dişi kuşun agresifliği

Abdullah

iyikus.com Üyesi
Size 2 sorum olacak.
1- yan yana koydukta 6 gün sonradan beri eşleşmeye uğraşan ama dişimin üzerinden indirmesi yüzünden 3 aydır ne yumurta nede yuvaya ilgi var kapıya bakıyor sadece. son 3-4 haftadır dişinin bir agresifliği en ufak şeyde erkeğe vurması, üzerine yürümeler. kaşınırken erkek sırtına dokunuyor vuruyor yem kusmaya çalışırken kusamadğı zaman vuruyor bir de durup dururken bir anda saldırmaya başlıyor erkek kaçtığından bir şey olmuyor saldırıyor sonra sönüyor sonra kaşımasına izin veriyor, kur yapıyor erkeğe, erkek besleyip yem verirken veya eşleşme denemesinden sonra bir anda saldırıyor . kızıştığından mı diyorum ama yuvaya ilgi yok erkek daha ilgili yuvaya . yuva hariç her yeri kemiriyor erkeğe karşı bu anlık gelen saldırganlığın sebebi nedir acaba ? erkek tereddüt ediyor artık kur yapmaya dişi ona doğru gelince direk yapışıyor tellere pısırık etmeye başladı baskın erkeği vaziyet hiç hoşuma gitmiyor bu agresiflik haricinde gayet iyiler sizlere danışmak istedim ayırmalı mıyım tecrübeli abilerim aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Saldırma örneği

2- birde dişi kusma hareketi yapıyor erkeğe ya da tele veya kumluğa

bu da kur videoları

Son düzenleme:
En son videoda ben bi problem göremedim açıkçası... Kavgalar eşleşme durumundayken nadiren olabilir. Ama bu sürekli tekrarlanmamalı. Birbirini beğenmemiş kuşları eşlemek uzun zaman alabilir. Bu uzun süre sonu olumsuzda neticelenebilir. Bu durumda başka bir dişi bulmak gerekebilir. Ayırma yöntemi nasıl uyguladınız?

Oyla 0
kavga azlasın diye 1 hafta ayrı tuttum ara ara gösterdim birbirlerine. ondan sonra azalmıştı tekrar başladı. yanına attıktan 6 gün sonra dişi kuyruk kaldırmıştı acemiydiler olmadı. beğenmese neden kendini kaşıtıp yem alır mı bunlar tam belirti değil biliyorum da dişi üzerine de kabul ediyor erkeği ama indiriyor olay gerçekleşmeden sonra bu beğenmediğini mi gösterir ? dişi 7-8 aylık civarı gibi gözlerindeki iris gri ben daha hazır değil ondan indiriyor diye düşünüyordum ama bu saldırganlık canımı sıktı

Son düzenleme:
Oyla 0
1 hafta ayrı tuttum ara ara gösterdim birbirlerine ondan sonra azalmıştı tekrar başladı beğenmese neden kendini kaşıtıp yem alsın ki bunlar tam belirti değil biliyorum da dişi üzerine de kabul ediyor erkeği ama indiriyor olay gerçekleşmeden sonra bu beğenmediğini mi gösterir ? dişi 7-8 aylık civarı gibi gözlerindeki iris gri ben daha hazır değil ondan indiriyor diye düşünüyordum ama bu saldırganlık canımı sıktı
Dişiler kızışma döneminde agresif olabiliyorlar. Çiftleşmeyi dişi istemiyorsa erkeğe kızabilir. Erkekler bazen ciddi derecede boğucu olabiliyorlar. Erkek dişinin üstüne çıktığında tecrübesiz davranışlar sergilerse dişi üzerinden atabilir, sinirlenebilir...

Tekrar ayırma yöntemi deneyebilirsiniz. 10 gün boyunca birbirlerini görmesinler. 3 günde bir birbirlerini görebilirler temas olmasın. Bu süreçte vitamin mineral ve protein açısınfan zengin besin destekleri sunun ( mümkün oldupunca doğal yollarla ) . Yeminizdeki nijer oranını 2 katına çıkarabilirsiniz örneğin. Hergün max 1 saat kızışma sesi dinletin.

Oyla 0