Çiftleşme Partisi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Muratsani
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Muratsani

Yönetici
Moderatör
Aynı an da çiftleşen 4 çiftimden ötürü muhtemelen gaza gelen küçük salmamda ki 7 aylık erkeğim 2 aylık dişimle çiftleşti...Eş tutmuşlardı, tabi ben bunu nacizane abi-kardeş olarak algılıyordum=))
.
Daha önce başınıza böyle birşey geldi mi?

Aynı an da çiftleşen 4 çiftimden ötürü muhtemelen gaza gelen küçük salmamda ki 7 aylık erkeğim 2 aylık dişimle çiftleşti...Eş tutmuşlardı, tabi ben bunu nacizane abi-kardeş olarak algılıyordum=))
.
Daha önce başınıza böyle birşey geldi mi?
Erkek 7 aylık, dişi 2 aylık. Şimdi bir şey soracağım bu hayvanlar yetişkin olmadan üreme hücreleri üretemiyor değil mi? Erkek üretir ama dişi üretemez. Erkeğin spermleri dölleyecek yumurta bulamaz değil mi içeride? Bilen arkadaşlar yeşillendirsin. Eğer düşündüğüm mantık doğruysa yavrusu olmaz değil mi? Bir nevi dişiye tecavüz etmiş olmuyor mu böyle? :LOL:

Son düzenleme:
Eveet. Bu durum başıma gelmişti showlarda. 5 aylık erkeğimle 3 aylık dişim çiftleşti. Dişi yumurtladı üstüne de dolu çıktı :D
Hevesini kırmadım ama kuluçkası tahmin edebileceğiniz gibi başarısız oldu. Kısa bir süre sonra dişi tam anlam veremediğim sebeplerden sonra öldü :(
Kısa dediğime bakma yaklaşık 4 ay sonra falan :(
Bu başıma gelen kötü durum sonrasında artık yavruda olsa aynı cinstiyette kuşları bir arada tutuyorum.

Eveet. Bu durum başıma gelmişti showlarda. 5 aylık erkeğimle 3 aylık dişim çiftleşti. Dişi yumurtladı üstüne de dolu çıktı :D
Hevesini kırmadım ama kuluçkası tahmin edebileceğiniz gibi başarısız oldu. Kısa bir süre sonra dişi tam anlam veremediğim sebeplerden sonra öldü :(
Kısa dediğime bakma yaklaşık 4 ay sonra falan :(
Bu başıma gelen kötü durum sonrasında artık yavruda olsa aynı cinstiyette kuşları bir arada tutuyorum.
Yavru kuşun yumurtası nasıl dolu çıkıyor ya? İlginç.

Çek yavrularımda olmuştu. Erkek 6 aylık tı. Dişi 3 aylık. Çiftleştiler salmada. Ayırdım ama yumurtaları biraz beklettikten sonra aldım, boştu zaten

Bizim komşunun disi kuşu kafesten kaçmışdı kapısı açık kalmış balkonda kuşda gitmiş geçenlerde benden rica etti yolun duşerse petşopdan bize 1 tane yavru dişi kuş al dedi bende aldım 6 aylık yavru (iyi anlaşmışlar daha komşu dedi çiftleşdiler ınanamadım bende 6 tanede yumurtalamış kuş yavruları olacak İNŞALLAH)