisi olacaktır. 1 yıl rahat gider dediğiniz şekilde kullanılırsa

Öncelikle incelemeniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Ben kuşlarıma Versele Laga Nemli yumurtalı ballı mama,Garden Mix kuru mama, Power Max silver Kuru mama,Df doğal fermantasyonlu organik mama olarak 4 farklı mama denedim ve hiç birisini düzgünce kuşlarım yemedi.Ce De marka mamayı bulmak için petshop petshop gezdim hatta toptancısına da gittim fakat bulamadım.İnternetten sipariş vermek istedim fakat bölünmüş ürün olduğu için güvenemedim.1 kg paketli ve muhabbet kuşu için olan hangi mamasını nereden satın almam gerekmekte bilmiyorum.Bu konuda yardımlarınızı beklemekteyim.

Teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Öncelikle incelemeniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Ben kuşlarıma Versele Laga Nemli yumurtalı ballı mama,Garden Mix kuru mama, Power Max silver Kuru mama,Df doğal fermantasyonlu organik mama olarak 4 farklı mama denedim ve hiç birisini düzgünce kuşlarım yemedi.Ce De marka mamayı bulmak için petshop petshop gezdim hatta toptancısına da gittim fakat bulamadım.İnternetten sipariş vermek istedim fakat bölünmüş ürün olduğu için güvenemedim.1 kg paketli ve muhabbet kuşu için olan hangi mamasını nereden satın almam gerekmekte bilmiyorum.Bu konuda yardımlarınızı beklemekteyim.

Teşekkür eder iyi forumlar dilerim.
GR Pet Ürünleri ya da petmarketburada'yı tercih edebilirsiniz.