DENGE PROBLEMİ

asude

Yeni Üye
6 yıldır bakıyorum bugün denge problemi yaşadık arkaya öne sallanıyor ufak bir düşmüştü ama hafifce denge problemi getirir mi\

Atilla Algansoy

Veteran
6 yıldır bakıyorum bugün denge problemi yaşadık arkaya öne sallanıyor ufak bir düşmüştü ama hafifce denge problemi getirir mi\
Merhaba,geçmiş olsun.
Kuşun ne yediği, ne içtiği, ilaç kullanıp kullanmadığı, suyu ne kadar içtiği,takviye olarak ne kullandığınız gibi kısa bir bilgi yazarsanız daha açıklayıcı olur.
Ayrıca buraya kuşun ufak bir videosu ve dışkı resmini de eklerseniz,yorumlayabiliriz.

Oyla 0

asude

Yeni Üye
WhatsApp Image 2021-07-25 at 17.15.43.jpegWhatsApp Image 2021-07-24 at 09.40.37.jpegekledim görselleri dengede kalamıyorne yiyor ne içiyor aslında tuvaletini de artık yapamıyor ıkınıyor baya zorlanıyor gözünü açamıyor ve sola yatık tarafa düz zeminde uyuyor sürekli ayağa kalkamıyor

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Kuşun kafesi çok karışık duruyor, dışkıdan ben bir şey anlayamadım.
-Öncelikle kafesi boşaltın.
-Kafesin zeminine kağıt havlu koyun.
-Kuşun önüne sadece dal darı ve aspur kaslın ama aspuru derin olmayan bir kapta verin, ince.
-Attan popo kısmının resmini yükleyin.
-Elinizde ilaç veya vitamin olarak ne var? Tam listesini yazar mısınız?

Oyla 0

asude

Yeni Üye
veteriner kırık olmadığını söyledi b12 verdim ilk gün dışkısını yapamadığı için bu gün bir doz probiyotik verdim veterinerin verdiği valerina offi.. diye birsey kullandım tek doz bu kadar zaten yemek de yemediği için birşey veremiyorum suyuna bu akşam biraz aspirin koydum ağrısı olduğunu düşündüğüm için

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
kuşa aspirin vermenizin semptomları baskılamak dışinda bir faydası olmaz

anlattığınıza göre kuş yemiyor , içmiyor, uyukluyor, dengede duramıyor, dışkıda zorlanıyor. ayrıntılı sorulara da net yanıtlar alınamamış, belli ki uzaktan fikir verecek şekilde yanıt alınamayacak. bu durumda benim önerim fazla bekleyip risk almayın, veterinerle görüşüp enrofloksasin etken antibiyotik başlayın. kuş bir süre daha beslenmezse ilaçlara da yanıt vermeyecek hale gelir

Oyla 0