Dışkıda yem problemi !!

Duygumaviş

Forum Sakini
Merhaba
Malumunuz kızım hormon ve karaciğer tedavisi görüyor
Çok nadir olmakla birlikte dışkısında ara ara yem görüyorum.
Bugün kafese baktığımda gece iki tanesinde yem vardı.
Hareketlerinde yavaşlama yok gayet hareketli kanatları yukarıda yemesi içmesi iyi.
Ama arada böyle yapmasını anlamıyorum iki gündür böyle bu arada
39 gramdı şuan 41 gram.
Fakat yine de endişeleniyorum dün biraz elma sirkeli su verdim tüm gün normaldi kakası gece bunları yapmış.bana yardımcı olabilirmisiniz rica ediyorum ne yapabilirim.

Ekli dosyalar

• 1D931F65-8FD0-4781-A103-7184198BF9C2.jpeg
    1D931F65-8FD0-4781-A103-7184198BF9C2.jpeg
    981.1 KB · Görüntüleme: 26
  • 7078144E-A539-4F24-8889-A00D950CCDA1.jpeg
    7078144E-A539-4F24-8889-A00D950CCDA1.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 22
  • 467F571F-3323-444B-B6BC-3BA6BB29BA05.jpeg
    467F571F-3323-444B-B6BC-3BA6BB29BA05.jpeg
    802 KB · Görüntüleme: 22
Sabah uyanır uyanmaz tartalim kuşu kusmadigi sürece ani kayiplar olmuyor genelde ama 1 kere kurarsa o agirlik 36 gr civarına siddetli bir sekilde düşer
Tamamdır yarın aç karnına tartarım
şimdi uyudular
Saat 12 de bebek gibi yatıyorlar
Yarın laboratuvar belli başlı bakarlar inşallah

Oyla 0
Merhaba aç karnına tarttım 36 gr geliyor.
Normal yem yemediği için mi böyle acaba. Ne yapmak lazım.
Beslemeye devam edin, tohum yese de ağırlık kaybı devam edecektir çünkü beden beslenemiyor. Laba ulaştı mı örnekler ? 2 saate bir irmik verin, verdiğiniz irmiği yemeyi bırakınca onu dökün her zaman taze vermeniz lazım bu arada.

Oyla 0
Beslemeye devam edin, tohum yese de ağırlık kaybı devam edecektir çünkü beden beslenemiyor. Laba ulaştı mı örnekler ? 2 saate bir irmik verin, verdiğiniz irmiği yemeyi bırakınca onu dökün her zaman taze vermeniz lazım bu arada.
Laboratuvar örnekler gitmiş Ömer beyin laboratuvar gidip değerlendirmesini bekliyorum.
Hep taze veriyorum irmiğini.
Farklı bir sebze meyve vermeme gerek yok dimi

Oyla 0
Havuç verebilirsiniz az miktarda
Merhaba
Sonuçlar geldi az önce Ömer beyin yazdığı aynı şu şekilde

Selam,
Çok ciddi bağırsak epiteli hasarı var..
Mega bakteri bağırsak içeriğinde çok görülmez ama malesef belirledik..
Dışkı örneğini bakteriyolojik muayeneye aldık. Birkaç aşaması var, perşembe günü sonıçlanabilecek.
Size önerim, tek tip beslemeyi yapmayın normal bir kuş yemi verin,Probiyotik verebiliriz 10 gün kadar ve ilaç tedavisine başlayın.
Mega bakterinin dışkıda görünmesi iyi değildir..Normalde kursak yada mide sıvısında çok olur
Ancak buradan ona bakma şansımız yok malesef.
İnşallah uygulamaları başlatın.. Takip edelim olur mu.
Geçmiş olsun.

ben şimdi ne yapacağım kızım ölecek mi? Bana yardım edin lütfen kurtaralım kızımı

Oyla 0
Bakteriyoloji sonuçları çıkınca da antibiyotik başlayabilirmişiz birde bana megabakteri için Eczaneden Flagyl bulabilirseniz bir hafta tedavi yapabiliriz.
Bulamazsanız

Bulamazsanız haber verin fungizone+cell repair karışımı bulmaya çalışayım gönderirim adresinize dedi.

Oyla 0
Merhaba
Sonuçlar geldi az önce Ömer beyin yazdığı aynı şu şekilde

Selam,
Çok ciddi bağırsak epiteli hasarı var..
Mega bakteri bağırsak içeriğinde çok görülmez ama malesef belirledik..
Dışkı örneğini bakteriyolojik muayeneye aldık. Birkaç aşaması var, perşembe günü sonıçlanabilecek.
Size önerim, tek tip beslemeyi yapmayın normal bir kuş yemi verin,Probiyotik verebiliriz 10 gün kadar ve ilaç tedavisine başlayın.
Mega bakterinin dışkıda görünmesi iyi değildir..Normalde kursak yada mide sıvısında çok olur
Ancak buradan ona bakma şansımız yok malesef.
İnşallah uygulamaları başlatın.. Takip edelim olur mu.
Geçmiş olsun.

ben şimdi ne yapacağım kızım ölecek mi? Bana yardım edin lütfen kurtaralım kızımı
Tam düşündüğüm gibi megabakteri çıktı...Elimde bir miktar amphotericin b var maalesef megabakterinin tek ilacı bu. Özelinize iki klinik numarası vereceğim onlar ile görüşün. Gün içerisinde ki duruma göre ben size elimde ki ilaca göre sizi idare edebilecek kadar ayarlamaya çalışacağım.

Oyla 0
Flagyl işe yaramaz. Fungizone yani etken maddesi amphotericin b olan ilaç gerekiyor

Oyla 0