iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,881
Çözümler
36
Tepki puanı
10,522
Yaş
29
Konum
Ankara
Cennet Papağanı Yavru Bakımı, Beslenmesi
Tüm papağanlarda olduğu gibi cennet papağanı yavruları da yumurtadan çıktıklarında tüysüz ve gözleri kapalı doğarlar. İlk kez deneyimleyenler için yavrular çirkin gelebilir ama bir o kadarda sevimlidirler. Anne ve baba yavrularını sürekli beslerler, yavrularını düzenli ve rahat besleyebilmeleri için ebevenylere 2 günde 1 mama hazırlanmalıdır. iyikus.com üzerinden mama tariflerine bakabilir, öneri alabilirsiniz.
cennetyuvaligi.jpg
Mama önemlidir çünkü bu süreçte sadece yemle beslenmeleri yeterli olmayacaktır. Mama anne kursak sütünün daha verimli olmasını sağlamaktadır ve yavru gelişimini kolaylaştırmaktadır. Bu süreçte yavruların beslenme durumu kadar bir diğer önemli husus ise anne babanın uçurmak amacı ile kafesten çıkartılmaması gerektiğidir. Ne yazık ki çoğu cennet papağanı sahibi bu hatayı yapıyor. Bunun yerine boyutu uygun bir kafes tercih etmeniz gerekiyor.

Yavru kontrolü sık sık yapılmalıdır. Yuvalık düzenli temizlenmeli ve ilgilenilmeyen yavru uygun mama ile beslenmelidir, yavruların tok olduğunu kursaklarının şişkin olmasından anlayabilirsiniz.
kursakk.png
Ayrıca yavrulara zarar veren anne veya baba varsa hanginin yaptığını bulmak gerekir. Bu sayede yavru kayıpları olmayacaktır. Kafesten ayrılmalı kalan ebeveyne yavruları besleyebilmesi için daha çok yardımcı olunmalıdır. Yavrular 45 gün içinde yuvadan çıkar, 60 gün içinde ise bağımsız olarak yaşamlarını sürdürebilirler. Bu süre içinde kursak kontrolü ve temizlik dışında yavrulara fazla el sürülmemelidir.

45329579_513686429150741_1769521049153620546_n.jpg
 

Suvu17

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
Konum
Çanakkale
Merhaba, yumurtlama aşamasındaki Cennet Papağanına besin ve takviye olarak neler vermeliyiz?
 

Suvu17

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
2
Tepki puanı
0
Konum
Çanakkale
Merhaba, cennet papağanım bugün bir tane yumurtladı. Birkaç gün önceden gözlerinin etrafinda tüy dökümü oldu. Sebebi ne olabilir? Erkek, dişinin göz çevresini gagasıyla kaşiyor. Bu yüzden olabilir mi? Teşekkürler
 
Üst Alt