Dişi kuşum çok asabi

ismetyirtan

iyikus.com Üyesi
Dişi kuş neden yuvayla hiç ilgilenmiyo. Eş değiştirdim diğer erkek kuşumla çiftleşiyordu ancak çok uzun sürdü çiftleşmeleri sürekli gagalıyor her seferinde kaçırıyordu yanından sonraları çiftleşmeye başladılar ancak yuvanın yanına bile yaklaşmıyordu. 2 ay önce eş değiştirdim ve diğer dişi kuşum yumurtladı şu an 4.yolda. ancak yeni erkek çok kızgın sürekli kur yapıyo ve sonuç yine aynı dişi kuş yine hiç yaklaştırmıyor, gagalıyor. Ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Biraz karışık anlattım sanırım ama daha nasıl özetleyebilirim bilemedim. Şimdiden teşekkürler.

Bazı dişiler eş beğenmeme, ortam adaptasyonu ve genel bakımla alakalı streslerden kaynaklı bu eğilime giriyor. Bazen de basit bir kafes değişimi bile çözüm olabiliyor. Geniş kafes kullanımı, yuvalık değişimi ya da kafeste ki konumunun değişimi yeterli gelebiliyor. Yuvaya ilgisi olmayan dişiler genelde eşten kaynaklı bu süreci yaşıyorlar bana göre. Eğer uzun süredir ilerleme göstermiyorlarsa eş değiştirmek daha sağlıklı olacaktır. Benzer bir durumda 2 yıl beklediğim olmuştu

Bazı dişiler eş beğenmeme, ortam adaptasyonu ve genel bakımla alakalı streslerden kaynaklı bu eğilime giriyor. Bazen de basit bir kafes değişimi bile çözüm olabiliyor. Geniş kafes kullanımı, yuvalık değişimi ya da kafeste ki konumunun değişimi yeterli gelebiliyor. Yuvaya ilgisi olmayan dişiler genelde eşten kaynaklı bu süreci yaşıyorlar bana göre. Eğer uzun süredir ilerleme göstermiyorlarsa eş değiştirmek daha sağlıklı olacaktır. Benzer bir durumda 2 yıl beklediğim olmu

Bazı dişiler eş beğenmeme, ortam adaptasyonu ve genel bakımla alakalı streslerden kaynaklı bu eğilime giriyor. Bazen de basit bir kafes değişimi bile çözüm olabiliyor. Geniş kafes kullanımı, yuvalık değişimi ya da kafeste ki konumunun değişimi yeterli gelebiliyor. Yuvaya ilgisi olmayan dişiler genelde eşten kaynaklı bu süreci yaşıyorlar bana göre. Eğer uzun süredir ilerleme göstermiyorlarsa eş değiştirmek daha sağlıklı olacaktır. Benzer bir durumda 2 yıl beklediğim olmuştu
Eş değiştirdim 1 aydan fazla oldu yine ilk başlarda ki gibi yeni erkekle de birbirlerini kaşıyolar erkek zorluyor ama dişi gagalayıp kaçırıyo yanından. Kafes ve yuva değişimini de deneyeceğim. Teşekkür ediyorum.

Geri