Çok acil

limonkuşş

Yeni Üye
Dün muhabbet kuşum aniden kafasını ileri geri sallamaya ve ağzını hızlıca açıp kapatmaya başladı daha sonra kanadını hafif açıp uyudu sürekli daha sonra yem yedikten sonra da ağzını açıp kapattığını gördüm. Bugün sabah yem yemiyor fakat dal darı uzattım aç kalmasın diye çok az yedi ve yine aynı hareketi yaptı ne yapmam gerekiyor? Aynı zamanda dışkısı da değişik lütfen yardımcı olun

Dün muhabbet kuşum aniden kafasını ileri geri sallamaya ve ağzını hızlıca açıp kapatmaya başladı daha sonra kanadını hafif açıp uyudu sürekli daha sonra yem yedikten sonra da ağzını açıp kapattığını gördüm. Bugün sabah yem yemiyor fakat dal darı uzattım aç kalmasın diye çok az yedi ve yine aynı hareketi yaptı ne yapmam gerekiyor? Aynı zamanda dışkısı da değişik lütfen yardımcı olun
Kuşun videosunu ve dışkı resmi yükleyebilirseniz bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar

Oyla 1

Kuşun videosunu ve dışkı resmi yükleyebilirseniz bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210724-091839_Gallery.jpg
    Screenshot_20210724-091839_Gallery.jpg
    303 KB · Görüntüleme: 3
Oyla 0
Merhaba.Kuş hareketi yaptığı anı yakaldığınız anın videosunu yüklerseniz iyi olur.
Kuş ne yiyor,ne içiyor.Ne tür destekler veriyorsunuz,daha önce hastalık geçirdi ve ilaç kullandı mı gibi bilgileri yazarsanız,yorumlayalım.

Oyla 0
Hareketi yaptığı anda video yükleyeceğim. Tüy dökme döneminde olduğuiçin b vitamini kullanıyordum ara ara dal darı veriyorum yine belli aralıklarla onun haricinde bir kere dışkısıyla ilgili değişiklikten dolayı kırmızı kapta olan diyare ilacından kullandım geçti. Kuşu aldığım günden beri sürekli ara ara hapşırıyordu elimiz gagasına değince. Ve stresten olabilir mi acaba

Oyla 0
böyle biraz yem beyaz sıvı karışımı şeyler vardı tellerinde
Tm.
Tavsiye;
-Kafeste ayna oyuncak varsa çıkarın.Yem olarak önüne sadece aspur koyun.Tünek sayısını 1'e indirin.Yemi suyu kuşa iyice yaklaştırın.Eczaneden trifulukan şurup alın.Veteriner ilacı satan yer bulun sulphamezathin alın.Bugün alırsanız tedaviye başlarsınız gecikmeden.

Son düzenleme:
Oyla 0
İlk olarak mantar ilacıyla başlansa iyi olur. Eğer 2-3 gün içinde olumlu sonuç alınmazsa sulphamezathine'e geçilir..

Mantar için eczaneden fungostatin, mikostatin, triflucan ilaçlarından herhangi bir tanesini alabilirsiniz..

Oyla 0