Deli Nature Yemlerini İnceledim

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Merhabalar.Bugün sizlere kalitesinin iyi olduğunu bildiğim Deli Nature markasının yemlerini inceleyeceğim.Umarım yardımcı olur.:)

1)Deli Nature 51

Ürün Bilgisi
Muhabbet kuşları için genel bir temel karışımdır.
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
% 45 Sarı darı
% 40 Beyaz darı
% 5 Kanarya tohumu(Aspur)
% 5 Kırmızı darı
% 5 Soyulmuş Yulaf
1609934162977.png

2)Deli Nature 11

Ürün Bilgisi
Meyveli bisküvilerle zenginleştirilmiş genel bir muhabbet kuşu karışımıdır.
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
%50 Sarı darı
%20 Ak darı
%10 Kanarya tohumu
%10 Soyulmuş yulaf
%4 Kırmızı darı
%3 Meyve bisküvi karışımı
%2 Keten tohumu
%1 Aspir
1609934320606.png

3)Deli Nature 36

Ürün Bilgisi

Aspir ile zenginleştirilmiş muhabbet kuşları için zengin bir bazik karışımdır.
Lineolasyon ve forpus gibi diğer küçük muhabbet kuşlarına da beslenebilir.
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
%50 Sarı darı
%18 Ak darı
%10 Kanarya tohumu
%9 Soyulmuş yulaf
%9 Kırmızı darı
%2 Keten tohumu
%2 Aspir
1609934428900.png

4)Deli Nature 66

Ürün Bilgisi
Yüksek oranda kanarya tohumu EXTRA ve çok çeşitli darı türleri (beyaz darı, La Plata…) içeren çok çeşitli karışım.
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
%58 Sarı darı
%16 Kanarya tohumu
%9 Ak darı
%5 Soyulmuş yulaf
%3 Sarı panikum
%3 Japon darı
%3 Kızıl darı
%2 Kenevir tohumu
%1 Nijer
1609934624516.png

5)Deli Nature 67

Ürün Bilgisi
Yüksek oranda kanarya tohumu EXTRA içeren zengin karışım.
Üreme için idealdir.
% 4 kenevir, üreme koşullarını uyandırmak için idealdir.
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
Kanarya tohumları% 36
Sarı darı% 15
Beyaz darı% 10
Sarı panicium% 10
Kırmızı darı% 10
Japon darı 8%
Soyulmuş yulaf% 5
Kenevir% 4
Nijer% 2
1609934715908.png

6)Deli Nature 85

Ürün Bilgisi
% 45 kanarya tohumu EXTRA ile çeşitli karışım.
Almanya ve İngiltere'de şeritlerini kazanan karışım.
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
Aspur %40
Sarı Darı:%5
Beyaz Darı:%30
Japon darı:%16
Sarı Panicium:%8
Nijer:%1
1609934811128.png

7)Deli Nature 70

Ürün Bilgisi
Neofemalar ve küçük muhabbet kuşları için ideal çok çeşitli karışım.
Bu kuşlar tarafından mükemmel şekilde emilen daha küçük tohumların karışımı.
% 37 kanarya tohumu EXTRA içerir ve ekstra grasseed ile zenginleştirilmiştir.
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
Aspur %36,5
Beyaz Darı % 22
Sarı Darı %19
Kenevir % 6
Japon Darı %6
Nijer% 5
Kızıl Darı% 3
Keten tohumu% 2,5

1609935317820.png

8)Deli Nature 34

Ürün Bilgisi

Çok çeşitli tohumlarla karıştırın, böylece tüm kuşlar sevdikleri bir şey bulsunlar.
Çeşitli kuşlara sahip büyük kuş kafeleri için ideal karışım: kanaryalar, İngiliz ispinozları, yabancı ispinozlar, muhabbet kuşları, (elmas) güvercinler ...
20kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon

Sarı darı %28
Kanarya yemi %20
Kolza tohumu %10
Şalgam tohumu %10
Beyaz darı %10
Keten tohumu %7
Soyulmuş yulaf %7
Kırmızı darı %5
Kenevir tohumu %2
Nijer tohumları %1
1609935721559.png

9)Deli Nature Premium Budgies

Ürün Bilgisi
Kuşunuz için eksiksiz ve dengeli bir karışımdır.
Muhabbet kuşunuzu en iyi durumda tutar.
1kg ve 4kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
Tohumlar ve tahıllar
1609936002664.png1609936022432.png

10)Deli Nature 93 Health Seeds Supreme

Ürün Bilgisi
Sebze tohumlarına dayalı bir karışımdır.
Günlük rasyona geçin.
15kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
Çim tohumu, sarı darı, bahçe tere, ıspanak tohumu, turp tohumu, kızıl darı, yonca tohumu, ıspanak tohumu, haşhaş tohumu, niger, kahverengi perilla, soğan tohumu, kolza tohumu, siyah kolza tohumu.
1609936602401.png

11)Deli Nature 94 Wild Seeds

Ürün Bilgisi
Bitki tohumları ve sebze tohumlarına dayalı karışım.
Kanaryadan kakadu / papağana kadar tüm kuş türleri için ideal tamamlayıcıdır.
Yumurta maması ile karıştırmak için idealdir.
Koşullandırıcı tohum kadar mükemmel.
600gr, 3kg ve 15kg olarak mevcuttur.

Kompozisyon
Siyah kolza tohumu, sarı darı, ıspanak tohumu, ot tohumu, yonca tohumu, kırmızı sorgo, turp tohumu, keten tohumu, karabuğday, anason tohumu
1609936476610.png

Bugün elimden geldiğince sizlere Deli Nature markasının yemlerini tanıttım.Ürünler hakkındaki görüşlerim şu şekilde:

Deli Nature 51:Bence çok güzel bir karışımı yok,daha iyileri var ama zor durumda kalınırsa alınabilir.

Deli Nature 11:Hiç beğendiğim bir karışım.Hele ki renkli ekmek kırıntılarının olması çok kötü.

Deli Nature 36:Sarı darı için yüksek bir orana yer verilmiş.Tohum çeşitliliği fena değil.

Deli Nature 66:Tohum çeşitliliğinin gayet iyi olmasına rağmen %60'lık bir sarı darı oranı tercih etmeyeceğim karışımlardan.

Deli Nature 67:Benim gayet hoşuma giden bir karışım oldu.Hatta aralarında bence ilk 2 ye giriyor.

Deli Nature 85:Yine aynı şekilde gayet güzel bir karışım.@Doğanay Y. hocam da zaten bu yemden kullanıp memnun kalmış.

Deli Nature 70:Bir yemde olması gereken nijer ve kenevir oranından oldukça fazla.

Deli Nature 34:Bu yemimizde tohum çeşitliliği gayet iyi.Lakin keten tohumu oldukça yağlı bir tohum ve buna %6 lık bir dilim ayırılmasını yanlış görüyorum.Yine aynı şelide Kolza tohumunun da(Rapiska) %10 oranında olması benim için bir dezavantaj

Deli Nature Premium Budgies:Yem yüzdeleri verilmemiş lakin daha çok sarı ve beyaz darı yoğunlukta bir yem.Üstteki yemler varken bunu tercih etmezdim.Zor durumda kalınırsa belki...

Deli Nature 93-94:Aslında ikisi de sağlık tohumu.Lakin ben olsam 93'ü seçerdim çünkü tohum çeşitliliği daha fazla.

Genel anlamıyla toparlamak istersek Deli Nature 85 ve Deli Nature 67 benim beğendiğim ve ileride denemek istediğim yemlerden.Bugün elimden geldiğince sizlere Deli Nature markasının yemlerini tanıttım.Umarım faydası olur.İyi günler.:)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Deli Nature, kullandığım en tozsuz ve en iyi tohum karışımlarını sunan bir marka. O kadar memnundum ki düzenli kullanırım dememe kalmadan piyasadan çekildi. Kanarya ve finchler için geliyor yemleri daha çok
Benim favorim 85 champion

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Sağlık tohumlarını beğendim,az miktarda satılsa alırdım.Şu an pelete VL yerine Benelux karıştırdım aynı iştahla yiyor şaşkınım.Gene zor bulunan bir ürüne müptela oldu çocuğum.Natural tercih etsem 36 ya da 66 denerdim,tohum oranlarına hakim olduğumdan değil VL ye yakın karışım olduğu için :) Olurda dener ve beğenirsek iş kötü çünkü maşallah dediğimiz 40 gün yaşıyor.Ellerine sağlık güzel karşılaştırma olmuş,alıcak olursam ilerde tekrar incelerim muhakkak.

Edit:Uyarmıyorsunuz da Natural ne alaka diye :) yemlerle ilgili hafıza kısmı error verdi zamanında çok araştırmaktan.

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
taha flood yapma dedikçe yapıyorsun :D
Tek mesajda alıntılama yapabilirsin

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
taha flood yapma dedikçe yapıyorsun :D
Tek mesajda alıntılama yapabilirsin
Hocam alışkanlık olmuş herhalde,hatta yaptıktan sonra kendime kızdım.Doğanay hocam beni uyarmıştı diye:)

Sağlık tohumlarını beğendim,az miktarda satılsa alırdım.Şu an pelete VL yerine Benelux karıştırdım aynı iştahla yiyor şaşkınım.Gene zor bulunan bir ürüne müptela oldu çocuğum.Natural tercih etsem 36 ya da 66 denerdim,tohum oranlarına hakim olduğumdan değil VL ye yakın karışım olduğu için :) Olurda dener ve beğenirsek iş kötü çünkü maşallah dediğimiz 40 gün yaşıyor.Ellerine sağlık güzel karşılaştırma olmuş,alıcak olursam ilerde tekrar incelerim muhakkak.

Edit:Uyarmıyorsunuz da Natural ne alaka diye :) yemlerle ilgili hafıza kısmı error verdi zamanında çok araştırmaktan.
Okurken dedim Natural'a nerden girdik diye:) Aslında 36 ve 66 da sarı darı oranı fazla onun yerine 67 veya 85 çok daha iyi olur.Ama yok 36 ve 66 arasından birisini alıcam derseniz de 66 bence daha iyi.
Şu an pelete VL yerine Benelux karıştırdım
Burayı anlayadım,pelet+benelux+vl mi yapıyorsunuz

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Okurken dedim Natural'a nerden girdik diye:) Aslında 36 ve 66 da sarı darı oranı fazla onun yerine 67 veya 85 çok daha iyi olur.Ama yok 36 ve 66 arasından birisini alıcam derseniz de 66 bence daha iyi.

Burayı anlayadım,pelet+benelux+vl mi yapıyorsunuz
Pelet+VL veriyordum.Denemek için Benelux aldım VL yerine.Baktım severek yiyor sadece Benelux+pelet gidiyorum şu an.Tabi depomuzda her ihtimale karşı VL var gene.

GüzelKuş

Veteran
Henüz hiçbir ürününü kullanmadım. Yazdıklarıma bakılırsa hepsi iyi ben kullansam 66-85 arasın da kaldım açıkcası. Ama 36 da iyi. Kararsız kaldım :D

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Henüz hiçbir ürününü kullanmadım. Yazdıklarıma bakılırsa hepsi iyi ben kullansam 66-85 arasın da kaldım açıkcası. Ama 36 da iyi. Kararsız kaldım :D
Evet 85 gerçekten güzel bir karışıma sahip.Ben sanırım 66 yerine 67 tercih ederdim.

Güzel marka ama kendini daha fazla göstermesi lazım. Piyasada hiç yok..
Evet gerek sağlık ürünleri olsun gerek yemleri olsun gerek te mamaları olsun kaliteli bir marka ama piyasada zor bulunuyor yemleri.