Destek lütfen

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Paşaaa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Paşaaa

iyikus.com Üyesi
Merhabalar yeni üye oldum şimdiden herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Yaklaşık 3 aylık erkek bir muhabbet kuşum var dün akşam gayet güzel oynadık eğlendik bugün öğlen baktığımda tek gözü kapalı ve şişmiş gibiydi. Göz çevresindeki tüylerde dökülmüş gibiydi. Mantar olduğundan şüpheleniyorum. Birde 2-3 gündür ishal gibi yardımcı olabilir misiniz. Kuşumun gözünü resim olarak ekliyorum

Ekli dosyalar

• 43355585-5b0d-4952-ae1b-20a40fd288cd.jpeg
    43355585-5b0d-4952-ae1b-20a40fd288cd.jpeg
    240.5 KB · Görüntüleme: 8
Benim kuşum da uçarken duvara çarpmıştı kafasını. Gözü şişmişti bu şekilde, gözüne birkaç gün terramycin krem sürdüm geçti. Kremi eczaneden temin edebilirsiniz.

Ara ara olabiliyor. Göz içine değdirmeden göz kapağına yüzeysel teramycin göz pomadı ve her iki gözüne de birer damla gentagut alıp damlatınız.

Birde resimdeki gibi dışkısı son bi kaç gündür önceden biraz daha katıydı farklı birşey de yiyip içmedi ama

Ekli dosyalar

• IMG_5222.jpeg
    IMG_5222.jpeg
    264.1 KB · Görüntüleme: 7
herhangi bir veteriner kliniğinden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik,

eczaneden gentanut göz damlası,

bu ikisini satın alip ayni anda kullanabilirsiniz. ben olsam hic vakit kaybetmeden yarin başlarım durum ciddi.

ilaçları alırsaniz nasıl kullanilacağıni yazarim.

bu ikisini satın alip ayni anda kullanabilirsiniz. ben olsam hic vakit kaybetmeden yarin başlarım durum ciddi.

Enrofloksasin etken madde dediğiniz baytril falan mı gözü şimdilik terramiycn ile açıldı yarın sabahtan gentanut da alacam inşallah

Enrofloksasin etken madde dediğiniz baytril falan mı gözü şimdilik terramiycn ile açıldı yarın sabahtan gentanut da alacam inşallah
Ben şimdi veteriner bulursam damlayla birlikte almayı düşünüyorum nasıl kullanılacağını belirteseniz hemen başlayım damla için bilgi verildi ama diğer antibiyotik için bilgim yok

@neanderthalensis bahsettiği ürünü de alınız. Dışkılar iyi görünmüyor.
Verilen ilaca göre kullanımı değişir. Ürün adı belirtirseniz aldıktan sonra yazarız mutlaka

Hocam şimdi veterinerde baytril buldum almaya gidiyorum nasıl kullanacağımı tarif eder misiniz

Hocam baytril alsam olur mu onun içerisinde varmış yada şunu al dediğiniz bir ürün varsa gidip alayım hemen

baytril olur.

veterinere "enrofloksasin etken maddeli antibiyotik istiyorum" diyebilirsiniz, onlarca ilaç var. şırıngaya cekip vermesin kutuyla alın ve fotosunu çekip atın

baytrilin de çeşitleri var dozu değişir

baytril olur.

veterinere "enrofloksasin etken maddeli antibiyotik istiyorum" diyebilirsiniz, onlarca ilaç var. şırıngaya cekip vermesin kutuyla alın ve fotosunu çekip atın

baytrilin de çeşitleri var dozu değişir
Valla hocam hiç biryerde yok zaten 2 yerde vardı onlarda enjektörle veririz dediler bende gidip almış bulundum sordum ama 5mg dedi oradaki veteriner