Dişi kuş ağız açıp kapama hareketi

roadhouseblues

Veteran
Merhaba , bahsettiğim hareket bu. Daha önce de kursak mantarında görülen kusma benzeri hareketi yaparken yakaladım ,hatta bir keresinde çok uzun arka arkaya yaptı ve su sesi gibi değişik bir ses çıkardı ben de ağzına bir damla mikostatin damlattım. Bu birkaç gün önce oldu sonra bi daha ilaç vermedim (yanlış olduğunu biliyorum panikledim :( . )
Erkek kuşum tüyde.Bugün sularına kekik çayı ekledim.Dışkılarını ekliyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim? (Sulu dışkılar erkeğe ait)IMG_20211214_194034.jpg
IMG_20211214_194056.jpgIMG_20211214_194017.jpgIMG_20211214_193953.jpg

Bir beslenme bozukluğu var gibi. Boyaması ise az miktar bakteriyel sorunları işaret ediyor olabilir. Çok ağır değillerse 2-3 gün probiyotik ve elektrolit desteği sunar mısınız* Düzelmez ise ilaç kullanımı gerekebilir :(

Oyla 0
kuşun yemesi içmesi ötmesi vb normalse asağıdaki şekilde hareket etmenizi öneririm

Bir beslenme bozukluğu var gibi. Boyaması ise az miktar bakteriyel sorunları işaret ediyor olabilir. Çok ağır değillerse 2-3 gün probiyotik ve elektrolit desteği sunar mısınız* Düzelmez ise ilaç kullanımı gerekebilir :(

Oyla 0
Çok parlak değil görünümleri ama önce peobiyotik, elektrolit sonrasi görmek lazım. Yarin da kullanin gerekirse, ilaç durumu için bakalım. EliniDe hqngi ilaçlar var

Oyla 0
Çok parlak değil görünümleri ama önce peobiyotik, elektrolit sonrasi görmek lazım. Yarin da kullanin gerekirse, ilaç durumu için bakalım. EliniDe hqngi ilaçlar var
Merhaba,yeni gördüm kusura bakmayın.Bugün entrobac verdim.Elimde bactrim, net-cox, mikostatin,vetakoksin,vitaform,cesamolin var.Kafeslerini de yeni temizledim birden ne oldu anlamadım ,yemden sadece şüpheleniyorum,şu böcek çıkandan..O 1 gün kaldı kafeste sonra farkettim hemen döktüm garden mix pembe paket aldım onu kullanıyorum şimdi.O arada gold wings almıştım içime sinmedi diye kullanmadım bile :(

Oyla 0
Geçmiş olsun tekrardan. Umarım toparlar da ilaca gerek kalmaz ya :(
acil bir durumda bulunması gereken tüm ilaçlar elinizde var ne güzel :D

Oyla 0
Sağolun,amiin inşallah .Evet mini eczane var elimde :D

sadece bilgi amaçlı yazıyorum

vitaform bittiği zaman onun yerine doksisiklin alırsaniz daha iyi olur. hem daha güçlü hem yan etkisi daha azdır ve aynı hastalıklar için kullanılır

aynı şekilde vetakoksin bitince de sulfadimidin sodyum (ör:sulphamezathine) tercih edebilirsiniz

cesamolin (bağırsak antiseptiği) ise kuşun genel durumu iyi ama sadece dışkısı sorunlu ise kullanilabilir. kana karışmadığı için yan etkisi digerlerine göre çok düşüktür. örneğin sizin durumunuzda denenebilir

Oyla 0
sadece bilgi amaçlı yazıyorum

vitaform bittiği zaman onun yerine doksisiklin alırsaniz daha iyi olur. hem daha güçlü hem yan etkisi daha azdır ve aynı hastalıklar için kullanılır

aynı şekilde vetakoksin bitince de sulfadimidin sodyum (ör:sulphamezathine) tercih edebilirsiniz

cesamolin (bağırsak antiseptiği) ise kuşun genel durumu iyi ama sadece dışkısı sorunlu ise kullanilabilir. kana karışmadığı için yan etkisi digerlerine göre çok düşüktür. örneğin sizin durumunuzda denenebilir
Çok teşekkür ederim ekran görüntüsü aldım bunları ? Bu geceki durumlarına göre yarın başlayacağım olmadı ,bakalım.

Oyla 0
Merhaba.Kuşlarıma 3 gündür cesamolin veriyorum,bugün 3. Günüydü. Eve az önce geldim ,okuyorum ve yarı zamanlı çalışıyorum, o arada babam kafes tabanını temizlemiş o yüzden en son yaptıkları dışkıları atabiliyorum şimdi maalesef ama 2 gündür bi düzelme göremedim ben 2si de ishal gibiler.Şimdi geldiğimde ilaçlı suyu temizledim ve normal su koydum.Kafes tabanına da peçete serdim. Dişi olan yine kusma hareketi yaptı az önce hatta erkek kuşum da yem kusacak sandı ,yanına gitti.Bu arada dişi kuş bana geleli 3 ay olmuş ,geçen sefer yanlış söylemişim kusura bakmayın o zamandan beri bu kusma benzeri hareketi yapıyor. Çok uzun yazdım özür diliyorum ama eksik bilgü vermeyeyim dedim ,ben kursak mantarı olduğunu düşünüyorum ,sizce bundan sonra nasıl ilerlemeliyim?
@Doğanay Y. @neanderthalensis @Malkoçoğlu Screenshot_2021-12-17-19-55-42-263_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-17-19-55-45-456_com.miui.gallery.jpg

Oyla 0
açikcası ben bu tür durumlarda emin olamadığım için birden çok ilacı aynı anda kullanıyorum, mix ilaç gibi. bakteri + mantar + protozoa aynı anda kullanıyorum. kuşun genel durumu kötü değilse tek etkene yönelik ilaçla da başlanabilir

buna tecrübeli arkadaşlarin yorum yapmasında fayda var

Oyla 0
açikcası ben bu tür durumlarda emin olamadığım için birden çok ilacı aynı anda kullanıyorum, mix ilaç gibi. bakteri + mantar + protozoa aynı anda kullanıyorum. kuşun genel durumu kötü değilse tek etkene yönelik ilaçla da başlanabilir

buna tecrübeli arkadaşlarin yorum yapmasında fayda var
Çok teşekkür ederim , şimdilik temiz içme suyu verdim zaten ben diğer arkadaşların da yazmasını bekleyeyim o zaman.Bir yandan da röhnfried elektrolit ve probiyotik siparişi verdim birkaç güne elimde olur.

Oyla 0
Günaydın arkadaşlar ,dışkıları giderek daha kötü oluyor :( Screenshot_2021-12-18-09-29-13-103_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2021-12-18-09-29-08-559_com.miui.gallery.jpg iyice fosforlu sarı gibi olan dişi diğeri erkeğe ait.Bugün ilaç başlamam lazım ama ne kullanayım lütfen yardımcı olun bir an önce iyileştireyim onları :(

Oyla 0