Çiftleşirler mi? Çiftleşirlerse hangi renk yavru elde ederim

GörkemL

iyikus.com Üyesi
3416Rainbow olan erkek,Jumbo olan kız.Çiftleşirler mi çiftleşirlerse nasıl bir yavru elde ederim.Dişi sanırsam daha küçük.Ancak erkek ona kur yapmaya başladı bile

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba maşallah çok tatlılar. Erkek kuşunuz sarı yüzlü spangle. Maalesef rainbow değil. Çiftleşmeleri için bir engel yok ama bence kafesiniz çok küçük. Onlar için daha büyük bir kafes almanızı tavsiye ederim. Dişinin biraz daha zamanı var gibi görünüyor. Kuşlar birazda bakımsız kalmış. Yumurta maması, probiyotik, vitaminler vererek kısa sürede kuluçka hazırlamalarına yardımcı olabilirsiniz :)

Oyla 0

GörkemL

iyikus.com Üyesi
Merhaba maşallah çok tatlılar. Erkek kuşunuz sarı yüzlü spangle. Maalesef rainbow değil. Çiftleşmeleri için bir engel yok ama bence kafesiniz çok küçük. Onlar için daha büyük bir kafes almanızı tavsiye ederim. Dişinin biraz daha zamanı var gibi görünüyor. Kuşlar birazda bakımsız kalmış. Yumurta maması, probiyotik, vitaminler vererek kısa sürede kuluçka hazırlamalarına yardımcı olabilirsiniz :)
Öncelikle teşekkürler,evet kafes küçük ancak yakın zamanda büyütmeyi düşünüyorum.Şu aralar yoğun olduğum için ilgilenemiyorum.Muhabbet kuşu konusunda acemiyim ancak forumunuz sağolsun yavaş yavaş her şeyi öğreniyorum.

Oyla 0

GörkemL

iyikus.com Üyesi
Abi peki ben bunlardan hangi renklerde veya cinslerde yavru elde ederim? Bu arada birlikte 1 ayımızı tamamladık sayenizde gayet sağlıklılar.Dişimin kanatlarında bir kaç tüyü eksikti onu hallettik.Erkeğiminde tüy rengi biraz soluktu onu hallettik.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
anne ve baba renkleri düşecektir genelde çünkü ikisi de çekinik renkler. Gelecek yavruların %50 si sarı yüzlü olur babası gibi. Parçalı mutasyon spangleye göre daha baskın olduğundan: parçalı, spangle, silik lekeli parçalı, bir ihtimal varsa kanında albino ya da lutino gelebilir. Tabi kanlarını tam bilmediğimiz için süpriz bebekleri de olabilir.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Kafes çok küçük oda yetmiyor akıllı yemlikte içerde iyice sıkışmış kuşlar bence sosyal medya ortamında çok uygun ve büyük kafesler tercih edebilirsiniz.

Oyla 0

GörkemL

iyikus.com Üyesi
anne ve baba renkleri düşecektir genelde çünkü ikisi de çekinik renkler. Gelecek yavruların %50 si sarı yüzlü olur babası gibi. Parçalı mutasyon spangleye göre daha baskın olduğundan: parçalı, spangle, silik lekeli parçalı, bir ihtimal varsa kanında albino ya da lutino gelebilir. Tabi kanlarını tam bilmediğimiz için süpriz bebekleri de olabilir.
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
Ana benim anne baskin parcali baba sari yuz 2 yabi cekinik ama sari yuzlu yavrular aliyorum ??

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sarı yüz eğer çift faktör ya da altın surat ise baskın. Tek faktör olduğunda %50 civarı yansıyor sarı yüz.

Oyla 0