Dac Pharma İlaçları Hakkında

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Dac Pharma,Hollanda menşeili bir firma olup kanatlı hayvanlar için ilaç,vitamin ve probiyotik gibi ürünler üreten bir firmadır. Adını dünyaya duyurmuş, kaliteli bir firmadır.Bu firmanın bazı ilaçlarını forum için araştırdım..

1)Dac Pharma 1+1 Cure:
İlacın etken maddesi Tetrasiklin grubundan olan Doxycycline, ve bir diğer etken maddesi Broomhexine'dir. Solunum yolu enfeksiyonlarında ve Mycoplasma'da kullanılır.
1614879747550.png

2)Dac Pharma Adeno Extra Mix:
İlacın etken maddeleri Trimethoprim ve Sulfametoksazol'dür. Bakteriyel hastalıklar ve Koksidiyoz'da kullanılır.
1614878757389.png

3)Dac Pharma Amprolium:
Etken maddesi Amprolium'dur. Koksidiyoz'da kullanılır.
1614878830905.png

4)Dac Pharma Dacostatin:
Etken maddesi Nystatin'dir. Mantar hastalıklarında(Aspergillosis,Moniliasis,Candidiasis'te) kullanılır.
1614879046422.png

5)Dac Pharma Colistine:
Etken maddesi Polimiksinler'den olan Colistin'dir. Colistin, gram negatif bakterilerde etkilidir. Çoklu ilaca dirençli gram negatif bakterilerin tedavisinde son çare olarak kullanılır ve çok etkili bir etken maddedir.
1614879179895.png

6)Dac Pharma Endecto:
Etken maddesi İvermektin'dir. Dış parazitlerde ve hava kesesi akarlarında kullanılır.
1614879223123.png

7)Dac Pharma Fmt Allround Mix:
Etken maddeleri sırayla,Furaltadone %12,Metronidazol %20,Chloortetracycline %10 dir.

Furaltadon, Nitrofuran grubu bir antibiyotiktir,Koksidiyoz ve bakteriyel hastalıklarda kullanılır. Metronidazol ise Nitroimidazol grubu bir antibiyotiktir ve Protozoal hastalıklarda(Trichomonoiasis,Hexamitiaisis,Giardia'da) kullanılır. Chloortetracycline ise Tetrasiklin grubuna bağlı bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonu,Mycoplasma ve bakteriyel hastalıklarda kullanılır.
1614879259313.png

8)Dac Pharma Respiratory Red Mix:
Etken maddeleri sırayla Erythromycine %12, Furaltadone %5, Oxytetracycline %1.65, Dipyrone %0,65, dur.

Eritromisin,Makrolid grubu bir antibiyotiktir. Mycoplasma ve solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır. Furaltadon,Nitrofuran grubu bir antibiyotiktir. Koksidiyoz ve bakteriyel hastalıklarda kullanılır. Oxytetracycline,Tetrasiklin grubuna bağlı bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonu,Mycoplasma ve bakteriyel hastalıklarda kullanılır.
1614879342885.png

9)Dac Pharma Tylo-Dox Special Mix:
İlacın etken maddeleri sırayla, Doksisiklin Hyclate% 10, Tylosine Tartrate% 10, Ronidazole% 8, Bromhexine% 2 dir.

Doksisiklin Tetrasiklin grubuna bağlı bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonu ve Mycoplasma da kullanılır. Tylosine Tartrate ise makrolid grubuna bağlı bir antibiyotiktir. O da aynı şekilde Solunum yolu enfeksiyonu ve Mycoplasma da kullanılır. Ronidazole ise Nitroimidazol grubuna bağlı bir antibiyotiktir. Protozoal hastalıklarda(Trichomonoiasis,Hexamitiasis,Giardia'da) kullanılır.
1614879378433.png

Karşılıklı bilgi alışverişleri sonucunda Recai ile ortak yaptığımız bir paylaşımdır..

Umarım faydalı olur.Sizce ilaçlar/etken maddeleri nasıl?

Ekli dosyalar

• 1614877543813.png
    1614877543813.png
    101 KB · Görüntüleme: 2
  • 1614877825073.png
    1614877825073.png
    675.9 KB · Görüntüleme: 3

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu markanın ürünlerini seviyorum. Dacostatin kullanmıştım önceden.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kullandığım kuşu kaybettim. Bundan dolayı işe yaradı gibi bir yorum yapamam lakin toparlıyor gibi görünüyordu :(

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Sahte bunlar! Dac ve px holland ürünlerinin Türkiye distribütörü yok. En iyi ihtimalle kaçaktır...

Güvercincilerde çok yaygın bu ürünler. Ama alayı sahte benden söylemesi...

Recai

Forum Sakini
Sahte bunlar! Dac ve px holland ürünlerinin Türkiye distribütörü yok. En iyi ihtimalle kaçaktır...

Güvercincilerde çok yaygın bu ürünler. Ama alayı sahte benden söylemesi...
Kaçak geliyor benim tanıdıklarıma. Ama güvercin eczanesi de mi kaçak getiriyor diye düşünmüyor değilim.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Kaçak geliyor benim tanıdıklarıma. Ama güvercin eczanesi de mi kaçak getiriyor diye düşünmüyor değilim.

Resmi olarak gelmediği kesin. Kaçaksa yine orjinaldir ama sanmıyorum bu kadar talep olan ürünlerin sahtesini yaparlar çok rahat.. Bunun örneklerini gördük bir çok defa :)

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
benim bildiğim kadarıyla bu tarz mix antibiyotiklerin Türkiye'de satışı izni olmadığı için ya kaçak ya da "yem premiksi" adı altında getiriliyor. İnternetten ilaç satışı da zaten kanunen yasak

Umit. 

Yönetici
Moderatör
benim bildiğim kadarıyla bu tarz mix antibiyotiklerin Türkiye'de satışı izni olmadığı için ya kaçak ya da "yem premiksi" adı altında getiriliyor. İnternetten ilaç satışı da zaten kanunen yasak

Yem premiksi olarakmı getiriyorlar bilmiyorum ama bazı markaları mesela care4birds ve tyson ürünlerinin Türkiye distrübütörleri var ve resmi geliyor..

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör