düşüncelerinizi merak ediyorum.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Abdullah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Abdullah

iyikus.com Üyesi
çoğunlukla dişim erkeği üzerine kabul ediyor ancak erkek üstüne çıktıktan az bi süre sonra erkeği gagasıyla indirmeye çalışıyor ve çiftleşme başarısız oluyor ( sadece 1 kere çiftleşmeleri 1 dk civarımda sürdü dişide kanat düşüklüğü var ancak yuvaya ilgisi yok ) dişi acaba erkeğin baskısı ile mi kabul ediyor ? ya da kendini anneliğe hazır mı hissetmiyor.

Aslında çiftleşme öncesi ve sonrası yuvaya ilgi başlar... Dişi çiftleşmek istemez ise, çiftleşme olması çok zordur. Bazı erkekler çiftleşme durumunu başarılı gerçekleştiremiyor, dişiler bu nedenle üstünden atabiliyor...

Sağlıklı yorumlanabilmesi için kuşlarınızın önden yakın ve net fotoğrafları ile çiftleşme anını yakalayabilirseniz kısa bir videosunu paylaşırsanız iyi olur.

Oyla 0
Eklemeyi unutmuşum kuşlarıım acemi daha önce kuluçka görmediler dişim 7-8 aylık erkeğim 1 yaş civarında.

Oyla 0
Merhaba, bazı dişiler üzerinde tepinen ya da çok uğraşan erkekleri sevmiyor. Birde kanat problemi olduğu için rahatsız olabilir.
Bazı durumlarda da dediğiniz olay olabiliyor.

Oyla 0
Aslında çiftleşme öncesi ve sonrası yuvaya ilgi başlar... Dişi çiftleşmek istemez ise, çiftleşme olması çok zordur. Bazı erkekler çiftleşme durumunu başarılı gerçekleştiremiyor, dişiler bu nedenle üstünden atabiliyor...

Sağlıklı yorumlanabilmesi için kuşlarınızın önden yakın ve net fotoğrafları ile çiftleşme anını yakalayabilirseniz kısa bir videosunu paylaşırsanız iyi olur.
Fotoları ve video

Ekli dosyalar

• AD830F9A-17A6-4F84-9B7A-E2F3EE37EB27.jpeg
    AD830F9A-17A6-4F84-9B7A-E2F3EE37EB27.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
Oyla 0
:D Maşallah tosbiklere. Erkeğiniz kızışmış fakat dişiniz henüz hazır değil. Israrlara boyun eğip bir müddet sabrediyor ama nereye kadar :)

Acemi olmalarında da rol büyük bu arada. Erkekler genelde bu konuda dişileri gerebiliyor, yani ilk zamanlarda biraz beceriksiz olabiliyorlar. Ama söylediğim gibi, dişiniz çiftleşmeye tam olarak hazır değil malesef...

Oyla 0
:D Maşallah tosbiklere. Erkeğiniz kızışmış fakat dişiniz henüz hazır değil. Israrlara boyun eğip bir müddet sabrediyor ama nereye kadar :)

Acemi olmalarında da rol büyük bu arada. Erkekler genelde bu konuda dişileri gerebiliyor, yani ilk zamanlarda biraz beceriksiz olabiliyorlar. Ama söylediğim gibi, dişiniz çiftleşmeye tam olarak hazır değil malesef...
Anladım hazır olmasını bekleyeceğiz o halde teşekkür ederim.

Oyla 0
Kalsiyum vitamin takviyesi yapabilirsin gaga taşı kalamar kemiği kafeste eksik etme stres altında olmamalarını sağla bu dönemde kesinlikle kalsiyum vitaminlerini eksik etme bazi dişi kuşlar yeteri miktarda kalsiyum ihtiyacı duyarlar yumurta yapmaya başladğında bu kuşlar olmuş acemiliği de atmışlar sen onlar için doğal ortamı yarat çok rahatsız etme en kısa zaman da mutlu son olacaktır hayırlı üretimler

Oyla 0
Kalsiyum vitamin takviyesi yapabilirsin gaga taşı kalamar kemiği kafeste eksik etme stres altında olmamalarını sağla bu dönemde kesinlikle kalsiyum vitaminlerini eksik etme bazi dişi kuşlar yeteri miktarda kalsiyum ihtiyacı duyarlar yumurta yapmaya başladğında bu kuşlar olmuş acemiliği de atmışlar sen onlar için doğal ortamı yarat çok rahatsız etme en kısa zaman da mutlu son
Kalamar kemiği kumu her şeyleri var haftada bir vitamin veriyorum bal vesaire haftada 2 mama veriyorum kafesleri çok uluorta yerde değil odamda bir tek ben bulunuyorum çoğunlukla hatta sürü güdüsü olması için yan tarafa bir takım daha aldım yanlarına gerisi sabır artık sanırım :)

Oyla 0
Çok güzel bu iş sabır isteyen bir iş emeklerinin karşılığını alacaksın çok kısa zamanda sabret bekle ☺️

Oyla 0
Dişi kızgın ancak belini iyi kırmıyor. Ya çok tecrübesiz ya da istem dışı bir durum söz konusu

Oyla 0
Dişi kızgın ancak belini iyi kırmıyor. Ya çok tecrübesiz ya da istem dışı bir
İlk tecrübeleri ikisininde bir aydır çiftleşmeye çalışıyorlar ilk başta erkek kanat açmada be dengede problem yaşıyordu o çözdü bu seferde dişi üzerinden indirmeye çalılıyor ve dengede problem yaşıyor demin gene uğraştılar önde doğru devrildiler

Oyla 0
Olacaktır mutlaka. Çift olmuşlar çünkü :)
İnşallah bebeklerini de görmek nasip olur. Eğer biraz müdahale edeyim derseniz ilk yumurta geldiğinde suni tohumlama yapabilirsiniz.

Oyla 0
Olacaktır mutlaka. Çift olmuşlar çünkü :)
İnşallah bebeklerini de görmek nasip olur. Eğer biraz müdahale edeyim derseniz ilk yumurta geldiğinde suni tohumlama yapabilirsiniz.
İnşallah çok istiyorum bakalım, yok çok müdahale etmek istemiyorum doğal süreci yaşamaları gerek diye düşünüyorum .

Oyla 0