Düzelmeyen dıskı+halsizlik

jokersknife

Yeni Üye
Herkese merhaba muhabbet kuşum önce ishal oldu,keyfi pek yoktu daha sonra hareketlenmeye başladı. Pirinç lapası ve patates vermiştim normal yemini de yemeye devam etti bozmadı. Kakası şimdi eklediğim fotodaki gibi. Camcericyn kullanıyorum 3 gündür vitamin de verdim iyi gibiydi ancak şuan halsiz ve sürekli uyuyor.
Yaşını yaralı bulup eve aldığım için bilmiyorum kesin olarak ama 9-10 yıldır bizimle.

Ekli dosyalar

• 4E329186-80BD-43CA-8F31-697B7EFA326C.jpeg
    4E329186-80BD-43CA-8F31-697B7EFA326C.jpeg
    815.5 KB · Görüntüleme: 10
Kullanılan ilaç caremcyn arkadaşlar. 1 haftaya yakındır kullanıyor diye biliyorum. Aradığı veteriner o ilacı kullanmaya devam edin demiş. Maalesef kaldığı ilde kanatlı üzerine uzman vet yok diye biliyorum. Benim elimden pek bir şey gelmedi uzaktan, tavsiyede bulunabilirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Oyla 0
2-3 gün probiyotik verin mutlaka. Aslında dışkıları toplayıp kargoyla bir veterinere gönderirseniz daha iyi olur. Çünkü 9-10 yıldır sizde olduğuna göre yaşı baya büyük. Benim tavsiyem Öz-veti arayıp dışkıları tahlil için laba yollamanız yönünde olur. Arkadaşlar dışkılar hakkında ne der bilmiyorum ama.

Oyla 0
kuşun yaşı nedeniyle yanlış yorum yapmak istemem ancak dışkıyı bakteriyel bir soruna benzetemedim

dışkı hep böylemiydi, ilaç kullanınca dışkıda değişim oldu mu, ilacı kaç gün kullandınız?
(3 mü 7 mi)

Oyla 0
kuşun yaşı nedeniyle yanlış yorum yapmak istemem ancak dışkıyı bakteriyel bir soruna benzetemedim

dışkı hep böylemiydi, ilaç kullanınca dışkıda değişim oldu mu, ilacı kaç gün kullandınız?
(3 mü 7 mi)
Dışkı yeşil su gibiydi ilaçla ve patatesle falan bu hale geldi. İlacı 4 gündür kullanıyorum.

Oyla 0
Dışkı yeşil su gibiydi ilaçla ve patatesle falan bu hale geldi. İlacı 4 gündür kullanıyorum.

dışkıda düzelme varsa ilaç işe yarıyor demektir, düzelme devam ederse kullanım süresini uzatmak gerekebilir. ilacın etkisini artırmak için kafesteki kalsiyum kaynaklarını (kum, kalamar,gaga taşı vb) çıkarıp market suyu kullanın

Oyla 0