Dişi muhabbet kuşu yumurtladiktan sonra cok dövüyor

tugbaiyikus

Yeni Üye
21gun once erkek aldik 3-4 aylik dişi kus nerdeyse 1 yasinda arada birlestiriyoduk ama hem iyi hem kötü anlasiyorlardi dun ikisinin ayri oldugu bir zamanda disi kus yumurtladi ama bir tane ve yuvaliga degilde yere idi bende yuvaliga koydum ama disi kus erkegi baya dövmeye basladi ve yumurtasina bakmiyor ne yapmam lazım yardim edin lütfen!!?

Sağlıklı olmayan kuluçkaya devam etmenin yarardan çok zararı olur. Aradan bir kaç gün geçmiş ve şu an durum nedir bilemiyorum ama aynı sorunlar var ise erkek ve dişiyi ayırıp yumurtayı atın bence.
1. Erkek daha bebek sayılacak yaşta ve erişkin değil
2. Dişi kuş yaşça ergin ve yaptığı yumurta sadece kızgınlık yumurtası büyük ihtimal
3. Dişiye kendi gibi erişkin ve anlaşabileceği 1 ila 1.5 yaş aralığında sağlıklı bir erkek almanız gerekir. Aksi halde erkek kuşu epey hırpalamaya devam eder.

Oyla 0
Sağlıklı olmayan kuluçkaya devam etmenin yarardan çok zararı olur. Aradan bir kaç gün geçmiş ve şu an durum nedir bilemiyorum ama aynı sorunlar var ise erkek ve dişiyi ayırıp yumurtayı atın bence.
1. Erkek daha bebek sayılacak yaşta ve erişkin değil
2. Dişi kuş yaşça ergin ve yaptığı yumurta sadece kızgınlık yumurtası büyük ihtimal
3. Dişiye kendi gibi erişkin ve anlaşabileceği 1 ila 1.5 yaş aralığında sağlıklı bir erkek almanız gerekir. Aksi halde erkek kuşu epey hırpalamaya devam eder.
İkinci yumurtayu da yapti ne yapmaliyim

Oyla 0