Duvar Badanası ve Perde Çubuğunun Kaplaması Gitti

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Savas S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Savas S.

Forum Sakini
2 Kuşum uzun süredir kapının ve Camın Rolosunun halatının üstünde Duvarı kemiriyor. Artık Duvar da boya yok. Perdeği geçirdiğimiz çubuğun dışında ki plastik kaplamayı da kemirdiler.

Kalamar kemiğini kemirmiyorlar.

Nasıl bu davranışlarını engelleyebiliriz?

Çözüm
Duvar boyasının içerisindeki kimyasal maddeler çok zararlı keza plastikte aynı şekilde. Kısa vade de sorun görmeyebilirsiniz ama uzun vade de zararını görebilirsiniz. Çoğu kuşta bu kemirme sorunu var. En kolay ve tek çözümü kemirilen yeri bir şekilde kamufle etmek ve unutturmak. Başka bir çözümü yok ne yazık ki
Duvar boyasının içerisindeki kimyasal maddeler çok zararlı keza plastikte aynı şekilde. Kısa vade de sorun görmeyebilirsiniz ama uzun vade de zararını görebilirsiniz. Çoğu kuşta bu kemirme sorunu var. En kolay ve tek çözümü kemirilen yeri bir şekilde kamufle etmek ve unutturmak. Başka bir çözümü yok ne yazık ki

Oyla 0
Çözüm
Aslında yemiyorlar kemiriyorlar. Ancak dediğiniz doğru zararlı olabilir. Genelde can sıkıntısından kemiriyorlar. Forumdaki genel konuları bir okuyun isterseniz. Genel kanıya varırsanız birşeyler yapılabilinir.
...

Oyla 0
Bu gölgelik dedikleri kartonpier kısım sorun teşkil etmiyor ancak duvar kemiriliyor ise risklidir oldukça. Kamufle edilmeli o bölge ya da unutturacak şeyler turetilmeli. Kemirmesi için kafese bir şeyler eklenebilir yoksa

Oyla 0
Bu gölgelik dedikleri kartonpier kısım sorun teşkil etmiyor ancak duvar kemiriliyor ise risklidir oldukça. Kamufle edilmeli o bölge ya da unutturacak şeyler turetilmeli. Kemirmesi için kafese bir şeyler eklenebilir yoksa
Kızdım baya şimdilik bıraktı, en sevdiği oyuncağını elime alıp öldürmekle tehdit ettim. Şimdi oyuncağının yanında

Oyla 0
yine gitti nasıl engelliyebilirim ki bu huyunu. Vitamin eksikliği olma ihtimali nedir?

Oyla 0
yine gitti nasıl engelliyebilirim ki bu huyunu. Vitamin eksikliği olma ihtimali nedir?
Benimkiler kartonpiyeri baya kemirdi. Sonra supurgelik ile duvarin birlestigi yere dadandilar. Baktik olmuyor Kitapligin uzerine baska ziller sallanan seyler koyarak ilgilerini oraya cekmistim. Zamanla unuttular.
Oynayacaklari kemirecekleri seyleri gormwlerini saglarsaniz unuturlar.

Oyla 0
duvar boyası orta/uzun vadede karaciğer ve diğer organlara kalıcı hasar verip ölüme yol açabilir çok dikkat etmeniz lazım

kartonpiyer (alçı) genelde sorun olmaz
Duvarın alçı olup olmadığını nasıl anlarım? Duvar beyaz ve pürüzlü, sadece bukadarını biliyorum. Evi aldığımızda boyasızdı (yeniden boyanmamıştı, boyamadık da.

Oyla 0
Duvarı sadece sıkıldığında kemiriyor, onun dışında oyuncaklarıyla takılıyor. Rolonun halatının üstüne çıktığında yere döküyor duvar parçalarını, sizce yiyiyor mu kemiriyor mu? Kalamar kemiğini de sanırım keşfedemeyecekleri yere koydum

Oyla 0
Kuşunuz için oyun parkı yapabilir ya da satın alabilirsiniz. Genelde ilgilerini çekiyor. Yüksek bir yere koyarsanız orayla ilgilenebilir. Örnek ekliyorum, daha gelişmiş hali de olabilir. Bu alana kemirmesi için bir şeyler de eklerseniz belki terk eder huyunu

Ekli dosyalar

• C80377B3-C226-4FAD-92C4-3579F25CBB4E.jpeg
    C80377B3-C226-4FAD-92C4-3579F25CBB4E.jpeg
    34.1 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Kuşunuz için oyun parkı yapabilir ya da satın alabilirsiniz. Genelde ilgilerini çekiyor. Yüksek bir yere koyarsanız orayla ilgilenebilir. Örnek ekliyorum, daha gelişmiş hali de olabilir. Bu alana kemirmesi için bir şeyler de eklerseniz belki terk eder huyunu
Benim kuşum çoğunlukla oyuncak bebeklerle ilgileniyor, bebeğini saklarsam küsüyor.

Oyla 0