iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Çimlendirme Buğday

Hosmanoglu

Kuş Üreticisi
Nasıl mı yaptım?
Şöyle;
Çok üstüste binmeyecek şekilde tepsiye buğdayı yaydım. İyice ılık suyla yıkayıp süzdüm. Sonra tekrar yaydım ve her buğday tanesi içinde kalana dek su koydum tepsiye. 24 saat sonra su bitti denecek kadar olmuştu. Tekrar yıkayıp süzdüm buğdayı. Tekrar tepsiye yayıp üstüne nemli bez örttüm. 24 saatte geldiği durum bu. Belki faydası olur forum sakinlerine.

mubissever98

Çevirmen
buğdayın bu çimlenmiş hali mi daha faydalıdır yoksa toprağa ekip iyice uzun yeşillenir çimlendirilmiş hali mi? bu aşamadaki çimlendirmelerden çekiniyorum açıkçası toprağa ekip yeşillendirsem daha güvenli olur mu sizce?

taha.aktaas

Veteran
Nasıl mı yaptım?
Şöyle;
Çok üstüste binmeyecek şekilde tepsiye buğdayı yaydım. İyice ılık suyla yıkayıp süzdüm. Sonra tekrar yaydım ve her buğday tanesi içinde kalana dek su koydum tepsiye. 24 saat sonra su bitti denecek kadar olmuştu. Tekrar yıkayıp süzdüm buğdayı. Tekrar tepsiye yayıp üstüne nemli bez örttüm. 24 saatte geldiği durum bu. Belki faydası olur forum sakinlerine.
İlaveten;

Üst Alt