Doksisiklin tedavisi hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan burcu001
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

burcu001

iyikus.com Üyesi
İyi günler kuşumun solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle doksisiklin başlamıştık.
Size de danışmıştım. Konu geride kalınca aynı yerden sorduğumda fark edilmiyor herhalde. O sebeple yeni konu açtım.

Orni mix bulamadığım için veterinerim doksisiklin içerikli başka bir ilaç verdi. Ağzına damlatıyorum 2 damla. Bugün 1. Günü.
Bunu damlattıktan sonra kursağını boşaltıyor. Kustuğu icin mi bilemiyorum yüzündeki tüyleri ıslanıyor, burnu akıyor. Sonrasında nefes darlığı çekiyor gibi görünüyor. Bu normal mi? Hep olan bişey mi? Endişeleniyorum

Ağızdan ilaç verildiğinde bu tip durumlar olabiliyor. Doğru anladıysam eğer problem yok gibi görünüyor.

Oyla 0
Hayır ancak aşırı ilerlemiş durumlarda bazı ilaçlar yeterli olmayabiliyor. Yine de bu hareketi yaparken video kaydederseniz inceleyelim.

Oyla 0
Doksimis verdi ama bana ilacın tamamını vermedi. Başka bir şişeye koyup birazını verdi. O yüzden yüzde olarak bilemiyorum farklı çeşidi varsa

Oyla 0
Video çekmek için dün sabah damla verdim. 2 dk içinde öldü. Evden çıkamadan kaybettik kuşumuzu. Ağzına damla damlatmakta tehlikeliymiş. Bence en ufak endişeniz varsa veterinere götürün. İlk ilaç sonrası böyle yaptığında veterinere götürmediğim için çok pişmanım.

Oyla 0
başınız sağolsun çok üzüldüm. kendinizi suçlamayın , zaten kullanım şekli ve dozu size hekim söylemişti.

ilaç kuşun akcigerine kaçmış olabilir. ikinci ihtimal o esnada aşırı heyecandan kalbi durmuş olabilir, kuşlar çok narin canlılar bünye zayıf olunca stresi kaldıramayabiliyor.

Oyla 0
Teşekkür ederim. İlaç verdikten hemen sonra olduğu için kötü hissettim. Ama haklısınız yapabileceğim çok bişey yoktu.

Oyla 0