iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Damarlı yumurta

GüzelKuş

Veteran
Mesajlar
2,166
Çözümler
3
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Benim 3 aylıkken aldığım iki kuşum şuan 10 aylık oldular ve çiftleştiler dişi ilk 2 yumurta yaptı biri kafese düştü kırıldı. Diğerini 2 gün sonra kendisi kırıp yuvalıktan aşağı attı.
Bir hafta sonra birer gün arayla 5 yumurta yaptı. 2 gün önce yumurtalara baktım 3 ü boş 2 tanesi doluydu. Dolu olan 2 yumurtaya baktığımda kalp atışı gibi bir şeyin attığı görünüyordu. 2 gün sonra yani bugün tekrar baktım kalp atışını göremedim. Sizce yumurtalar ölmüş müdür? (yumurtalara 7 gündür yatıyor dolu olan yumurtalarda damarlar gözüküyor)
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
15,009
Çözümler
80
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Muhabbet kuşlarının ilk kuluçkasıysa genelde kıraabiliyor, ilgi göstermeyebiliyor. Normal bir durumdur. Bunun sebebinin ne olduğunu araştırmak gerekir. Örneğin strest altında ki kuşlar ve sık rahatsız edilenler bu yöntemi uygular. Yazınızdan anladığım kadarıyla yuvalığa fazlaca müdahale ediyorsunuz. Kuşunuz bu durumdan hoşlanmadığı aşikar. Yumurtlama günleri yani 2 günde bir kontrol edebilirsiniz. Sorunuza gelince kalp atışı birkaç gün gözlemleniyor ve ardından diğer dokular oluşmaya başladığından göremiyorsunuzdur.
 
Üst Alt