Cennet papağanı yumurtlama

Disiguzel

Yeni Üye
Merhabalar hayırlı çalışmalar dilerim öncelikle.. benim Cennet papaganim var biri erkek biri kız.. 2 ay önce ilk yumurtayı bıraktı ardından 5 6 yumurta geldin neredeyse kontrol deneyimim olmadığından uzun bi süre boş yumurtalar altında kalmış.. hepsi boş bende birazini çıkardım attım. Şimdi tekrar yumurta bırakmış. Yuvaliktan hiç çıkmıyor üzülüyorum bugün hasta oldu galiba nefes almada güçlük çekiyor ve dışkısı biraz siyahimsi sıvı ile geldi. Yaklaşık 2 saat önce bir ayağı yemlikte diğeri tumsekte kanatlarina bisy mi oldu diye alıp baktım kanadinin üstünde hafif turuncu renkte bir sıvı vardı bu nedir acaba . Temizledim şimdi kafeste Korkuyorum her gece yuvalikta uyurdu şimdi tumsekte uyuyor.. ölür mü acaba nerde hata yaptım kuluçka süresi çok mu fazla uzadi yuvaligi kaldirmalimyim. Lütfen acil yardım edin mesajınızı bekliyor olucam.. şimdiden Allah razı olsun..

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, geçmiş olsun. Turuncu leke için bir şey diyemiyorum. Birbirlerine kustuğu yemin kuruş hali olabilir. Yumurta devam ederken zor nefes alma, dışkı büyüme durumları gözlemlenebilir. İlk yumurta kaçında geldi acaba? Yeni yumurtayı yapmakta zorlanıyor olabilir. Yuvalık durmalı bence ama mama vb. ek besinler yaparak biraz besin yönünden destekleyin derim.

Yinede eğer bu ağız yavru almak pek önceliğiniz değil ise kuşu kaybetmektense veterinere götürüp kontrol ettirmenizi öneririm. Sağlıklı olduğu sürece yine eşleşecektir çünkü.

Oyla 0