Dişi kuş eş beğenmiyor

Tomurcuk

iyikus.com Üyesi
Merhaba dişi kuşuma üretimhaneden eş aldık kendisini salmaya atıp anlaştığı kuşu aldık evde dişi kuş erkeği dövmeye başladı onu değiştirip başka eş aldık dişi kuşun ceresi baya kabuklandı kurda yapıyor ama çiftleşme gerçekleşmiyor ne yapabilirim

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Maalesef öyle bir dişide bende var. Onun gibi baskın bir erkek aldım ve ancak öyle eşleştirebildim. Tavsiyem yeni bir erkek aldığınızda yuvalıklı kafeste erkeği tek bırakın. Tahminen 10-15 gün sonra dişiyi erkeğin kafesine koyun. Genelde işe yaramaktadır ama uygun adayı bulmak gerekiyor.

İlginç gelebilir ama normal yeşil, klasik renk muhabbet kuşları bu konuda biraz daha başarılılar. Dişiler çabuk kanıyor onlara.

Oyla 0

Tomurcuk

iyikus.com Üyesi
Şuanda iki tane erkek kuşum var yuvalıklı kafeste onlar duruyor dişiyi başka kafese aldım erkek kuşlar birbirine kur yapmaya başladı şimdi baskın olanla dişiyi yine yan yana getirdim ama nafile ilgileniyorlar birbiriyle peki yeni eş almak istesem onu nasıl seçeyim sizce

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
merhaba dişinin yanında duran erkeğe karşı spangle mavi olan ilgi gösteriyor gibi. Zaman tanımanız lazım. Eğer olmuyorsa, erkek kuşlarınızı kuş alacağınız yere götürüp dişilerin olduğu bir kafese erkeği koymanız gerekir.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
ayırma yöntemini yapmak güzel ama eksik olan birşey var sanki, ayırma yntemini yaparken kuşlara e ve s vitamini mama tavviyesi mamanın içine keçi boynuzu tozu tarçın hafif pul biber ekleyin bana kalırsa birbirlerinden 10gün ayırmak yetmiyorsa 1 ay ayırın ama bu esnada kuşları iyice kızıştırın. yanyana attıgınızda zımba olsunlar umarım faydası olur

Son düzenleme:
Oyla 0