Damarlı yumurta

thread_prefix_desc.11

GüzelKuş

RSS Anne
Katılım
4 Tem 2017
Mesajlar
553
Puanları
98
Yaş
29
Konum
Ankara
Benim 3 aylıkken aldığım iki kuşum şuan 10 aylık oldular ve çiftleştiler dişi ilk 2 yumurta yaptı biri kafese düştü kırıldı. Diğerini 2 gün sonra kendisi kırıp yuvalıktan aşağı attı.
Bir hafta sonra birer gün arayla 5 yumurta yaptı. 2 gün önce yumurtalara baktım 3 ü boş 2 tanesi doluydu. Dolu olan 2 yumurtaya baktığımda kalp atışı gibi bir şeyin attığı görünüyordu. 2 gün sonra yani bugün tekrar baktım kalp atışını göremedim. Sizce yumurtalar ölmüş müdür? (yumurtalara 7 gündür yatıyor dolu olan yumurtalarda damarlar gözüküyor)
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,151
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Muhabbet kuşlarının ilk kuluçkasıysa genelde kıraabiliyor, ilgi göstermeyebiliyor. Normal bir durumdur. Bunun sebebinin ne olduğunu araştırmak gerekir. Örneğin strest altında ki kuşlar ve sık rahatsız edilenler bu yöntemi uygular. Yazınızdan anladığım kadarıyla yuvalığa fazlaca müdahale ediyorsunuz. Kuşunuz bu durumdan hoşlanmadığı aşikar. Yumurtlama günleri yani 2 günde bir kontrol edebilirsiniz. Sorunuza gelince kalp atışı birkaç gün gözlemleniyor ve ardından diğer dokular oluşmaya başladığından göremiyorsunuzdur.
 
Üst