Çevre Kirliliğinin Kuşlar üzerindeki etkisi

thread_prefix_desc.7
Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,256
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Çevre Kirliliğinin Kuşlar üzerindeki etkisi
İzlediğiniz video aslında gözlerinize inanamayacaksınız başlıklı bir video başlığından, şuan tercih ettiğim başlığa çevirerek izlemenizi istedim. Böyle başlıklar işin boyutunu reklamlaştırdığını düşünüyorum ve kullanmamaya özen gösteriyorum. Böyle bir videonun magazinsel bir durumu yok çünkü.

Martı ve yakın aileden kuşların yaşadığı bir ada düşünün. Bu ada kıyıdan binlerce km uzakta bir ada arkadaşlar, yani burada insan yaşamıyor lütfen bunu çok iyi düşünelim;düşündürelim!
Herkes kendine ne yapabiliriz sorusunu sorduğunda eminim cevabını da bulacaktır.
Aslında iş Cesur olmakta yatıyor yani Vatanına bunları yapabilen kahpeler kadar Cesur olmakta yatıyor.
Eğitim, sosyoekonomik durum, karteller, sistem, siyaset vs. Bunların içindeki vatan hainleri kadar cesur olmakta yatıyor.
Bireysel çabalarda sonuç genelde hüsran yani iğne ile kuyu kazmak gibi.
Evet çevreme saygılıyım, Doğaya saygılıyım ile çözülebilecek bir durum değildir. Bunlarla mücadele etmek zaten insan olanın yapması gerekenler yani bir marifet değil.
Vapurda içtiği sigarayı yanında uygun çöp ve küllükler olduğu halde denize atabilen hemde hiç içi sızlamadan rahatça atabilen bir zihniyetin çoğunluğunda mücadele etmek, bireysel harekette fiziksel darbelere maruz kalmandan öteye geçmemekte. Mümkünse paylaşalım ki küçük bir kapağın bile nelere davetiye çıkardığını görmelerini sağlayın.
 
Üst