dişi sultan papağanına eş almak zorunda mıyım?

goknils

iyikus.com Üyesi
1.5 yaşındaki dişi sultan papağanım kızgınlık dönemine girdi.dün gece 1 yumurta çıkardı.daha ne kadar yumurtlar, sağlığında bir sorun olur mu ve eş almak zorunda mıyım?

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Kızgınlık yumurtası 1 tane ile sınırlı kalmayabilir.

Nacizane önerim ona eş almanız olacaktır. Uzun vade de fiziksel ve psikolojik problemler yaşamaması adına bunu gerekli buluyorum.

Belki diğer hayvan türleri için elzem bir durum teşkil etmeyebilir. Fakat kuşlar kendi türlerinden izole bir şekilde bırakılmamalıdır.

goknils

iyikus.com Üyesi
Kızgınlık yumurtası 1 tane ile sınırlı kalmayabilir.

Nacizane önerim ona eş almanız olacaktır. Uzun vade de fiziksel ve psikolojik problemler yaşamaması adına bunu gerekli buluyorum.

Belki diğer hayvan türleri için elzem bir durum teşkil etmeyebilir. Fakat kuşlar kendi türlerinden izole bir şekilde bırakılmamalıdır.
eşi ne zaman almalıyım?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Onu maalesef tahmin edemem ancak en fazla 6 yapacağını düşünüyorum. 12 gün sonra yaklaşık bir kuş almak uygun olur.

Hosmanoglu

iyikus.com Üyesi
Onu maalesef tahmin edemem ancak en fazla 6 yapacağını düşünüyorum. 12 gün sonra yaklaşık bir kuş almak uygun olur.
Hocam müsadenle ben de dahil olayım konuya. Eş araştırmasına şimdiden girebilirsiniz. Aldığınızda hemen aynı kafese koymayın. Birbirlerini farklı kafeslerde görüp alışmaları çok daha iyi olur. Sağlıklı bir kuş bulursunuz inşallah. 8-10 kızgınlık yumurtası yapanı nadiren de olsa gördüm. Popo kısmını takip edin. Yumurta olduğu sürece şişkinlik olacaktır. Şişkinlik bittiğinde yumurtaları kaldırabilirsiniz. Devamında dişi kızgınlık ötüşü yapacak erkeği çağıracaktır. Erkek kur ötüşüne başladığında hazır demektirler.

goknils

iyikus.com Üyesi
Hocam müsadenle ben de dahil olayım konuya. Eş araştırmasına şimdiden girebilirsiniz. Aldığınızda hemen aynı kafese koymayın. Birbirlerini farklı kafeslerde görüp alışmaları çok daha iyi olur. Sağlıklı bir kuş bulursunuz inşallah. 8-10 kızgınlık yumurtası yapanı nadiren de olsa gördüm. Popo kısmını takip edin. Yumurta olduğu sürece şişkinlik olacaktır. Şişkinlik bittiğinde yumurtaları kaldırabilirsiniz. Devamında dişi kızgınlık ötüşü yapacak erkeği çağıracaktır. Erkek kur ötüşüne başladığında hazır demektirler.
bu durum kuşumu yorabilir mi?hangi besin takviyesi öneriyorsunuz?suyunda vitamin takviyesi var. kuş kumu,enerji taşları vs hepsi var

Hosmanoglu

iyikus.com Üyesi
avisol-a kullanıyoruz.probiyotik kullanmıyoruz
Probiyotik olmazsa olmazlardandır.

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

goknils

iyikus.com Üyesi
inceledim teşekkürler pazartesi hemen alıcam
Probiyotik olmazsa olmazlardandır.

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim.