Cennet Papağanları Konuşur mu?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Damla Y.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Katılım
9 Ağu 2017
Mesajlar
141
Puanları
83
Yaş
30
Konum
Ankara
Cennet Papağanları Konuşur mu?
Cennet-Papagani-Bakimi-71.jpg
Hiparaktiflikleriyle ve büyüleyici renkleriyle bizi kendine aşık eden cennet papağanlarını hepimiz konuşturmak istemişizdir. Cennet papağanı konuşma yetisine sahip fakat diğer papağanlar kadar fazla konuşmaya yatkın değildir.

Bazı Cennet papağanları konuşabilir ama onlarda birkaç kelime söylemekten öteye geçemezler. Sesleri oldukça tiz olan Cennet papağanları sabah saatlerinde neşeli bir şekilde ötmeyi çok severler. Bu sebepten dolayı da aşırı ve tiz olan sesleri nedeni ile rahatsız olabilirsiniz. Eğer aynı odada uyuyorsanız Cennet papağanlarının sesi sizi rahatsız edebilir ( Alıyorken bunları bilerek almalısınız. Sizi rahatsız ediyorsa buluşmayın).

Tabi konuşma eğitimine gelindiğinde, size iyi alışmış bir papağanınızın olduğu anlamını çıkartabiliriz. İlk süreç ele, kola alıştırmak olduğundan; kazandığı güvenle sizi daha iyi inceleyecek ve taklit etmek isteyecektir. Hızlı öğrenen ama uygulamaya geldiğinde zorlanan bir kuştur Cennet. Eğer ilgi alaka eksik edilmez ise oyunculuğu, konuşma yetisi hızla gelişecektir. Bunun tek formülü budur. Çok ilgi.

Sabah saatleri eğitim için en ideal saatlerdir. En çok aktif oldukları ve mırıldandıkları saatlerdir. İlgilenmeseniz bile bazen bir kaç kelime kapabilirler.
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
5,548
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Duyduğum kadarıyla konuşturmak çok çetrefilli bu papağanlarda. Teşekkür ederim konu için
 
Üst