Dişi muhabbet kuşum hamile ama erkek muhabbet kuşuyla dövüşüyor kuluçka döneminde ne yapmalıyım

muhammetali

Yeni Üye
Öncelikle merhaba, dişi muhabbet kuşum hamile ancak erkek muhabbet kuşu neredeyse öldürüyordu ve kafeslerini ayırdım. Dişi kuşun kuluçka dönemini tamamlamak için erkek kuşa ihtiyacı varmı? Varsa ne yapmalıyım?

-Yumurta geldi mi hiç?
-Hamile olduğunu merden anladınız?

Varsa kısa video ya da ikisininde fotosunu atar mısınız

Oyla 0
Benim dişi de erkeği dovuyor aslında yuvaya gırmesını ıstıyor baba olsun baksın beslesin ıstıyor.. o yüzden kavaga çok oluyor hala oluyor ustelık dışı kuluçkada erkegı ayırmak zorunda kaldım. Yuvaya girmek ıstemeyen erkek çok korkuyor ve yuvaya bakmakla yetınıyordu. Dışı de dışarda oluyordu onun yuzunden

Oyla 0
Asıl sorunu anlamak lazım. Kıran kuş erkek olabileceği gibi dişi de olabilir. Ayırarak en doğrusunu yapmışsınız
Tek başına kuluçka geçirebilir destekle.

Oyla 0
Erkek ile dişi aynı kafesteyken kuluçkadan kalkıp yemek yemeye başlıyordu ve bir 1 saati geçiyordu dısardaki zamanı .. erkeği ayırdığım da dişiyi düzenli olarak yumurtalara yatığını ve zorunlu olmadıkça kuluckayı bırakmadı ve aynı kafeste iken sürekli kavga ediyorlardı çünkü dişisi erkeği yuvaya sokmaya ikna etmeye çalısıyordu.Bizim erkek bakıcı değil nasip ☺️

Oyla 0