iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Cennet Papağanı Kafesi Nasıl Olmalıdır?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Damla Y.

Forum Sakini
Mesajlar
345
Çözümler
3
Puanları
118
Yaş
31
Konum
Ankara
Cennet ve Sevda Papağanı Kafesi Nasıl Olmalıdır?
Cennet Papağanı kafesi, Cennet Papağanı kafes genişliği, Cennet Papağanı için uygun kafes

Papağan kafesleri diğer hısımlarına göre daha büyük olması gerekir. Papağanlar için içerisinde oyun alanı oluşturabileceğiniz ve rahat kanat çırpabileceği boş alanların olduğu bir kafes ihtiyacı duyarlar. Boyları küçük fakat istekleri biraz daha fazladır. Alan küçüklüğü onları ciddi anlamda strese sokmaktadır ve kendilerine zarar vermektedirler. Aynı şekilde size de :D

Kafes seçimi ve örnekleri
Cennet papağanlarının kafesi mümkün olduğunca yüksek ve telleri tırmanmayı sevdikleri için yatay dizilimde olmalıdır. Devamlı durabilecekleri rahat bir tünek ( min. 1cm çapında, ahşap) kafesin en üst noktasına yerleştirilmelidir, burada uyuyup dinlenecektir. Salıncak uyuması için uygun olmadığından tünek tercih edilmelidir, yoksa uykusunda dengesini kaybedip düşebilir. Eğer alışabilirse hasır yuvada uyumayı sever, yuvasına dışkılamaz. Altta ki görseller Cennet papağanı için ideal kafes örnekleridir.

kafes (1).jpg
ornekkafes.jpg

Minimum bir ölçü vermek doğru olmaz lakin 40*35*30 boyutları sadece 1 kuş için kullanılabilecek en alt seviyedir. Bu ölçüden biraz daha büyük kafesler daha iyi olacaktır. Tıpkı örneklerde ki gibi.
 
Üst Alt