Dogru bakım??

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hayel.E
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Dogru bakım daha iyi bir saglık getirir.Boyasız kafes
Pelet yem+sebze
Gaga taşı+kalamar kemigi+kuş kumu

Damacana suyu
Tamamen tahta purüzsüz tünekler
Tahta salıncaklar
Çok güzel bir bakım sizinle paylaşmak istedim.sizin bunlarda yaptıgınız hatalar varsa düzeltmeniz için bir fırsat olmuş olur.Paylasa bilirsiniz bilgi paylastikca coğalır

Pelet yem+sebze

Damacana suyu
Tahta salıncaklar
Çok güzel bir bakım sizinle paylaşmak istedim.sizin bunlarda yaptıgınız hatalar varsa düzeltmeniz için bir fırsat olmuş olur.Paylasa bilirsiniz bilgi paylastikca coğalır
Aslında doğru bir bakım görecelidir bana göre. Ancak temel şeylerden bahsettiğiniz için bir nevi doğru kabul edilebilir.
Bilinen yanlışlardan bir tanesi boyalı kafesler için. Eğer elektrostatik boya kullanıldı ise en sağlıklı kafes o gibi görünüyor. Ardından galvaniz kaplamalılar daha uygun olur.
Tamamen pürüzsüz bir ahşap tünek mutlaka olması gerekirken, her yıl yenilecek doğadan alınma dal tüneklerde kullanışlı olacaktır.

Pelet yem+sebze

Damacana suyu
Tahta salıncaklar
Ben pelet yemin o kadar iyi olduğu kanaatinde değilim. Veterinerler tavsiye ediyor lakin birçok profesyonel üreticinin tohum bazlı yemi tavsiye ettiğini gördüm.

Ayrıca hayvansal besin eksik olan diyetlerle beslenen kuşlarda çeşitli problemler ortaya çıkıyor. Trigliserid, tüy yolma/dökme, kuş üretimde ise yavrulara zarar verme, dışkı yeme gibi problemler olabiliyor. Bu yüzden beslenmese mutlaka hayvansal besinler bulunmalı. Zaten kuşların beslenmesinde, doğası gereği hayvansal besin olması şart.

Bence bu bakımda bazı eksikler söz konusu.

Son düzenleme:
Ben pelet yemin o kadar iyi olduğu kanaatinde değilim. Veterinerler tavsiye ediyor lakin birçok profesyonel üreticinin tohum bazlı yemi tavsiye ettiğini gördüm.

Ayrıca hayvansal besin eksik olan diyetlerle beslenen kuşlarda çeşitli problemler ortaya çıkıyor. Trigliserid, tüy yolma/dökme, kuş üretimde ise yavrulara zarar verme, dışkı yeme gibi problemler olabiliyor. Bu yüzden beslenmese mutlaka hayvansal besinler bulunmalı. Zaten kuşların beslenmesinde, doğası gereği hayvansal besin olması şart.

aksine avrupalı profesyonal üreticiler tohumlarını nerdeyse menülerden kaldırmıs durumda yaygın olarak pelet kulalnılıyor bizim ülkemizde bu durum malesef az cünkü ciddi anlamda pahalı ürünler 1 kg tahil 20-25 tl iken granür ler 100 tl bandında

aksine avrupalı profesyonal üreticiler tohumlarını nerdeyse menülerden kaldırmıs durumda yaygın olarak pelet kulalnılıyor bizim ülkemizde bu durum malesef az cünkü ciddi anlamda pahalı ürünler 1 kg tahil 20-25 tl iken granür ler 100 tl bandında
Katılıyorum ancak geçiş evresi kullanımlarda Sn. @Nur~I. '.. bahsettiği sorunlar yaşanabiliyor. Tam geçişlerde oldukça kullanışlı ve faydalı + bir çok kalem ürünün de rafa kalkmasına sebep oluyor :) Bugünlerde yem bile pahalıyken pelet yemler aşırı lüks :(