Çift kuşun yanında tek kuş eğitilir mi ?

Gurkan57

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Evimde üretim amaçlı beslediğim çift kuşlarım var büyük kafeste üretim düzeni şeklinde.Bugün petshoptan eğitim ve konuşturma amaçlı aldığım 3 üncü erkek kuşumu eve getirdim. Birinci sorum Petshopçu 2 aylık civarı dedi ama emin değilim sizce yaşı kaçtır ve cinsi nedir?
İkinci sorum ise aynı odada kalcaklar çift kuşlarımla beraber böyle bi ortamda konuşmak için eğitilebilir mi ? Konuşturmak için nasıl bir eğitim yöntemi kullanmalıyım
Üçüncü sorum ise elimde üretim yemi var tek kuşa bundan mı vermeliyim yoksa ayrı sade yem mi almalıyım ?

Şimdiden teşekkürler

Merhaba resim bulanık çıkmış tam anlayamadım fakat egitim için diğer kuşların yanında çok zor tek olursa eğitimi hem kolay aha hızlı olur kanımca

Oyla 0
Erkek olduğu kesin gibi sizce ırkı nedir ? Ayrı bi odada kalma ihtimali yok keşke olsa böyle imkansız mı sizce ?

Oyla 0
Merhaba, güle güle besleyin yeni kuşunuzu. Kuş maşallah yeşil spangle mutasyonu. Yaklaşık 3 aylık gibi. Eğitim kalabalık bir ortamda zor olduğu için biraz zorlayabilir sizi. Cinsiyeti erkek.
Ne yazık ki coğunlukla kalabalık kuşlarla bir arada olan kuşlar konuşma eğilimi azalıyor lakin imkansız değil. Benim hiç üzerinde çalışmadığım bir kuşum onlarla sohbet ede ede bir kaç kelime öğrenmiş. Arada konuşuyor mutlu oluyorum.
Yem olarakta üretim yemini kullanabilirsiniz tabi ki ama içeriği nasıl? Karışık yem verilebilir.

Oyla 0
Diğer çiftimle üretim amacında olduğum için ilgilenmiyorum onlarla oynayamayınca tutamadım kendimi oyuncu konuşkan bir erkek alayım dedim :) Kalabalık derken 1 çift var sadece. Üretim yeminde eurogold yem,kanarya yemi,petshoptan aldığım kızıştırıcı tohumlarla elde ettiğim karışım mevcut.
Neyse ben tüm ilgi ve alakamı ona ayırıp üstünde çalışıcam inşallah bi iki kelimede olsa konuştururum olmazsada canı sağolsun :)

Oyla 0
O şekilde verebilirsiniz yemi sorun olmayacaktır. Başka bir odaya koyma şansınız varsa işiniz kolaylaşabilir :)
Umarım hedefinize ulaşırsınız.

Oyla 0
Yanında başka kuşlar varsa sizi zorlar ama imkansız diye birşey yoktur.Dikkatini ve sevgisini kendinize çekebilirseniz yapabilirsiniz.Benim konuşmayı bilen kuşum sonradan yanına gelen kuşu konuşturmuştu mesela. Siz onun sevgisini ve güvenini kazanın sonrasında herşey çorap söküğü gibi gelecektir.Sadece yanında başka kuş bulunmayan bir kuşa 1saat zaman ayırıryorsan ona2saat ayırman gerekecektir.Sabır ve zamanla herşey olur☺️

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar. Evimde üretim amaçlı beslediğim çift kuşlarım var büyük kafeste üretim düzeni şeklinde.Bugün petshoptan eğitim ve konuşturma amaçlı aldığım 3 üncü erkek kuşumu eve getirdim. Birinci sorum Petshopçu 2 aylık civarı dedi ama emin değilim sizce yaşı kaçtır ve cinsi nedir?
İkinci sorum ise aynı odada kalcaklar çift kuşlarımla beraber böyle bi ortamda konuşmak için eğitilebilir mi ? Konuşturmak için nasıl bir eğitim yöntemi kullanmalıyım
Üçüncü sorum ise elimde üretim yemi var tek kuşa bundan mı vermeliyim yoksa ayrı sade yem mi almalıyım ?

Şimdiden teşekkürler
Merhabalar...
Eğitim için öncelikle mutlaka kuşunuzun güvenini kazanmanız gerekiyor,Güveni kazanmadığınız takdir'de tek yada kalabalık'ta olsa eğitemezsiniz güven kazanıldığı takdirde bir kaçtane'de olsa eğitebilirsiniz biraz zorlanır ancak eğitirsiniz.
Bir çok tanıdğım bir heves ile kuş alanlar var ve beklediklerini bulamayıp kurtulmak istiyorlar,Kuşları sabırsız bir sekilde kendilerine alısmasını istiyor ve izledikleri videolar'daki gibi olmalarını istiyorlar örnek kuşu zorla yakalamaya çalısıyorlar buda kuşun strese girmesine yol açıyor.Eğitmek istiyor kuş en ufak bir ısırık attığın'da elini kaçırıyor yahut birden atıyor ve kuş ister istemez ısırma eğlimi artıyor.
Eğitimin en temel kuralı Güvenlerini kazanmak,olmazsa olmaz kuraldır.

Oyla 0