Sertan kal

Yeni Üye
Merhabalar. Daha önce fotoğraflarını göndermiş olduğum kuşlarımdan beyaz olan için erkek sarı olan için ise dışı demiştiniz. Yanlız sarı yani dışı olan sürekli nameli ötüp kafa sallayıp erkeğe kur yapıyor. Normalde bunu erkek kuşun yapması gerekmezmi

Erkek kur yapack diye birşey yok benim dişi kuşlarım erkege kur yapıyor bu kuşların karakterleriyle ilgili durum

Oyla 0
Merhaba, yavruluj için çok erken kesinlikle. 7-8. aylarından itibaren takılması daha uygun olacaktır. O bile erken aslına bakarsanız. 1 yaş altı üretmek pek önerilmez.

Oyla 0
Türleri ile alakalı yardımcı olabilir misiniz fotoğrafları anca yükleyebildim

Ekli dosyalar

• IMG_20200401134114.jpg
    IMG_20200401134114.jpg
    795.5 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20200327173848.jpg
    IMG_20200327173848.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20200401134021.jpg
    IMG_20200401134021.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 4
Oyla 0
İkisi de siyah gözlü mü?
Siyah gözlü ise çift faktörlü spangle deniyor. Bu çok uzun olduğu için df (double factor) diyorlar. Kremsi renge sahip olan sarı yüzlü df, diğeri ise sarı taban rengine sahip df. (kırmızı göz var ise herhangi birinde albino (beyaz)/lutino (sarı) deniliyor.)

Oyla 0
Merhaba bulut 3-4 aylık gibi görünüyor ve dişi.
Pamuk ise biraz daha ufak buluta göre oda dişi. 2-3 ayı içerisinde olması lazım.

Oyla 0
Cevap için tşkler df. lerde cere renkleri yerli muhabbet kuşlarındaki gibi değerlendiriliyor galiba değilmi? İkinci sorum da satıcı cinsi çek demişti doğruluk payı varmı ewt gözler siyah

Oyla 0
Benziyor evet. Bazen bir tık daha açık ya da erkeklerde lacivert yerine pembe olduğu olabiliyor. Genelde dişilerin buz mavi ya da kahve, erkeklerin lacivert koyu mavi tonlar. Fotoğrafa göre çek gibi görünüyorlar.

Oyla 0
Birinin çeresi buz mavi (beyaz olanın)diğeri ise kahverengi ikisinin de dişi olabilme ihtimali varmı? Diğer sorum da sarı olan yemi ağzına bolca alıp yere atıyor bide dısarılara fırlatılmış kabuğu soyulmuş darı görüyorum neden yaparlar acaba bunu

Oyla 0
fotoğraf paylaşırsanız emin olabilirim. Buz mavi ve kahve cereler dişiyi gösterir. Oyun oynuyor olabilir, diğer kabuklarda uçuşuyor olabilir. İzlemeden bir şey demem mümkün değil.

Oyla 0