Cinsiyeti Nedir ve genelde resimdeki gibi uyumasi normal mi?

Didem ergenc

iyikus.com Üyesi
Merhaba,
Minisimin cinsiyeti nedir acaba? Ayrica gun icerisinde genelde kafasi gomulu uyuyor..biraz oynuyoruz opusmece cilvelesme sonra elimde uyuyakaliyor?normal mi?

Ekli dosyalar

• A363AB54-AF23-4EFA-8B54-B9B4D9FC30D7.jpeg
    A363AB54-AF23-4EFA-8B54-B9B4D9FC30D7.jpeg
    79.7 KB · Görüntüleme: 17
  • 789D9C01-7CA3-47EA-8ED0-A22C970EC199.jpeg
    789D9C01-7CA3-47EA-8ED0-A22C970EC199.jpeg
    91.5 KB · Görüntüleme: 16
Daha çok ufak. Ona kolay kırabileceği tohumlar servis edin. Örneğin dal darı, aspur ve yulaf gibi. Yuvadan atladıktan sonra bebek kuşlar bir süre hafif yaşam mücadelesi verirler çünkü annesinden gelen kursak sütü kesilmiş olur. Devamlı böyle uyuması iyi değil ama gözlemleyiniz. Yem tüketiyor mu sağlıklı bir şekilde?
Dişi gibi geldi bana

Oyla 0
Ona sabahlari bebe buskivi yumurta elma ikram ediyorum elden dari yediriyorum kalamar kemigi yediriyorum, yem de yiyor..ayrıca emin olmak için suyuna damlattıgım elma sirkesi yada vitamini cay kaşıgı ıle içiriyorum..bebek gibi bakıyorum desem yeridir..ama kanadı tam iyileşmedi ondan dolayı halsiz mi acaba?

Oyla 0
Biraz hatalı bakiyorsunuz. Bebek bisküvisi şeker yoğun icerdiginden sağlıklı değil. Sirke de bahsedildiği kadar masum değil kuşlar için. 2 haftada 1 verilebilir belki ya da vermeyebilirsiniz. Vitamin de suyuna damlatilmali ve 7,8 saat sonrasinda temiz su ile degistirilmelidir. Kanadinda ne varki?

Oyla 0
Daha çok ufak. Ona kolay kırabileceği tohumlar servis edin. Örneğin dal darı, aspur ve yulaf gibi. Yuvadan atladıktan sonra bebek kuşlar bir süre hafif yaşam mücadelesi verirler çünkü annesinden gelen kursak sütü kesilmiş olur. Devamlı böyle uyuması iyi değil ama gözlemleyiniz. Yem tüketiyor mu sağlıklı bir şekilde?
Dişi gibi geldi bana
Kuyrugu aşagı yukarı tıtrıyor hep ayrıca halsiz..bikaç video izledim üşütmüş olabilir mi diye düşünüyorum..soguk algınlığı için önerebileceğiniz bir ilaç varmıdır?

Oyla 0
Biraz hatalı bakiyorsunuz. Bebek bisküvisi şeker yoğun icerdiginden sağlıklı değil. Sirke de bahsedildiği kadar masum değil kuşlar için. 2 haftada 1 verilebilir belki ya da vermeyebilirsiniz. Vitamin de suyuna damlatilmali ve 7,8 saat sonrasinda temiz su ile degistirilmelidir. Kanadinda ne varki?
Kanat için bir konu açmıştım carpma sonucu ucamıyordu.şimdi biraz uçmaya başladı.cok halsiz bugün hep başı gömük..kuyruk hep sallanıyor tuyler kabarık..acaba üşütmüş olabilir mi? Şimdi vererinere sorayım diyorum

Oyla 0
Çarpma sonucu sartıntı yaşamış olabilir. Bu farklı şekillerde cereyan eder. Solunum yolu sorunlarında, yoğun tüy dönemlerinde, yumurta yapacaksa, stres altında ise kuyruk sallamayı sıkça yapabilirler. Acabalarla çok fazla zaman kaybetmeyin diyeceğim. Üşütme durumu bile olsa kafa arkaya devamlı gidiyor ise umduğumuz sağlık sorunlarının üzerinde ya da ilerlemiş olabiliyor. Yem tüketimi nasıl?

Oyla 0
Daha ufak erkekte olabilir biraz büyüsün netleşir cinsiyeti. Bebe bisküvisini kesinlikle vermeyin! Elma sirkeli su tam dolu suluğa 2 damlayı geçmesin. Ve 2-3 haftada bir kere verilmesi yeterli. Vitaminli suda aynı şekilde 2-3 haftada bir kere yeterli. Bu tarz ürünlerden daha çok mamaya özen gösterin. Yani sebzeli yeşillikli birazda meyveli güzel bir mama hazırlayıp verin. Haftada 2 defa verebilirsiniz. Doğal vitamin alması daha önemli.

Kuyruk atması nekadar var o önemli. Bir videosunu yükleyin bakalım. Çok fazla oynama yoksa kuyrukta normaldir. Kuyruk hiç oynamıyacak diye birşey yok. Kuşun bir videosunu ve dışkısının resimlerini eklerseniz daha iyi yardımcı oluruz..

Oyla 0
Yem tüketimi biraz azaldı gibi..bugün veterinere gittim hipradoxi verdi ağzına iki damla damlat 7 gün süre ile dedi ben damlatamadım suyuna karıştırıp içirmeye çalıştım.ortamını biraz daha sıcak yaptım..gagası ve ayakları da aşırı sıcak..hırıltılı nefes alıyor..talaş aldım ama nasıl kullanıcam bilmiyorum..kanat düzeldi şimdi de bu başladı..ilaç etkisini gösterir inşallah..oksliptus buhar yap diyen var yapma diyen var kararsızım

Oyla 0
Yem tüketimi biraz azaldı gibi..bugün veterinere gittim hipradoxi verdi ağzına iki damla damlat 7 gün süre ile dedi ben damlatamadım suyuna karıştırıp içirmeye çalıştım.ortamını biraz daha sıcak yaptım..gagası ve ayakları da aşırı sıcak..hırıltılı nefes alıyor..talaş aldım ama nasıl kullanıcam bilmiyorum..kanat düzeldi şimdi de bu başladı..ilaç etkisini gösterir inşallah..oksliptus buhar yap diyen var yapma diyen var kararsızım

Hipradoksiyi suyuna 4-5 damla damlat yeterli. Ağızdan damlatma ağır gelir zaten kuş yavru. Talaşı ne için aldınız onu anlamadım? :)

Oyla 0
Daha ufak erkekte olabilir biraz büyüsün netleşir cinsiyeti. Bebe bisküvisini kesinlikle vermeyin! Elma sirkeli su tam dolu suluğa 2 damlayı geçmesin. Ve 2-3 haftada bir kere verilmesi yeterli. Vitaminli suda aynı şekilde 2-3 haftada bir kere yeterli. Bu tarz ürünlerden daha çok mamaya özen gösterin. Yani sebzeli yeşillikli birazda meyveli güzel bir mama hazırlayıp verin. Haftada 2 defa verebilirsiniz. Doğal vitamin alması daha önemli.

Kuyruk atması nekadar var o önemli. Bir videosunu yükleyin bakalım. Çok fazla oynama yoksa kuyrukta normaldir. Kuyruk hiç oynamıyacak diye birşey yok. Kuşun bir videosunu ve dışkısının resimlerini eklerseniz daha iyi yardımcı oluruz..
Havuc elma kabak maydonoz rendeledim
Hipradoksiyi suyuna 4-5 damla damlat yeterli. Ağızdan damlatma ağır gelir zaten kuş yavru. Talaşı ne için aldınız onu anlamadım? :)
Suyu zorla içiriyorum.Talaşı kafes hijyeni için diye okudum☺️☺️Feyk bilgimi yoksa mama dediğiniz gibi yaptım ama pek yemiyor..video cekemedim suan sallamiyor

Oyla 0
Havuc elma kabak maydonoz rendeledim

Suyu zorla içiriyorum.Talaşı kafes hijyeni için diye okudum☺☺Feyk bilgimi yoksa mama dediğiniz gibi yaptım ama pek yemiyor..video cekemedim suan sallamiyor

Kabağı buharda haşlayıp verseniz daha iyi olur. Çiğ verenler var elbette ama sindirirken zorlanıyorlar dokunuyor kuşlara. Havuç, elma, maydanoz bol bol verebilirsiniz. Rendeledikten sonra birde bıçakla inceltirseniz daha rahat yer. Yemese bile sürekli kafeste bulunsun illaki tadına bakıcak alışır zamanla.

Şu konuyu inceleyebilirsiniz;
Muhabbet Kuşlarına Verilen Sebze Ve Meyveler

Talaşı kafes zemini için aldınız sanırım ama bence gerek yok. Zira dışkı takibi yapamazsınız. Biliyorsunuzki birçok hastalık dışkıdan belli oluyor. O yüzden kafes zemininde beyaz peçete kullanmak daha iyi. Dışkıları rahat gözlemleyebilirsiniz.

Oyla 0
Geçmiş olsun öncelikle. Hipradoxi ağır bir ilaçtır. Ağızdan verilecekse eğer 1 damla için 2 damla normal su ile seyreltip ağızdan veriniz. Onun harici suluk daha uygundur (yinede sorun olmayacaktır)
Mama için kendi tarifinizi geliştirerek nihai sonuca ulaşın. Her kuş tüm gıdaları yemiyor, sevdiği, seçtiği ya da hiç tüketmedi olabiliyor.
Örneğin nem oranı fazla olmuş gıdaları tüketmiyorlar bu nedenle mama az nemli olması gerekir. İçerisine çok sevdiği bir tohum varsa ve görünür şekilde eklerseniz yemek için yönelecektir. Nane/Kekik/Semizotu/ıspanak içerisine eklenebilecek en iyi sebzelerden (iyi yıkandığından emin olmalısınız).

Talaş kafes tabanında kullanılabilir ama hasta bir kuşun dışkısını görmenizi engeller. Dışkıyla bir çok tespit yapıldığından gün içinde ilk bakacağınız yer kafes tabanı olması gerekir. Talaş kullanılacaksa da bit sorunu doğurmayacağından emin olunuz.

Oyla 0

videoyuda yolluyorum Streamable Video

Oyla 0
Evet kuyruk atması ileri seviye. Veterinerin verdiği ilacı kullanın inşaallah şifa bulucak :)
Hiriltida vardi dr ilaci 2 damla agzina damlat dedi ancak ben sizin dediginiz gibi suda seyrelterek kasikla icirdim tadi cok agir bayagi hickiriyor ictikten sonra..ancak bugun daha iyi hirilti azaldi ancak kuyruk sallama devam ediyor.ayrica okaliptus buhari yapsam fazla mi gelir?ek gidada sizin dediginizin aynisini hazirliyorum cok azda olsa yedi..kanat duzeldi simdide bronsit oldu ama bunu da atlacak insallah

Oyla 0
Geçmiş olsun öncelikle. Hipradoxi ağır bir ilaçtır. Ağızdan verilecekse eğer 1 damla için 2 damla normal su ile seyreltip ağızdan veriniz. Onun harici suluk daha uygundur (yinede sorun olmayacaktır)
Mama için kendi tarifinizi geliştirerek nihai sonuca ulaşın. Her kuş tüm gıdaları yemiyor, sevdiği, seçtiği ya da hiç tüketmedi olabiliyor.
Örneğin nem oranı fazla olmuş gıdaları tüketmiyorlar bu nedenle mama az nemli olması gerekir. İçerisine çok sevdiği bir tohum varsa ve görünür şekilde eklerseniz yemek için yönelecektir. Nane/Kekik/Semizotu/ıspanak içerisine eklenebilecek en iyi sebzelerden (iyi yıkandığından emin olmalısınız).

Talaş kafes tabanında kullanılabilir ama hasta bir kuşun dışkısını görmenizi engeller. Dışkıyla bir çok tespit yapıldığından gün içinde ilk bakacağınız yer kafes tabanı olması gerekir. Talaş kullanılacaksa da bit sorunu doğurmayacağından emin olunuz.
Ilac agir gercekten tadina baktim☺️ Seyreltip verdim ,boyle olup iylesen var mi? Bir de okaliptus buhari koyayim mi yanina fazla mi gelir? Ne tavsiye edersiniz?

Oyla 0
İlaç tüketimi bittikten sonra yani 7 gün varsayıyorum süreç için bitince mama ve diğer ek gıdaları veriniz. İlaç tüketimi sırasında kalamar, kuş kumu ve diğer yem harici besinleri çıkartınız kafesten

Oyla 0
Hiriltida vardi dr ilaci 2 damla agzina damlat dedi ancak ben sizin dediginiz gibi suda seyrelterek kasikla icirdim tadi cok agir bayagi hickiriyor ictikten sonra..ancak bugun daha iyi hirilti azaldi ancak kuyruk sallama devam ediyor.ayrica okaliptus buhari yapsam fazla mi gelir?ek gidada sizin dediginizin aynisini hazirliyorum cok azda olsa yedi..kanat duzeldi simdide bronsit oldu ama bunu da atlacak insallah

Okaliptus buharı hiç duymadım nasıl bişey :)

Oyla 0
Okaliptus buharı hiç duymadım nasıl bişey :)
Okaliptus yagini suya damlatip buhar yapin diye bir video izledim ancak yapmadim.viks koklat diye bir tavsiye de geldi☺️☺️Ilac biraz etkisini gosterdi ancak Yem yemiyor simdide cok kasiniyor sonrada uyuyor..hep error veriyo bu kus anlamadim..kanadinin duzeldigine sevinemeden bu hastalik cikti..bende artık doğal akışına bırakıyım Cunku elimden geleni yaptıgımı dusunuyorum

Oyla 0