Dişi Lutino Muhabbet Kuşu Hakkında.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan omgoktas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

omgoktas

iyikus.com Üyesi
Sayın Forum üyeleri ve yöneticilerimiz.Edindiğim lutino dişi kuşum (tabi ben dişi olduğunu düşünerek aldım) hakkında sizlerin de fikirlerini almak istedim.Kuşumun resminide ekleyeceğim.Öncelikle ben bu kuşun dişi olduğunu düşünüyorum çünkü hiç erkek davranışı sergilemiyor.Erkek gibi ötmüyor erkek gibi kur yapmıyor ve dişi gibi ötüyor.İnşallah yanılmıyorumdur.Fakat sizlerinde fikrini almak istediğim noktalar şunlardır:

1)Bu kuşun yaşını tahin etme konusunda ne düşünüyorsunuz ?

2)Lutino kuşlarda kızışmanın gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamak için vere rengi değişimi tıpkı diğer kuşlar gibi mi olmaktadır?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Ekli dosyalar

• IMG_20211210_143754.jpg
    IMG_20211210_143754.jpg
    162.4 KB · Görüntüleme: 6
Merhaba, kuş çok genç. 7 ay civarı gibi geldi gözüme. Ancak ceresini tekrar bize dönük şekilde görmem lazım. Fotoğraf yanıltabiliyor bazen ama hafif kahvemsi bir pembe ise dişi kuş kesinlikle. Her kuşun cere rengi kahveye dönmeyebiliyor. Yeterli erişkinlikte şuan. Uygun bir aday olursa kendini hazırlamaya başlayacaktır.

Oyla 0
Merhaba, kuş çok genç. 7 ay civarı gibi geldi gözüme. Ancak ceresini tekrar bize dönük şekilde görmem lazım. Fotoğraf yanıltabiliyor bazen ama hafif kahvemsi bir pembe ise dişi kuş kesinlikle. Her kuşun cere rengi kahveye dönmeyebiliyor. Yeterli erişkinlikte şuan. Uygun bir aday olursa kendini hazırlamaya başlayacaktır.
Sayın hocam görüşünüz için sizlere teşekkür ederim.Gün ışığında tekrar çekip buraya ceresini yükleyeceğim.Tekrardan teşekkürler.Saygılarımla

Oyla 0
Sayın Doğanay Hocam merhabalar.Geciktiğim için bağışlayın. Konu ile alakalı size resim yükleyeceğimi söylemiştim.Fakat günlük hayat ve işlerin yoğunluğundan bugüne nasip oldu.Ceresini bu sefer güzel çekmişimdir umarım.Resmide ekliyorum.Cinsiyet ve yaş hakkında vereceğiniz bilgiler için şimdiden sizlere teşekkür ederim.Saygılarımla.

Not:Fotoda kulun gözü siyah görülüyor olabilir ama çıplak gözle rengi kırmızı.

Ekli dosyalar

• IMG_20211212_154003.jpg
    IMG_20211212_154003.jpg
    105.1 KB · Görüntüleme: 4
Oyla 0