Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar daha önce de forumda başlık açmıştım. Vetakoksin tedavisi uygulamıştım. Dışkıda biraz düzelme olmuştu ama gene bozuldu. Denilenleri harfiyen uyguladım. Tedavinin üzerinden 1 ay geçti. Bir de erkeğin bir tane dışkısında sindirilmemiş yem vardı ve rengi de kırmızımsıydı dışkının. Dişinin gece boyunca yaptığı dışkılar daha kötü gün içinde yaptıkları ise biraz daha normale yakın. Gece yaptığı dışkıların bu kadar kötü olması normal midir? Fotoğrafları ekliyorum. Dişinin dışkıları erkeğinkine göre çok büyük. Yani büyük olanlar dişinin küçük olanlar erkeğin dışkıları. Tek kağıdın üzerinde olanı ızgaranın üzerine yapmışlardı. Kağıtla ben alıp dağıttım içinde yem olduğunu görebilmek için. Lütfen yardımcı olun( gece yapılan dışkının üzerine yazdım)

Ekli dosyalar

• DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    81.9 KB · Görüntüleme: 55
  • 0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    136.1 KB · Görüntüleme: 54
  • 189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    74.3 KB · Görüntüleme: 55
Çözüm

İsterseniz inceleyin, bahsi geçmiştir.

Nacizane önerim; bilindik kaliteli markalara öncelik vermenizdir her üründe.
Teşekkür ederim incelerim şimdi. İşte her şeyi ince eleyip sık dokurum bu kaçtı gözümden :(
Bu arada dışkı yapılır yapılmaz yeşil iz bırakmıyor. Bekledikçe oluşuyor iz. Şimdi altlarını değiştirdim dişi yapmış bir tane etrafında yeşil iz yok

Oyla 0
@Ümit T. ilgilenmişti sanırım. Dışkılar risk oluşturabilecek seviyede. Veterinere götürme şansınız var mı acaba? İlerleyen hastalıklarda dışkılar onca ilaç kullanımına rağmen düzelmeyebiliyor. Bu tip durumlarda dışkı analizi gerekir.

Oyla 0
@Ümit T. ilgilenmişti sanırım. Dışkılar risk oluşturabilecek seviyede. Veterinere götürme şansınız var mı acaba? İlerleyen hastalıklarda dışkılar onca ilaç kullanımına rağmen düzelmeyebiliyor. Bu tip durumlarda dışkı analizi gerekir.
Evet ümit bey ilgilenmişti. Yaşadığım yerde kuşa bakan veteriner yok ne yazık ki. Yeme içmelerinde sıkıntı yok. Hareketleri de normal. Sadece dışkılar böyle. Yapabileceğim bir şey yok mu ? Yardımcı olamaz mısınız

@Ümit T.

Koksidiyoz mu acaba gene?

@Doğanay Y.

Oyla 0
Merhabalar daha önce de forumda başlık açmıştım. Vetakoksin tedavisi uygulamıştım. Dışkıda biraz düzelme olmuştu ama gene bozuldu. Denilenleri harfiyen uyguladım. Tedavinin üzerinden 1 ay geçti. Bir de erkeğin bir tane dışkısında sindirilmemiş yem vardı ve rengi de kırmızımsıydı dışkının. Dişinin gece boyunca yaptığı dışkılar daha kötü gün içinde yaptıkları ise biraz daha normale yakın. Gece yaptığı dışkıların bu kadar kötü olması normal midir? Fotoğrafları ekliyorum. Dişinin dışkıları erkeğinkine göre çok büyük. Yani büyük olanlar dişinin küçük olanlar erkeğin dışkıları. Tek kağıdın üzerinde olanı ızgaranın üzerine yapmışlardı. Kağıtla ben alıp dağıttım içinde yem olduğunu görebilmek için. Lütfen yardımcı olun( gece yapılan dışkının üzerine yazdım)

Şimdi şöyle daha önceki açtığınız konudaki dışkılar daha kötüydü diye hatırlıyorum. Bunlar o kadar kötü değil. İlk önce iç parazit kürü yapalım. Eczaneden sitraks şurup alın ilacı alınca nasıl kullanıcağınızı yazıcam. Ve versele laganın oro digest probiyotiğini alın. Sitrakstan sonrada bu probiyotiği 3 gün üst üste kullanalım ardından tekrar değerlendirelim...

Oyla 0
Şimdi şöyle daha önceki açtığınız konudaki dışkılar daha kötüydü diye hatırlıyorum. Bunlar o kadar kötü değil. İlk önce iç parazit kürü yapalım. Eczaneden sitraks şurup alın ilacı alınca nasıl kullanıcağınızı yazıcam. Ve versele laganın oro digest probiyotiğini alın. Sitrakstan sonrada bu probiyotiği 3 gün üst üste kullanalım ardından tekrar değerlendirelim...
Sitraks var elimde. Yarın başlayayım diyorum. Probiyotik olarak da powermax var olur mu?

Oyla 0
Daha önceki konuda açtığım dışkı fotoğraflarını silmemiştim tekrar atayım mı?

Oyla 0
Daha önceki konuda açtığım dışkı fotoğraflarını silmemiştim tekrar atayım mı?

Tabi atın bakalım.

Sitraks var elimde. Yarın başlayayım diyorum. Probiyotik olarak da powermax var olur mu?

Elinizde varsa başlayın hemen. 2 gün üst üste kullanın. Tam dolu suluğa 5 damla damlatın ve karıştırın. İlaçlı suyu gün ortasında bir defa tazeleyin....

Hayır powermax probiyotik olmaz. Benim yazdığım ürünün içeriği daha iyi...

Oyla 0
Tabi atın bakalım.

Elinizde varsa başlayın hemen. 2 gün üst üste kullanın. Tam dolu suluğa 5 damla damlatın ve karıştırın. İlaçlı suyu gün ortasında bir defa tazeleyin....

Hayır powermax probiyotik olmaz. Benim yazdığım ürünün içeriği daha iyi...
Tamam dediğiniz probiyotiği alırım. Eski Fotoğrafları ekliyorum

Ekli dosyalar

• D8D43AF5-D3FC-4300-B01A-8C52FE57B312.jpeg
    D8D43AF5-D3FC-4300-B01A-8C52FE57B312.jpeg
    121.8 KB · Görüntüleme: 19
  • 1F7866B0-6E7C-4462-BAF8-67B87CCFA9D5.jpeg
    1F7866B0-6E7C-4462-BAF8-67B87CCFA9D5.jpeg
    96.7 KB · Görüntüleme: 19
  • D74A9932-DA9F-492F-AD0B-4240D770933A.jpeg
    D74A9932-DA9F-492F-AD0B-4240D770933A.jpeg
    88.8 KB · Görüntüleme: 19
Oyla 0
Evet aynen vetakoksinden önce bunlar. Dediğiniz probiyotiği arıyorum da önerdiğiniz sağlam bir site var mı? Hepsiburada gittigidiyorda daha pahalı. Mybest petshop var orada daha uygundu

Grpetürünleri yada akyolkardeşlerden bölünmüş olarak satılanlardan sipariş verebilirsin. İki mağaza da güvenilirdir....

Oyla 0
Oyla 0