Çok acil!!

Busraahsen

Yeni Üye
Çok acil!! Yaklasik 3 aylik bir muhabbet kusum var burnunda yara cikmisti sprey kullandim gecti fakat sonra tum vucudundaki tuyler dokuldu mantar hastaligiymis suan kakasini koyu renkli yapiyor cok fazla yem yemiyor surekli uyukluyor dun suyuna vitamin koydum biraz daha iyi ama cok uyukluyor mantar kremi olarak da trosyd kullaniyorum ölmesini hic istemiyorum lutfen yardim edin image.jpg

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 15

Cicikuşşı

Forum Sakini
Kremi tüylerine de mi sürdünüz. Bildiğim kadarıyla troysd krem mantar varsa gagaya, ayağa falan sürülüyor tüylerine sürülmüyor diye biliyorum

Son düzenleme:
Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Evet neredeyse tüm vücuduna suruyorum ozellikle vücudunda tüyleri dökülen yerlere bir yan etkisi olmaz insallah bilmiyordum
Tüylerine sürmeyin kremi. Benim kuşum da mantar olmuştu ben de bilmeden vücudunun birazına vazelin sürmüştüm ama ılık suya biraz elma sirkesi kattım kulak çubuğuyla bastırmadan sildim tüylerini siz de öyle yapın tüylerinin arası hava alamaz rahatsız olur kuş

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
İlk basta gagasinda çıktı spreyle gecti daha sonra gözlerindeki tüyler dökülmeye basladi ve bir anda yayildi. İslak degil krem sürdügüm için oyle gorunuyor suan kusumun tuylerinin yarisindan fazlasi yok
Tüyleri düzelinceye kadar ılık suya bir iki damla elma sirkesi koyun silin sonra peçeteyle hırpalamadan kurulayın ben öyle yaptım geçmişti tüyleri. gagasında falan mantar yoksa ya da ayağında kremi kullanmayın

Son düzenleme:
Oyla 0

Busraahsen

Yeni Üye
Tüylerine sürmeyin kremi. Benim kuşum da mantar olmuştu ben de bilmeden vücudunun birazına vazelin sürmüştüm ama ılık suya biraz elma sirkesi kattım kulak çubuğuyla bastırmadan sildim tüylerini siz de öyle yapın tüylerinin arası hava alamaz rahatsız olur k
Tüylerine sürmeyin kremi. Benim kuşum da mantar olmuştu ben de bilmeden vücudunun birazına vazelin sürmüştüm ama ılık suya biraz elma sirkesi kattım kulak çubuğuyla bastırmadan sildim tüylerini siz de öyle yapın tüylerinin arası hava alamaz rahatsız olur kuş
Çok teşekkür ederim hemen deneyecegim
Tüyleri düzelinceye kadar ılık suya bir iki damla elma sirkesi koyun silin sonra peçeteyle hırpalamadan kurulayın ben öyle yaptım geçmişti tüyleri. gagasında falan mantar yoksa ya da ayağında kremi kullanmayın
cok tesekkur ederim kendim yikasam zarar vermis olurmuyum karar veremedim ama silmek daha mantikli sanirim

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Geçmiş olsun.
Tavsiye;
-Kuşu sıcak bir odaya alın, odanın kapısını penceresini kapatın.
-Plastik fısfıs'ın içine 200-250 ml ılık su, yarım çay kaşığı kaya tuzu, yarım çay kaşığı karbonat ve bir cezvede demlenmiş soğumuş kekik suyunu koyun, çalkalayın
-Kuşu sırılsıklam etmeyecek şekilde yeteri kadar (tahmini 10 defa) fısfıslayın
-Bırakın kuş kendini kurutsun, silmek ile uğraşmayın
-Kuş kendini kurutunca tüylerin durumuna bakın eğer tam olarak krem çıkmamış ise 2 saat sonra bu işlemi tekrarlayın.
-İlk işlemi öğlen 11.30-12.00 arasında 2. işlemi de 14.30-15.00 arasında havanın sıcak olduğu saatte yapın ve kapının pencerenin kapalı olmasına, kuşun kafesinin de kuytu bir köşede rüzgar almayacak şekilde olmasına özen gösterin.
-Kuş hızlı kurusun diye güneşe çıkarmayın, ya da kurutma makinesi tutmayın.

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Kuşun burnuna sprey sıkılırmı, vücuduna krem sürülürmü hiç? Kim söyledi bunları size... Bu fısfıslamayla falan çıkmaz. Komple banyo yaptırmak lazım...

Oyla 0