Çok heyecanlı:)

Merve B.

Veteran
Yakın zaman da elime albino bir kuş gelecek:):)Yaşlı falan ama süper bir kuş kiyamadim başkasına bırakmaya:):)6 yaşında ve Bulut'umun babası Baytar geliyor:):) Eğer biz ayrilana kadar üçünü idare edebilirsem Baytar benimle kalacak.Ama olmazsa anneanneme vericem her gisip gelmemde görebilecem:)
Not:Doganay hocam konuyu yanlış açtım biliyorum.:)ve bu hatayı yapamam gerek ama telefonda havadan sudan kısmını bulamadım:(Yardımcı olursan sevinirim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
maşallah onlara. 6 yaş çok zor bir yaş :D Umarım daha uzun sizinle yaşar

Merve B.

Veteran
evet biliyorum.Ama arkadaş ilgilenmediği için birde alerjisi çıkmış o nedenle vermek zorunda kalmış.Bende kiyamadim yabancıya gitmesin dedim.Uzun zamandir arkadaşta inşallah uzun zamanda bizde kalır:):)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
En iyisini yapmışsın. Bende de yaşlanan 3 kuş var ve bazen zorluk olabiliyorlar. Aksiler, ele alışkın değiller :(

Merve B.

Veteran
Yok bu alışkın.Ve benim Buluttan daha sakin:):) Biraz da o yüzden kabul ettim.Eğer Bulut Poyraz ilk geldiğinde ki gibi kendine zarar vermezse vermicem.Olursa öyle bişey de anneannemde olcak.Ufak biside müdahale etmem kolay olcak

Merve B.

Veteran
Aynen.3 yavru vardı ikisi anne 1 i baba rengiydi.Baba rengi olan dişiydi :)Onu kendine almıştı:)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İno'lar cinsiyete bağlı bir mutasyon olduğu için genelde dişi verirler. Erkeği daha değerlidir bu yüzden. Siyah faktör içermediğinden annede de 1 faktör bulunduğundan direk boyamış.

Merve B.

Veteran
İno'lar cinsiyete bağlı bir mutasyon olduğu için genelde dişi verirler. Erkeği daha değerlidir bu yüzden. Siyah faktör içermediğinden annede de 1 faktör bulunduğundan direk boyamış.
Aynrn aslında yaşlı olmasa ve yavru alabileceğimi bilsem eşe atma düşüncem de var ama .İki kuşu da boşa yormuş olurum muhtemelen.Bitane albino ayavru almak isterdim Baytardan .Yarın gidip alıcam bakalım bize alışabilcek mi

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Erkekler 6 yaştan iribaren verimsizleşiyorlar fakat olmaz değil. Belki 1-2 yavru verebilir.
Diğerleri içinde gecikme artık :p Çok iyi eşler seçeceğine eminim. Dediğin gibi ino seçebilirsin, cremio olursa yeni bir özellikte eklenir. Sarı yüzlü yavruların olabilir
Aynı şekilde, painted dedikleri ya da rainbow bir dişi alınabilir

Merve B.

Veteran
O yüzden yormak istemiyorum ama belki daha önce atıp Poyraz için sorduğum dişide deneyebilirim.İkisi de yaşlı hiç bişi olmazsa arkadaş olsunlar :)Kafamda deli planlar da uygulamaya koyamıyorum :( Şu düğün muhabbetini atlatmam lazım.Bulut'a albino veya sarılar neydi ondan düşünüyorum.Poyraz'a da baskın olmayan güzel bir renk seçicem inşallah sonrasında

Merve B.

Veteran
Baytar beyi aldık geldik.Ancak Bulut babasını tanımı naptı bilmiyorum.Kimseye göstermediği merhameti gösterdi.Bu güzel birşey kesinlikle ama Poyrazı aşırı dışladılar.:( Zaten içe dönük bir kuş iyiceiçe dönme umarım.Biraz daha takip edip kısa sürede bir çözüm bulmam lazım.

Merve B.

Veteran
Evet sağlıklı maşallahAma biraz besiye çekmek lazım. Kilo lazım ona.Bir de dışlama olayını halletmem lazım

Merve B.

Veteran
Baytarı anneannemlere götürmek zorunda kaldım üzülerek :( Çünkü Buluttan korkuyordum ancak Poyraz kötü oldu.Diğer ikisi bir olup dışladılar Poyrazı ve sesi soluğu kesildi.Bir günde ötmez oldu hayvan maalesef.Belki beklesem alışırlardı bilmiyorum ama Bulut bu kıskanma olayı hep yapacaktı ve Byatar da bize iyice alışınca daha zor olacaktı.O yüzden bugün tüm temizliklerini yapıp bakımını yaptıktan sonra götürdüm.:( İleride ki akibeti ne olur bilmiyorum ama eminim onlarda güzel bakacaklardır.