Çift Kuş Sorularım

klonemo25

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba soracağım soruları önceden sormuştum fakat bir daha sormak istiyorum kusura bakmayın o yüzden Teşekkürler.
1- Kaç Yaşında Kuşum ? (Erkek)
2- Çift Kuşlar Hangi Aylar Çiftleşir ?
3- Dişi Kuşu Nasıl Seçmeliyim ?
4- Çift Olacak Kuşlarıma Neler Almalıyım ?
Tekrardan Çok Teşekkür Ederim

f8b5b1bb-0470-4e54-af91-a161ed0a0649.jpga514559d-79ea-42b0-a8d4-ffff4537f787.jpg

Yaş tahmini boydan genelde yapılır. İrisi belirginleştiği için 1 yaşından büyük mutlaka.
Türkiye kuzey yarımkürede yer aldığından dolayı eşleme ayları ekim-Haziran ayları içerisinde olmalıdır. Onlara kalsa istedikleri dönemlerde eşleşirler ama kuluçka sorunları meydana gelebiliyor sıcak havalarda.

Dişi kuşu erkek seçmeli bence. Güvendiğiniz ya da kuş popülasyonu fazla olan bir üretimhaneye erkek kuşunuzu götürün ve dişilerin arasına bırakın. İlgi gösteren bir kuş çıkacaktır. Bunu yapamam derseniz ceresi kahverengi olmuş bir dişiyi seçmek uygun olacaktır.
Öncelikle dikdörtgen büyük kafes. Min 45 cm. Uygun yuvalık, gerekli mama ve vitaminler, kalamar kemiği, gaga taşı, kafes boyutuna uygun ahşap tünekler...

Bu tarz sorularınıza cevap alabileceğiniz bolca konumuz mevcut. Biraz zaman ayırıp okumanızı tavsiye ederim.

Oyla 0
1 yaş civarı olması ve elbette öncelikle kahve rengi cereye sahip dişi seçmek daha uygun olacaktır. Bazen yetişkin dişilerin gök mavi cere rengide olabilir. Onlarda alınabilir elbette.

Oyla 0
Oyla 0
İstanbulda çok fazla üretici mevcut. Facebook muhabbet kuşu sayfalarından uygun kuşu bulabileceğinizi düşünüyorum. Ankara da yaşadığım için gitmediğim bir üretimhane hakkında bilgi veremeyeceğim ne yazık ki.

Oyla 0