Muhabbet Kuşları Çeşit Çeşit Mama Tarifleri

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Merhaba arkadaşlar bugün sizlerden mama tarifleri almak istiyorum.Lakin her biri aynı etkiyi yaratmasın.Örneğin tarçında kekik de antioksidan özelliğine sahip.Yani her mamada farklı özellikler olsun.Size kolaylık yapayım.Aşağıya mamanın içine katılabilecek ürünleri koyayım.Eksik varsa söyleyebilirsiniz.
-Tarçın
-Kekik
-Keçi boynuzu Tozu
-Kabak
-Havuç
-Kırmızı lahana
-Brokoli
-Karnabahar
-Ceviz içi
-Fındık içi
-Mısır,Muz,Elma,Buğday Ruşeymi,Fındık-badem(ezilmiş)
-Mavi Haşhaş,Yumurta Kabuğu
-Kalamar Kemiği,
-Sağlık Tohumu,
-Nane,roka,maydanoz,kıvırcık,semiz otu,dere otu,taze kekik
-Mısır Yulaf Unu,
-Kapya Biber
-Çimlendirmiş Buğday,
-Kırmızı Pancar,
-Turp,
-Ispanak,
-Tere
-Reyhan
-Susam
-Kereviz Sapı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerden mama tarifleri almak istiyorum.Lakin her biri aynı etkiyi yaratmasın.Örneğin tarçında kekik de antioksidan özelliğine sahip.Yani her mamada farklı özellikler olsun.Size kolaylık yapayım.Aşağıya mamanın içine katılabilecek ürünleri koyayım.Eksik varsa söyleyebilirsiniz.
-Tarçın
-Kekik
-Keçi boynuzu Tozu
-Kabak
-Havuç
-Kırmızı lahana
-Brokoli
-Karnabahar
-Ceviz içi
-Fındık içi
-Kalamar Kemiği,
-Sağlık Tohumu,
-Mısır Yulaf Unu,
-Kapya Biber
-Çimlendirmiş Buğday,
-Kırmızı Pancar,
-Turp,
-Ispanak,
-Tere
-Reyhan
-Susam
-Kereviz Sapı
Şöyle bir yazı yazmıştım yararlı olabilir senin için: muhabbet kuşları için 3 tane mama tarifi

-Tarçın
-Kekik
-Keçi boynuzu Tozu
-Kabak
-Havuç
-Kırmızı lahana
-Brokoli
-Karnabahar
-Ceviz içi
-Fındık içi
-Kalamar Kemiği,
-Sağlık Tohumu,
-Mısır Yulaf Unu,
-Kapya Biber
-Çimlendirmiş Buğday,
-Kırmızı Pancar,
-Turp,
-Ispanak,
-Tere
-Reyhan
-Susam
-Kereviz Sapı
Bisküvileri dikkate alma

Açık konuşmak gerekirse mama yaparken ben kıvama dikkat ediyorum ve kuşların severek tükettiklerini mutlaka kullanıyorum.
Şu ürün şunu içeriyor, şunda şu var gibi bir formül yapmıyorum hazır yumurta maması kullandığım için.
Birçok üründe olduğu gibi antioksidan etkisi olan 1-2 ürünüm mutlaka oluyor.
Tarçın, sarımsak, verirsem eğer turunçgillerden vs bunlar hep antioksidan.
Aminoasit ve eser element dengesini sağlamak önemli bu nedende toz mineral kullanıyorum + aloe vera + sarımsak ekliyorum bazen.
Mutlaka pırasa ekliyorum, taze bulabilirsem antibakteriyel özelikleri ve zengin değerlerinden dolayı kekik kullanıyorum. Semiz otunu geçen gün paylaşmıştım bir konuda.
Diğer ürünlerle alakalıda forumda çok fazla incelemeler var. Her ürünü aynı anda veremeyeceğimiz için bir tablo hazırlayıp kendinize uygun hale getirebilirsiniz.

Açık konuşmak gerekirse mama yaparken ben kıvama dikkat ediyorum ve kuşların severek tükettiklerini mutlaka kullanıyorum.
Şu ürün şunu içeriyor, şunda şu var gibi bir formül yapmıyorum hazır yumurta maması kullandığım için.
Birçok üründe olduğu gibi antioksidan etkisi olan 1-2 ürünüm mutlaka oluyor.
Tarçın, sarımsak, verirsem eğer turunçgillerden vs bunlar hep antioksidan.
Aminoasit ve eser element dengesini sağlamak önemli bu nedende toz mineral kullanıyorum + aloe vera + sarımsak ekliyorum bazen.
Mutlaka pırasa ekliyorum, taze bulabilirsem antibakteriyel özelikleri ve zengin değerlerinden dolayı kekik kullanıyorum. Semiz otunu geçen gün paylaşmıştım bir konuda.
Diğer ürünlerle alakalıda forumda çok fazla incelemeler var. Her ürünü aynı anda veremeyeceğimiz için bir tablo hazırlayıp kendinize uygun hale getirebilirsiniz.
toz mineral dediğiniz ürünün adı nedir

Her şeyi aynı anda katmak kıvamı perişan ediyor ve lapa gibi bir şey olup çıkıyor. Tabanda aynı temel malzemeye (hazır mama yada ev yumurta mamasına) her seferinde onlara yenilik sunacak şekilde değişik malzemeler ile modifikasyon yapılması çok yeterli olur diye düşünüyorum. Zaten yiyecekleri limit belli istesek de daha üzerini yiyemezler ve mama kışın bile 5-6 saat sonra bozulmaya yüz tutar. Kuşlara "ortaya karışık" tekniği pek tutmuyor. Alıştıkları ve sevdikleri potporileri azar azar belli bir rotasyon ile sunulması onların da sizin de işinize gelir ve daha yararlı olur.

Yumurta mamasına hindistan cevizi koyulabilirmi? Hindistan cevizi faydalımıdır?

Benimkilerin en sevdiği; Kırmızı lahana, göbek, baharat ve yabani ot karışımı, tere, salatalık, VL mama,

Hemen hemen her seferinde farklı sebze ve meyveler karıştırıyorum.

Hafta da 2 ya da 3 kez muhakkak, VL colombine vita ekliyorum mamalarına.

Canavarca saldırı oluyor?