iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Devit-3 Vitamin?

Merve B.

Forum Sakini
Mesajlar
1,280
Tepki puanı
892
Yaş
28
Konum
ankara
Kuşlara bu damladan kullansak ne olur?Kullanılabilir mi acaba?Yoksa illa bi sağlık sorunu olduğunda mı kullanılmalı?indir.jpg
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,880
Çözümler
36
Tepki puanı
10,522
Yaş
29
Konum
Ankara
Ben kullanmanı tavsiye etmiyorum. Edenler muhakkak çıkar fakat bu çok güçlü ve fazla oranda D vitamini içerdiği için uzun vadeli kullanımda kuşlarda toksik etkiye neden olabilir. Ayrıca doz iyi ayarlanmaz ise ciddi sorunlar yaratabilir. Kuşlar D vitamini açısından çok eksik kalmazlar genelde ama ihmalde edilmemelidir. Bunun yerine görselde paylaştığım ürün kullanılabilir;
nekton_msa_d3_vitamini_ve_kalsiyum_eksikligi_gidercisi_80_gr.png
ya da D3 içeren herhangi vitaminler. Neredeyse çoğu vitaminlerde bulunuyor zaten. Avi-vit gibi. Eğer kullanacağım Devit-3'ü derseniz haftada 1 kez 1 damla şeklinde uygulamalısınız.
 

İlker Çetin

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
39
Tepki puanı
21
Yaş
26
Konum
Eskişehir
Bazı arkadaşlarımız bodrum katında, güneş görmeyen yerlerde üretim yapıyorlar. Bence bu durumda kullanılması gerekir fakat kullanacağımız vitamin desteklerinin kuşlar için yapılmış olması dozaj açısından çok daha kesin sonuca götürecektir.
 
Üst Alt