Dışkısı normal değil gibi

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
40 günlük miniğin dışkısı bana pek normal gelmedi. Arkadaşımın kuşu. Hırıltısı kabarması vs yokmuş. Sahiplendikleri evde 1. haftası alışma sürecini de geçtiğini düşünüyorum. Şu an adını bilmediğim garip bir marka yem kullanıyorlar yeni yem sipariş ettiler önerimle, acaba onla alakalı olabilir mi? Garip :(

Ekli dosyalar

• A488C79C-3EC7-4454-A8DC-B601F43631C2.jpeg
    A488C79C-3EC7-4454-A8DC-B601F43631C2.jpeg
    391.8 KB · Görüntüleme: 19
  • 1C682E07-5A0C-4F62-A4C0-6A488BFD834B.jpeg
    1C682E07-5A0C-4F62-A4C0-6A488BFD834B.jpeg
    329.4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
bu tür dışkilarda enfeksiyon çok ilerleyene kadar kuş başka belirti vermeyebilir. kuşun genel durumunu yakından takip etmek gerekir

veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik ya da eczaneden bactrim şurup alıp tedbiren dolapta saklanması iyi olur

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
bu tür dışkilarda enfeksiyon çok ilerleyene kadar kuş başka belirti vermeyebilir. kuşun genel durumunu yakından takip etmek gerekir

veterinerden enrofloksasin etken maddeli antibiyotik ya da eczaneden bactrim şurup alıp tedbiren dolapta saklanması iyi olur
Yarın sabah tekrar dışkısını at takip edelim dedim, söylerim ilaçları da bulundursun elinde. Yanına eş alacaklar hasta olmadığından emin olalım dedik ilk önce ☹️

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
Maviş ve gelecek eşi için kafes alacak arkadaş. Ben kendi kafesimden memnunum ama 600 liraya çıkmış fiyatı. Benimkinin markası dayang’tı. Aynı model aynı boyut farklı marka kafes buldum “Kafes” sizce boyası çıkar mı fırın boya demiş satıcı (galvaniz oluyo sanırım). Fiyatı yarı yarıya. Benimki bu ; Dayang kafes. Benimkinin yan kapıları yok mesela bu modelde var. Bir de şöyle bi üretici kafesi buldum ama bu modellerin genelde sivri çıkıntıları oluyor, yayları vs. emin olamadım Kafes2

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu evrede ilaç kullanımını ben doğru bulmuyorum. Henüz bir çok yenilikle savaşıyor ve anlamak için çabalıyor. Katı besine yeni yeni geçiyor. Bu evrede çok normal bu tip dışkılar. Yine de takip etmeyi bırakmayın hocam

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
40 günlük miniğin dışkısı bana pek normal gelmedi. Arkadaşımın kuşu. Hırıltısı kabarması vs yokmuş. Sahiplendikleri evde 1. haftası alışma sürecini de geçtiğini düşünüyorum. Şu an adını bilmediğim garip bir marka yem kullanıyorlar yeni yem sipariş ettiler önerimle, acaba onla alakalı olabilir mi? Garip :(
Bu yavruya nasıl bir eş alınmasını önerirsiniz? Sarı yüzlü. Yanına bir erkek alacaklar ilerki dönemde yavru almak istiyor ☺️ Albino erkek bulabilirse nasıl olur