Dişi Muhabbet kuşum yuvalığı pisletiyor.

MUSTAFA AKSU

Yeni Üye
Merhaba, Dişi muhabbet kuşum eşi ile çiftleştiler yumurtaları oldu 2 tane ama boş çıktılar. Sonra tekrar çiftleştiler ama yuvalıktan ara sıra çıkmasına rağmen yumurtlamıyor ve büyük çişini yuvalığa yapıyor . Ben temizliyorum yine aynı. Erkeğimiz çiftleşmek istiyor ama dişi çekingen kalıyor. En son geçen hafta çiftleştiler ama yumurta yok. Neden olabilir anlamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba, dişi kuşlar yumurtlama süresini kendisi ayarlayabiliyor. Örneğin normalde 2 hafta süre verilir çiftleşme sonrası ama kimi dişi bu süreci kendine göre ayarlıyor. İlk yumurta geldikten sonrası düzenli oluyor. Sanırım kuşunuz kızgınlık yumurtası atıyor. Sebzeli yumurta mamaları hazırlayıp ve ek olarak E+S vitamini dozajı arttırarak sürece azda olsa katkınız olabilir. Genelde kızgınlık yumurtası sonrası normal kuluçkaları 3 hafta içinde başlıyor.

Oyla 0
Merhaba, Dişi muhabbet kuşum eşi ile çiftleştiler yumurtaları oldu 2 tane ama boş çıktılar. Sonra tekrar çiftleştiler ama yuvalıktan ara sıra çıkmasına rağmen yumurtlamıyor ve büyük çişini yuvalığa yapıyor . Ben temizliyorum yine aynı. Erkeğimiz çiftleşmek istiyor ama dişi çekingen kalıyor. En son geçen hafta çiftleştiler ama yumurta yok. Neden olabilir anlamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Yuvalığa pisleme dişinin karakteristik özelliğidir.Her dişi bir değil.Kimi yapmıyor kimi de böyle yapıyor işte.Ama Doğanay arkadaşımında dediği gibi kızgınlık yumurtası olabilirler.Ek besinlere ve mamalara dikkat etmek lazım bu süreçte

Oyla 0